bugün

genç kalecileri desteklemeyi yaptıkları her hareketi abartmayı seven bir milletiz eyvallah.

ama bu çocuk gerçekten inanılmaz.

kesinlikle muhteşem ve bu sene kaptığı kaleyi hakan'a veya rüştü'ye asla vermeyecek gibi duruyor.
göztepe'nin efsanevi kalecisi ali artuner'in yeğenidir kendisi. "kız halaya, oğlan dayıya çeker" sözünü ıspatlar nitelikte çok iyi bir kaleci olmuştur dayısının izinde.

ekleme:
(kendi röportajından)
dayımın genlerine sahip olmak benim için büyük bir şans. o, a milli takım'ın kaptanlığını yapmış, göztepe'de avrupa kupalarında yarı final oynamış ve beşiktaşımız'ın da bir dönem kalesini korumuş bir efsane. onu her zaman saygıyla anıyorum ve ona layık olmak için var gücümle çalışıyorum.
hakan arıkan ile beraber beşiktaş'ın kalesini 10 yıl garanti altına almış kalecidir kendisi.
harika refleksleri ile dudak uçuklatmaktadır. Türkiye kazanacak.
tanıdığım türk kaleciler içerisinde sezgileri en kuvvetli kaleci. pozisyonun gelişimini takip ediyor, daha sonra yapacağı hareketleri kafasında tasarlıyor. yan toplarda pürdikkat, sürekli tetikte. dünkü karabükspor maçında da ibreyi bizden yana çeviren isimdi. o inanılmaz refleksi nasıl yaptı öyle yahu. üstüne üstlük top yakın mesafeden geldi ve yerde sekti. o topu çıkarmak her baba yiğidin harcı değildir.
Dünkü kurtarışıyla bir dönem beşiktaşta oynayan Matias Asper'i anımsatan genç kaleci.. Rüştü formayı göremez.. Hakan & Cenk vermez..
beşiktaş ın en iyi trnsferidir bana göre.
ciktigi 4. macta 2. schmeichel refleks kurtarisi yapan kocum sen nerden geldin dedirten besiktasin belki q7 ve gutiden bile onemli transferidir. daha 22sinde ama bakinca cocukta rustude goremedigimiz guven var. helal olsun lan kim getirdiyse seni. gercek 1 numara!
sakatlığı nedeniyle kadrodan çıkarılan hakan arıkan yerine milli takım kadrosuna çağrılmış.

hakan arıkan süper bi sezon açılışı yaptı ardından kaleye geçen cenk ondan da iyi maçlar çıkardı daha vasıflı bir kaleci olduğunu hissettiriyor.

çok mutluyum böyle bir kaleciyi transfer ettiğimiz için.

10 yıllık sözleşme yenilesinler hiç beklemeden.
tip olarak diğer genç yetenek olan necip uysal'ı andırmaktadır. demek ki beşiktaş doğru tipte.
beşiktaş'ın 2 yeni yıldızından biri.
fenerbahçe maçında sakatlanan hakan arıkan'ın yerine girmiştir. bu dakikadan sonra önemli kurtarışlara imza atmıştır. böylesine önemli bir maçta takım arkadaşlarına ve taraftarlarına güven vermiştir bana kalırsa.
türkiye nin en iyi kalecisi olduğu gibi en kültürlü ve en karizmatik kalecisidir. maçlardaki soğukkanlı hamleleri ile herkesin takdirini kaznmışken 2 üniversite bitirmiş olmasından dolayı da nazarımda ayrı bi takdiri haketmiştir.
beşiktaşımızın kalesinin 10 yol boyunca emin ellere emanet edildiğini gösteren yeni panterimiz.
eğer beşiktaş kullanmıyorsa göndersin bu adamı.çok büyük bir yeteneğin önünü tıkamaktan başka bir şey değil yaptıkları.
25 ekim 2010 kayserispor beşiktaş maçında neden oynatılmadığı muamma olan kaleci. oynadığı maçlarda sıfır hata ile oynamıştır ve bu bir kaleci için çok üstün bir performanstır.
(bkz: 28 kasım 2010 galatasaray beşiktaş maçı) kadrosunda olan beşiktaşın inanılmaz yetenekli kalecisi.

maç şu an devam ediyor ve cenk'i hayranlıkla izliyorum.

maç sonucu ne olursa olsun belli ki artık beşiktaş'ın kalecisi kesinlikle cenk.
Beşiktaşımın müthiş kurtarışlar yapan kalecesi. zaten biz taraftarlar olarak onun çok yetenekli bir kaleci olduğunu biliyorduk.Bu maçta artık iyice kendini kanıtladı.Bundan sonra kalemizi rüştüye ,hakana emanet etmezler.
bugün ciddi anlamda takımdaki diğer kaleci abilerine kalecilik dersi vermiştir.
yediği hatalı gol ise abilerinden aldığı feyzdi heralde. *
sonuna kadar güvendiğimizdir ayrıca.
yediği gol kendisine hiç yakışmamıştır.
ufuk ceylan+ aykut erçetin
______________________ x rüştü reçber 'dir.

hakan arıkan

edit: volkan demirel ve onur recep kıvrak'la beraber türkiye'nin en iyi 3 kalecisinde biri. 3 seneye kalmaz denkleme volkan demirel'i de ekleriz.
(bkz: 28 kasım 2010 galatasaray beşiktaş maçı) nda muhteşem performans göstermiş ama son dakikada hatalı gol yemiştir.
gs -bjk maçı için iddiada alt oynayanların bolca sövdükleri enteresan bir kaleci.
(bkz: unutan iyileşir)
refleksleri müthiş, yan top hakimiyeti yüksek, beşiktaşımın kalecisi... ancak kaleci vuruşlarına biraz çalışması gerekiyor sanki... galatasaray maçında hatalı bir gol yese de; cenk'in de Nitzsche'den alıntıladığı gibi: "unutan iyileşir"...
Kesinlikle Beşitaş'ımızın 1. kalecisi olması gerekir.