bugün

bugün twitter'da denk geldiğim maddeler. onlarca şikayet tweetleri gördüm, farklı farklı binlerce fotoğraf. hepsinin altına kopyala yapıştır tweeti atan cappy kullanıcısı; iletişim bilgilerinizi dm yoluyla yollayın. başka dedikleri bir şey yok.
benzeri bir olay en son pınar meyve suyuyla da yaşanmış. ambalajın üst kısmının iç tarafı komple böyle passı mantarsı bir yapıyla kaplıydı.

bu iki hadiseden beri şeffaf olmayan ambalaja sahip hiçbir şeyi satın almaz oldum.
(bkz: meyve parçacıkları)
Bir de derler ki evrim yok yalan falan. Neresi yalan lan? Bildigin meyve suyundan canlı organizma gelismis orada. Belki üç beş yıl uygun koşullarda yaşasa konuşmayı iletişime geçmeyi bile öğrenecek.
coca-cola denetimindeki cappy'den çıkan maddelerdir.

muhtemel bir karalama kampanyası olabilir zira osuruktan bir firma değil bahsettiğimiz. mutlaka bir açıklama bekliyoruz.
Fetönün oyunudur. Dış mihraklar zart zurt falan filan.
Okunmuş yaratıktır o kutulardaki ismini bilmediğim şey.
tanımlanamayan yüzen cisimlerdir.
(bkz: arkadaşlar bu bir bakteri olabilir mi)
görsel
4 senedir hazır meyve suyu ve cola türevi içmiyorum.

Evde yapın meyve suyunuzu, cola yerine şalgam suyu için daha sağlıklı.
iğrenç pislik. irinli sulardan pis mutant varlık
Bu zamana kadar hevesle içiyordum, büyük kutu meyve sularını sonra zamanla çok şekerli gelmeye başladı akabinde çayı çok az şekerli içmeye başladım bunların seker oranı da tiksindiriyordu, anneme şu markayı alma bunu alma onu da alma bunlar çok şekerli diyordum, 1 bardakta 13 küp şeker karaciğer nasıl dayanır buna her neyse cappy iyi abi Adamlar yapıyor derdik, bildiğin sıçıyorlarmış tek güvendiğim firmaydi, bir daha da almam ha zaten kendim sıktım portakal suyu geçenlerde 3 portakal dan 1 bardak çıktı aslında bu sulu portakal da değildi ben de meyve suyuna susamayım diye 3 bardak su içtim, 1 bardak meyve suyu içince kendimi daha iyi hissettim, hazırlardan bardak bardak içiyorsun iyice susuyorsun bunla meyveye doyuyorsun doğalın farkı bu, inşallah açık süte yasak da kalkacak her şeyin doğalı makbuldür işte o kadar!
Bu maddeyi görünce google'da meyve suyu kutularındaki bu maddeler ne olabilir diye arattım.
Yeşil Küfmüş.
Kutularda ve capri sun paketlerinde rastlanıyormuş.
Paketin içine az bir hava sızıntısı bile olsa bu küf oluşuyormuş.
Sağlığa pek zararlı değilmiş. Ama cocukların midesini bozacak kadar zararlıymış.
işin eglenceli kısmı meyve suyundaki şeker de alkole dönüşüyormuş.

Müminler yandı.
Kaynak: http://childrensmd.org/br...cture-will-gross-you-out/
Kilo verme şeysi. Bunu yiyerek 1 günde 50 kilo verebilirsiniz.
baya baya midem bulandı lan. baba alien çıkmış kutudan ahaha aşırı sci-fi realite.
Şeffaf şişede satılmayan hiçbir içeceği almam bundan sonra.
allah belanizi versin sanirim bir daha meyve suyu icemeyecegim.

resmen uzayli cikmis aq kutudan. ulan disaridan birsey almaya korkar oldum artik.
Uzaylı mı la o? iğrendim resmen.
tam öğütülememiş kapitalizm parçacıklarıdır.
resmen yaratık.
Endüstriyel insanlığın marifetidir öpüp başınıza koyun daha iyi günleriniz.

Doğanın verdiğiyle yetinmeyenin sonu budur.
Bir meyve suyu fabrikasında çalışan arkadaşım, ne şartlarda, nelerden üretildiğini görsen ağzına sürmezsin demişti. illa içeceksen kayısı suyu iç demişti. Bu fotoğraflar pis dağın görünen kısmı.
işte bu yüzden dimes.
ilginç değil harika maddedir.Tadını veren şey o zaten olsa da kemirsek.
ibretlik paylaşım saol kardeş dedirtir.
hatirliyor musunuz bir ara bunlar maillerde dolasirdi ama o dimes falandi galiba icinden fare mi ne cikmis birinin. Valla ne oldugunu anlayamadim zaten meyve suyuda icmem en son 5 yil once lisede icmisimdir. Rezalet cidden benden ciksa beni baya etkiliyor boyle seyler. Aciklamalari neymis merak ettim.
yediğimiz, içtiğimiz gıdalardaki katkı maddeleri bile huzursuz ediyorken bu ne abi alien atmışsınız içine.

hayır benim midem sağlamdır benim bile içim kalktı ve güvendiğimiz için eve hep cappy alıyorduk biz, her şeyden iğrenen erkek arkadaşıma bunu nasıl söyleyeceğim şimdi ben? adam senkronize kusacak üstüme.