bugün

cosby ailesinin Türk versiyonu.
izlemek için çaba gösterdiğim tek perran kutman dizisi.
çok severim kendisini. her dizisini izlemişimdir. ama bu dizide hiç gülmüyorum, hiç (!)
görünen kadarıyla gayet sıradan bir dizimiz, çok sıkıcı. toparlanır mı bilinmez.
mezhebi geniş bir türk ailesinin hikayesini konu alan kısmen eğlenceli dizi.
hafta içi her gün gösterilen ve eğlenceli olan bir dizi. en azından yaprak dökümü ya da fatmagül' ün suçu ne tarzı dizilerden kat ve kat daha iyidir.
Canimin ic parcasi oldugunda dahada bir keyif veren guzel bir sozdur.
senaryosu aşırı kötü ve oyuncuları aşırı kasıntı diziydi. final için geç bile kalınmıştır.
diziyi finale taşıyan sadece evin en küçük kızıdır.o da bu görevi üstlenemeyince bitmiştir.
en samimi, en içten hitap kelimelerinden bir tanesidir. bazen kinaye yaparken de, sinirlenince de kullanılabilir. 'bak canımın içi, böyle yapmayacaksın onu' gibi.
daha önce kimseye kullanmadığım söz öbeği, samimiyetine içtenliğine lafım yok zaten sanırım o yüzden kullanamadım.
herkese kullanılamayacak kadar özel anlamlı bir iltifat.
Ramazan Küçükle Şafak Sezer'in yaptıgı ve günlerce dinlediğim muhteşem bir şarkıdır.
yalnızca ama yalnızca bir kişiye söylenebilecek söz. bir başkasına söylendiğinde ihanet gibi geliyor bana.
ağız alışkanlığı bir hitap şeklidir.
sadece tek bir kişiden duyduğum ve sonsuza kadar bir tek ondan duymak istediğim, en içten gelen bir sevgi sözcüğüdür.
Canımın içi ne güzel kelimedir. Hem canım. Hem içim.

alıntı.
içimi cız ettiren kelimedir.
içten söylendiğinde üzerine tanımadığım hitap şekli.

birde tabi (bkz: canımın dibi)
Öyle herkese söylenecek bir söz değil. Söylenen kişiye yakıştırmak, hissetmek lazım.
Yapmayın akşam akşam ya.
''canımın içi böyle şeyler sadece romanlarda olur'' sözlerini hatırlatanım.
Bilir misin canım benim , canım dediğimde içimden canımın çıkıp sana koştuğunu duyarım hep.
samimi bir hitap şeklidir.
samimi gelmeyen iltifattır.
ağızda sırıtıyor gibi, cıvık gibi duruyor.