bugün

arkadaşım vişne suyu ile kavga etti. Niye dökülüyorsun diye. izlemesi bir hayli komiktir.
sehpaya ayak serçe parmağının isabet etmesiyle gerçekleşen durum.
iğrenç bir şeydir. Tek bir kelime cevap falan verse sövse daha iyi. Ama susarlar, sustukça daha da öfkelendirirler. Vurursun, karşılık vermezler. Kırsan yine çıt çıkmaz. iyice delirtir bu da. Sinirlendiğiniz büyük bir nesneyse daha da kötü. Vurursunuz, ayağınız ağrır. Kaldırıp atayım dersiniz, siz de onla beraber yere düşer daha da rezil olursunuz.

Paranız yoksa dokunmaya bile yeltenemezsiniz ki bu daha da kötü. Her türlü kötüdür velhasıl.
Sensörlü lamba sürekli yanıp sönüyo diye lambayı kırmıştım. Sonra yenisini aldık falan...
Ha bir de yurt kapısını ve dolap kapağını kırmıştım.
Askerde müebbet yiyen cansız varlıklar var.
eşyalara sövdüğüm sıklıkla oluyor, hem de ağza alınmayacak kadar kötü sözler ediyorum senin all...ını silkeyim diyorum.
kalemim sürekli yere düşüp duruyordu bende sinirlenip madem düşmek istiyon diyip camdan aşağı atmıştım. anılarım depreşti.
(bkz: animizm)

Cansız varlıkları canlı yerine koymak. Çok fazla yaptığımdır. Bazen eşyalar benimle inatlaşıyormuş gibi gelir.

Hani ceketin cebi kapı kolu takılır, çıkarırsın tam yürüyecekken tekrar takılır ya işte o an deli gönül diyor ceketi yırt at.
cansız varlığın çok da s.kinde olmayacak durumdur. cep telefonları başı çeker. * *