bugün

efsane serinin baslangici.
benim bile oynadigim saheserdir.
bordo berelinin askeri lisedekilere sözüdür:
-bizde call of duty oynuyoruz.
+vay! (havacılar biraz böyle olur)
-ama öldün mü bir daha doğamıyorsun.
+hssktr(kısık sesle).
halk arasında kal uf tuti diye telaffuz edenini bile görmüş olduğum güzel oyun serisi.
captain foleyle almanları siktiğimiz oyundur bilgisayarımda duruyor zira son oyundan çok daha iyidir.
hızına yetişemediğimiz oyun. en son 6'yı oynuyorduk 7 derken 8 de gelmiş ve 9 sırada ne yapacağını şaşırıyor insan. en iyisi biz eski mantık 2'ye devam edelim düşüncesi de oluşur. ayrıca 4'ün yani modern warfare 1'in yeri ayrıdır.
arkadaşlarla 5-10 kişi toplanıp internet kafelere aktığımız oyundur. yazın gelmesiyle memlekete gidip arkadaşları örgütleyeceğim oyundur. makarovla kamarovun birbirine girdiği , 7 oyun boyunca bir adamı aramakla meşgul olduğumuz akıcı fakat son çıkan oyunlarda sıradanlaşan oyundur kendileri.
sniperlı bölümü çok güzel olan oyun.
bir inşaatın tepesinden helikopterden inan beyaz takım elbiseli bir elemana suikast düzenlerken triplerine girdiğim süper oyun.
"kal of dati" diye değil de "kol of duti" şeklinde okunduğunu duyduğum vakit çok üzüldüm. Biz 5 yıl önce internete kal of dati oynamaya kaçardık amk. Yillardır kal of dati diye bildik biz onu. Yıkıldım sözlük resmen.
bircok kisinin telaffuzuna guldugum oyundur. Cahillik bu kadar belli edilmemelidir *
çoğu Türk ergenini sürekli savaşa girmeliyiz moduna sokan oyun. aslında müthiş bir oyundur fakat bunun sadece bir oyun olduğunu unutmamak gerekir.
1. oyunuyla devrim yapmış sonra çan eğrisi misali zamanla top yapmış son yaptığı oyunla iyice batırmış oyun serisidir.
en beğendiğim oyun serisidir. bir oyun bu kadar sürükleyici ve etkileyici olamaz. ilk seriden beri aralıksız oynadağım bi "pro evolution soccer" serisi bi de "call of duty" serisi var.
Son çıkan ghosts hariç, Bir bilgisayar ile aramdaki tek bağdır. Wordde adını yazamayan şahsım bu oyunu veteranda gözü kapalı oynar. Çooook uykumdan uyandırılmışlığım vardır şu bölümü geçsene denilerek. Oyunların hasıdır be. Bi de eskiden soldier of fortune vardı. Te hey...
Hepsi güzel ama modern warfare çok başka. Sence nasıl?
en iyisi 2.si olan oyundur.
Kaloftati 2. Gerisi yalan
ooo çok severim format sikmeyi. mw 1 ve 2 favorim... ghost'u da beğendim her ne kadar elalem sövse de...
annem konserve kavanozlarını açmam için getirdiğinde aklıma gelen oyun.
Okumuş kol of duyti şeklinde, y harfine çok az basıyoruz. Kendini tekrarlayan oyun serisidir özellikle grafik motoru ve oyun mekanikleri anlamında.her şeye rağmen fps seven herkes en az bir defa oynamalı.
Pc icin cikan 1 ve 2. Bölümü bir kenara birakirsak, grafik, hikaye ve oynanabilirlik olarak siralama söyledir:

1. Modern Warfare
2. Modern Warfare 2
3. Black Ops
4. Modern Warfare 3
5. World at War
6. Ghosts
7. Black Ops 2.

mutlak itiraz edenler olacaktir, ama black ops 2'den nefret ettigim kadar hic bir bölümünden etmemistim. Benim gibi bir call of duty hayranina bile az kalsin tövbe ettirecekti.
kaç gb ram gerekiyor bu oyunlara. merak etmekteyim.
Modern warfare dedim sustum.
Aynı oynanışın üzerine birşey koyulmadan devam eden seri. Öyle çok aşırı sağlam konusuda yok. ismi var sadece. Şu çıkarttığı fps oyuların çoğunun başına call of duty yazmasa ismi bile duyulmaz.