bugün

güneydoğu ağzında billiktir. pipi manasına gelir, genelde küçük çocuklarınki için kullanılır.

"billiğini keserim bak senin!" gibi.
ilgili;

-her tayfun bey diyene bastın yüz doları bastın yüz doları. Sonra? Gördün eşşeğin büllüğünü.
Erkek cinsel organinin Argo da ki adi.
çocuk siki.
bir vajina kadar değerli değildir.
(bkz: sabri abi)
küçük erkek çocuklarınkine böyle deniyorsa yaşı 40 olmuş olan yetişkin erkeklerinkine ne deniyor acaba ?
not: yaşı 40 olan bi arkadaşım sordu..
Henüz gelişmemiş iştah açmayan bir organdır.
görsel
Sonra ben büllük ne görmedim, duymadım yok.
(bkz: cübbül)
pipinin en savunmasız içine çekilmiş ve masum hali.
anadolunun samimiyetini en güzel yansıtan kelime.
pipi meraklisi erkeklerin kullandigi nickname.

sonra da biseksüelsiniz diyince kiziyorsunuz.
ulan dunyanin en guzel argolarindan. ac bullugu goster amcalara ne kadar hos olmayan bir kalip olsa da, icinde bulluk gecen her sey cok anlamli ve samimi geliyor insana.

erkek cocugu olan bir bayan arkadasla oturuyoruz yemek yemeler falan tamam mi boyle? bana dedi ki ben bunu yiyemicem al da sen ye. la yok yemem ye iste acim diyodun dedim. inatlasa inatlasa olay, daha once hic olmayan bir boyuta girdi. tartismaya basladik. durdu durdu, "oglumun bullugunu ye be" dedi. gerilen sinirler yerini hos birkac kucuk masum kahkahaya birakti. sonra kalkip insanlara iyi gunler dileklerimizi ileterek mekani terk ettik.
yarrağın en yalın ve en masum halidir.
(bkz: bül)
Erkek çocuklarda görülen organdır. Zamanla yerini yarağa bırakır.
söylenmesi çok rahat ve komik olandır.
peste golü atamayan oyuncunuza bağıra bağıra; "at büllüüüüüğüüüüüüüü!" diye haykırmak hoştur. candır.
bebek sikidir.
küçükken misafirlikte amcalara teyzelere gösterilen büyüdükçe işemekten başka bir işe yaramayan, fazla üstüne gidilince başa bela açan erkek cinsel organıdir.
afedersiniz yarakın faaliyete geçmemiş halidir. faaliyete geçince çok can yakar.
bülük de denir ki daha karizmatiktir.*
Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü'ne göre erkek cinsel organına verilen ad. ve araplarda da aynı kullanımı görmekteyiz. dilimize arapçadan geçen kelimelerden olsa gerek.
dut yemişi ünlüdür.
pipi'nin şirinleştirilmiş hali ve çok güzel olan kelime. sürekli kullanırız, müdavimiyiz.