bugün

çakma sosyalist.
çalmayan, yemeyen, götürmeyen saygıdeğer bir siyaset insanıydı.

şair başbakan!
kendime idol olarak seçtiğim iki siyasetçiden ilkidir. ikincisi için:

(bkz: kemal kılıçdaroğlu)
Temiz insan .
atatürk'ten sonra ülkeye gelmiş en akıllı en bilgili ve en çok türk olarak düşünen kişidir. toprağı bol olsun.
Karaoğlan.
politikadan servet edinmemiş kişi, iyi şair.
bu ülke siyasetinde değersizdir. kendi adına üniversite açmamıştır. haram para yememiştir. çöpünü bile kendi atan başbakan mı olur? süleyman demirel gibi 100 200 bin nüfuslu memleketine 70 binlik üniversite, dağ komando okulları da açmamış. bir evi kalmış geriye. onuda partiye bağışlamış. vay şerefli şerefsiz vay.
kısaca önemsizdir yani siyasetin ahlaksızlığından uzaktır. karakterli adamdır sevilmez bu ülkede zübük olmak lazım milyonlara yaranmak için.
devrinde yüz milyarlarca dolar para yedirmiş, hortumlatmış, hapishanelerde onlarca kişi öldürtmüş olan katil hırsız.
Trollluk zamanı değil yavşak.

Neyse kendisi gerçek manada bir devlet adamı ve entelektüel seviyesi yüksek bir şairdi.

Kendisinden sonra bazı konularda Başbakanlık seviyesi yerlerde gezindi..
Altına sıçana kadar siyaset yaptı. Allah rahmet eylesin.
krizi görmemizin sebebi de ırak'a girilmesine izin vermemesiydi. net tavır koydu zamanında hatırlayan hatırlar.

sonra yapay bir kriz hop rte.

''amerikan askerinin ülkesine sağ salim dönmesi için dua ediyorum''

''amerika-türkiye müttefikliği''

amerika bölgede ne yapıyorsa koşulsuz onaylayan türkiye.

http://www.uludagsozluk.com/e/30123627/
ulkeyi en az 20 yil geriye goturdu.
açtığı yoldan gittiğimiz, fikirleriyle aydınlandığımız ulu önderdir.
beyefendi siyasetçi... çizgisinden ödün vermeden, saygınlığını yitirmeden vefat edip gitti... seveni vardır sevmeyeni de ama saygı duymayanı bence olmamalı... yanlışları olmadı mı; şu anda bizi yönetenlere bakınca deve de kulak...
cebindeki parasının hesabını yapamayan şaşkınların suçladığı yiğit lider.

batmışmış da iflas etmişmiş de... ben bu adamın iktidarında iki ev, bi de traktör aldım amk. sen kerizsen karaoğlan naağapsın ?
Cumhuriyet tarihinin en eğitimli insanlarından biri.Şair,siyasetçi.Ana dili gibi ingilizce biliyordu karaoğlan.insanların çoğu anlayamadı kendisini.Kendisi yemedi hiçbir zaman ama etraftakiler yedi ecevitin de malesef.
şu Türkiye'de yaşayacağıma ecevit zamanı Türkiyesinde yaşasaydım diyorum bazen.
Şimdi tüp alırken patlama ihtimalimiz var. Varsın 2 saat geç alalım ama kolumuz bacağımız yerinde kalsın.

Bu arada kıbrıs sorunu olsa şuan ne olacağını biliyorsunuz değil mi ? Kimse bizim sabrımızı test etmeskdksmlskdnsk.
Ülkeyi 2001 krizine sokup, bir gecede milyarlarca doları vurduran adam olmaya adam da! O vurgunda biz batarken devlete ve askeriyeye yakın olanlar krizden önceden haberdar olup köşeyi dönmüşlerdi. Yukarda bazılarının sesini duyar gibiyim!
bu ülkede oyu hak eden son siyasetçi. sonra da gelmedi öylesi.
Türkiye'nin şuan ki siyasi konjonktüründe aradığım adamdır. Dünyada herkes Ecevit gibi olsa dünya daha yaşanılabilir bir yer olur!
http://www.hurriyet.com.t...hic-hain-demedim-38749018
Tarafı olmamama rağmen saygı duyduğum insandır.