bugün

izlerken saatlerin nasıl geçtiği anlaşılmayan sporlardan biri.
dünyanın en gerekli siporu.
eylemsizlik kuvvetinin kuvvetle ve defaatle müşahede edilebildiği spor dalı.
çocukluğumdan beri yapmak istediğim şey...
ama yaşadığım şehirde bir buz pistinin olmamasından dolayı her zaman hayalden öteye geçemeyen bir spor... *
tabi ki türkiye de çok popüler değildir.
estetiği bakımından albeniliği olan spor. alakadar kişilerin kıvrımlı figürleri sergilemeleri için sürekli prova yapması gerekir, e malumunuz emek olmadan yemek olmaz. halk'ın ise daha çok stres atmak için rağbet ettiğidir.
çok sevdiğim, öyle abartılan kadar öğrenilmesinin zor olmadığı lakin buzun kalitesine göre hızınızı ve dikkatinizi ayarlamanız gereken biricik spor faaliyeti. sulanmış buzda kaymayın adi ve eskimiş kızakları görünce kaçın yoksa kararinda karinca demişti bu morluklar ne zaman geçecek iniltilerine başlarsınız.
kocaeli derince'de bulunan, buz pateni pistine giderdik zamanında. sırf düşenleri izlemek için bile gidilecek bir mekandır orası mesela. kendimden biliyorum kimya hocasını götürmüştük, öyle manzaralar çıktı ki ortaya, kayamadığım için değil gülmekten düştüm yerlere.
izmir'de bornova da aşık veysel rekreasyon alanında mevcuttur.
bu deneyimi ilk yaşayacakların muhakkak bilen birilerinden ön bilgi alması tavsiye edilir.

şahsen ben roller skate tecrübemle hareket edip kavrarım demiştim ama yemedi.
buz da işin rengi bambaşka.

45 dk seanslar halinde olan bu etkinlik epey yorucu ki o kadarı yetiyor da artıyor.
zaten eve geldiğinizde ayaklarınız muhtemelen su toplamış olacak, çünkü patenler ayakları sıkıyor baya.
bir dip not daha düşerken dizlerinizin üzerine düşmeye çalışın, yoksa kalkmanız çok zor olabilir.
buz pateni yaptıktan sonra artistik patinaj gösterilerinde ki sporculara çok daha başka bir gözle bakacaksınız emin olun.
dünyada ki en zevkli spordur.
basketbol,voleybol,futbolu herkes yapabilir ama bunu herkes iyi yapamaz.
izlerken hep çok kolay lan bu dediğim spor türüdür. taa ki deneyene kadar, kaç defa kıçımın üstüne düştüm bilmiyorum. yapanlara helal olsun diyorum.
(bkz: çanağı kırdık)
Çok havalıdır ama yapması da bir o kadar zordur.
yapmayı sevdiğim bir spor dalıdır. düşmesi de kayması da zevklidir.
dusup burun kirma riskini goze alinarak denenmesi tavsiye edilir.
istanbulda çok makul fiyata yapabileceğiniz spordur.
uzun süre paten kaymış birisi olarak zorlandığım hatta bir yerimi nasıl kırmadım diye düşündüğüm merettir.
her şey güzel de kayıp düşmek paha biçilemez. akşam eve gidip gözlerinizi kapadığınızda sürekli düşüp kalkan birisi vardır. eğlencelidir. vesselam.
an itibari ile euro sport 2 de yayınlanan spordur.
izlerken huzur veriyor insana, özgürlük çağrıştırıyor.
elinizi, ayağınızı morartmak istiyorsanız bire bir. *
bir zamanlar sevgili ülkemde çok rövaşta olan (buzda dans yarışması yüzünden) ;fakat şimdilerde pek de umursanmayan bir spor dalıdır.
profesyonel değilseniz çok eğlenceli spordur.
entel spor dallarından birisi.
ilk kez kayacaksanız eğer, mutlak suretle karşıya bakmaya özen gösterin kayarken. akıp gidiyorsunuz. illaki düşeceksiniz, ama düşmeden de olmaz arkadaş.

son olarak ayaklarınız fena halde ağrıyacak, sızlayacaktır seansınız bittikten sonra.
küçüklük hayallerimden biriydi. gayet kolaymış ama benim gibi zor öğreniyor iseniz işiniz zor.
düşsem bile manyak gibi yapmayı istediğim spordur. çok özeniyorum buzun üzerinde süzülen insanların kapıldıgı özgürlük hissine.*
eğer dikkatli öğrenmeye çalışılırsa hiç düşmeden öğrenilir. kendine aşırı güvenip birden ortalara gidilmemelidir.
erzurum'da her yaştan insanın yaptığı spor. bu spor için en elverişli şehir zaten burası... çünkü 2 tane profesyonel pist var birkaç halı saha büyüklüğünde.