bugün

yumurtalı kuzu .
an itibarıyle sıçmaktadır.

anayasa hukuku profesörü olan bir adam nasıl bu kadar antidemokratik olabilir?

kendine yanıt: amacı sadece tek tip, susan, rahatça kabullenen bir toplum olan zihniyetin temsilcisi olan bu adamın ne söylemesini beklenebilir ki?
bir kendisi ve sağ kesim zekidir bu adama göre. amerika defol yürüyüşünde kimlerin ülkeye zarar verdiğini "gençleri isyana sürüklüyorsunuz" diyerek aileleri psikolojik olarak etkilyerek adiliğin daniskasını yapmştır.

60 lardaki harçlar için başlayan eylemler için "gençliği anarşiye sürüklüyorlardı" demiştir. tam olarak tipik ülkücü zihniyetindedir. ve herkesin gençlerin basit, boyun eğen ve amerikan askeri yanlısı ülkücü zihniyetten oluşması gerektiğini söyler ve saçmalar.
68liler için "ülkeye komünizmi getirmek istiyorlardı" gibi çok basit ve sığ bir sözde eleştiri yapmıştır. anlamaz, anlamamkta ısrar eder.. kendisi gibi basit ve ülkücü zihniyette düşünen halkı arkasına alır ve halkta bizimle beraber diyerek düşüncesinin doğrulunu ancak bu kadar acizlikle savunabilir.
bir toplumun hepsi aynı fikirdeyse bu fikrin doğru olduğu kanıtlanmış değildir. yetiştirdiği öğrencilere acıyorum..
maldır, bırakın ülke işlerine bakmayı kahvede bile siyaset yapamayacak bir tiptir.
üniversitede hoca iken rektörlük seçimlerinde kemal alemdaroğlu nu desteklemiş.

şimdiyse o desteklediği hoca için ergenekoncu diyor.

edit: olay doğrudur. doğrular eksiyi haketmez.
kamer genç tarafından çok sevilen aynı zamanda da çok eleştirilen anayasa profesörüdür aynı zamanda komisyon başkanıdır tbmm de.siyasal bilgilerdeki konferansta olay çıkacağını tahmin etmiş olmasını da dilerdim tabii.aynı protestodan süheyl batum da etkilenmiş ama yumurta yememiştir.adı üzerinde siyasal bilgiler fakültesi.. yani siyasi olayların çıkış yeri ,oraya giderken her türlü olasılığı göz önüne alacaksın olay yoksa gideceksin.
Referandum döneminde katıldığı bir TV programında "gazi ve şehit yakınlarına pozitif ayrımcılık getiriyoruz." övünmeye çalıştığı sözde değişikliğin birebir anayasada var olan 61. madde olduğunu süheyl batumdan öğrenerek iyice yerin dibine girmiş kişidir.
Yumurta olayına neden bu kadar kızdığını asla anlayamadığım AKP kişisi...

(#10290382)
sucuklu burhan, rafadan burhan gibi esprilerin doğmasına sebep olmuş kişidir.
yök ankara üniversitesi yönetimini suçsuz buldu. burhan kuzu'ya selam olsun.
an itibariyle katıldığı programda "nah kelimesini çekinmeden kullanmıştır.
az önce başkanlık sistemini anlatmak için ntvye konuk oldu. susmak bilmedi.

sunucu: burhan bey süremiz doldu.
burhan kuzu: ama seda hanım* böyle pat diye kesilmez ki. 5 dakika için mi çağırdınız beni.
sunucu: buyrun burhan bey eklemek istediklerinizi ekleyin
burhan kuzu: yok tamam zaten konuşacak çok şey var iki dakikaya sığmaz.**
eminim soyadını "guzu" olarak telaffuz eden kişi.
*
"Koalisyon olduğunda rant bölüşülüyor" sözü ile "böyle iyiyiz panpa, akara bir ortak lazım değil" demiş kadar olmuştur...
Koskoca siyasiyer nasıl böyle gaf yaparlar anlamak mümkün değil,
Halbuki bir unakıtan da değil kendisi ki gaf yapmasını normal kabul edelim...
bir alex değil, bu nedenle kestiği orta kendi kalesine gol oluyor...

kaynak: http://www.milliyet.com.t....2011/1347919/default.htm
rte nin yumurtalı yeniçerisidir.
halkı aptal yerine koyan ama kendini çok akıllı sanan kişi.

(bkz: yumurta)
akademik kariyerini nasıl yaptığını merak ettiğim kişi.
an itibariyle siyaset meydanı programında "deniz gezmiş' in 'yaşasın tam bağımsız türkiye!' dediği türkiye, bugün var." açıklamasını yapmıştır.

(bkz: prim yapma çabaları)
kendini çok akıllı bir insan sanan ama bilgisi pek olmayan kişi.
bir (1) oy için bin (1000) kelime döken adam. ulan bu kadar mı olur.
akp zihniyetinin tipik bir örneğidir.
akp'li olduğu için söylemiyorum ama beyinden yoksun olduğunu düşündüğüm politikacı.
saatlerdir siyaset meydanında insanların yüzüne baka baka yalan sıçan sahtekar herif.

(bkz: insan mısın)
kendisine yöneltilen soruları acayip profesyonel savuşturabilen prof.

yalnız kendisine ve partisine eleştiri yönelten insanları cahil, düşman olarak nitelendirmesi en önemlisi ötekileştirmesi üst düzey bir siyasetçi olarak çok tehlikeli bir üslup.
(bkz: burhan kuzu nun yumurta banyosuna okur yorumları)
güncel Önemli Başlıklar