bugün

bingöllü bir kürt tarafından öldürülmüş genç.

sabıkalı ve keş.
Pazar gecesi öldüğünü duyduğumda içimin sızladığı, ancak an itibarı ile ölümüne zerre kadar üzülmediğim kişi.
bir fenerli olarak çok rahat diyebilirim ki, bok yoluna gitmiş şahıstır. Biz de sandık, sütten çıkmış ak kaşık.
Katil zanlısı yakalanan ve olayın görüntüleri basına dağıtılan olayın kaybedeni.

burada yazdıklarımı tekrarlamak istemiyorum... (bkz: burak yıldırım/#19677392) bir çok kişide benimle aynı görüşte. Fenerlisi, Beşiktaşlısı, Galatasaraylısı, Trabzonlusu...

ilk tanımımda da olayın zanlısı hakkında pek yorumda bulunmamıştım ve olaya ait görüntüleri izleyince.... Öldürülen şahsında suçlu olduğunu görmüş oldum. Bu öldürülmesini gerektirmiyordu ancak eğer öldürülmeseydi belki Yusuf Ortak denilen vatandaş öldürülecekti... Onunda facebook profilinden nasıl biri olduğu ortadaydı ama bir kez daha görmüş olduk ki peşin hükümlü olmak çok büyük bir yanlış.

Görüntüler ortaya çıkmadan önce "böyleleri asılmalı, o da öldürülmeli" diyenler vardı ancak Burak Yıldırım'ın da onu öldüren şahısla aynı zihniyette olduğu anlaşılıyor.

Allah rahmet eylesin... inşallah başkalarının canı yanmaz böyle saçma şeyler yüzünden.
kendisini bıçaklayan kişiden hiçbir farkı olmayan serseri. belki o adamda bıçak olmasaydı 10 kişi linç edeceklerdi. sonuç olarak su testisi su yolunda kırılır.
fanatizmin holiganizme dönüştüğü ülkemizde birkaç holiganın aptalca hisleriyle toprağa verdiğimiz delikanlı. (not: beşiktaşlıyım) ölmenin öldürmenin; futbolla, takımlarla hiç ama hiç alaksı yoktur.
adam ölmüş, futbol terörü bir kez daha gündeme gelmiş fenerlisi gslisi bir olup yasını tutacağına yok o haklıydı yok beriki haksızdı hala birbirini yiyen adamlar var. ülke olarak neden birlik olamadığımızın en büyük göstergesi.
kendisine allah rahmet eylesin. kendisinin ölümü gerçekten üzücü haketti diyenlere katılmıyorum ama 10 kişinin 1 kişiye saldırması yazıktır, şerefsizliktir. aynı şekilde bıçaklamak daha büyük bir şerefsizliktir orası ayrı. üzerindeki formalar farklı da olsa saldıramaz arkadaş saldırmamalı. burak yıldırım sadece bir isimdir. bunun gibi yüzlerce insan olduğuna eminim ama onlar ölmemiştir, yaralanmıştır bir şekilde atlatmıştır olayı. önemli olan bu zihniyetin yok olması. başta fenerbahçe başkanı aziz yıldırım olmak üzere, olayların bu boyuta gelmesini sağlayan insanlara teşekkürler ! tekrar allah rahmet eylesin.
Fanatizm ruhlu holiganlar tarafından hunharca katledilmiş kardesimizdir.

Not: galatasaray'lıyım.
videoyu seyredene kadar masum zannettiğim, üzüldüğüm kişi. hatta katiline lanetler yağdırdım. videoyu seyredince gördüm ki 10 kişilik grup ile birlikte üzerinde gs thirtü olan tek kişinin üstüne yürüyor.
köşeye sıkışan her canlı gibi kendini savunan kişi tarafından öldürülüyor.
http://webtv.hurriyet.com...in-bicaklandigi-o-an.aspx
6 kişi 1 kişiye saldırdı diye bir durum söz konusu değildir , ancak burağı orada bırakıp kaçan arkadaşları asıl katildir. Allah herkese arkadaşın hayırlısını versin.
futbol terörü kurbanı diye satılan kişi. garip o gece terör yaratmak için bir kişinin üstüne saldıran arkadaşlarıyla beraber oydu hesaplayamadıkları karşılarındakinin kendilerinden bin beter olmasıydı.
üzülünecek birisi değildir. bakın terör dediğiniz şey, kendini müdafaa etmek değildir. sayısal bir üstünlük sağlayıp başkalarının huzurunu bozmak terördür. bu merhum ve arkadaşlarının sabıkalı, tekinsiz bir adama değil de daha efendi bir adama sardıklarını düşünün. hatta olayın gerçek halini düşünün. zanlı çocuk sağlam pabuç olmasa da o gün maçtan çıkıp evine giden bir avareydi. fakat şimdi tüm ülkenin tanıdığı bir katil. bunun sorumlusu da o 10 denyo.

takım falan tutmuyorum.
Su testisi Su yolunda kırılmıştir maalesef.
(bkz: kör ölür badem gözlü olur)
burak yıldırımı gectim de nasıl bir sevgilisi varmıs ki çocuğun ertesi gün faceye girip ölüyorum kahrımdan üzülüyorummm ayağı çekip kendi reklamını yapabiliyor. sevgilisi ölen kızın faceye girmesi ne lan? hem de ertesi gün. twitte at ask.fm den de soru sor istersen. biraz yas tut yas.
futbol her türlü zarar. ekonomik olarak, sosyal olarak tamamen toplumumuzu geri götürmektedir. belediyeler bile takımlarına ciddi ciddi ödenek ayırmaktadir.
bazı otostop çocuklarının, hafifletici sebep aradığı cinayete kurban giden taraftar.

bak, aklını beynini sikerttiğim mal: taraftar kavgası olur, kafa göz şişer, hatta komalık olursun. ama silahsız bir adama bıçak çekip saplıyorsan, bu cinayettir.

yarın öbür gün parçalı angus formanla sıkıştırırlar seni, içlerinden biri çıkarır bıçağı, ne kadar bokun varsa dökersin pantolonuna.
burda arabulucu numarası yapıp katili savunmak kolay.
kendisi topluma karşı suç işlemeye teşebbüs ettiği sırada daha önceden topluma karşı suç işlediği sabit olan başka bir zararlı tarafından öldürülmüştür.
ava giderken avlanan bir avare.
sebep oldu pezevenk.

diğer çocuğa yazık değil mi arkadaş allahını seversen? ortada hiç bir bok yokken bir tane kıçımın kenarı yanındakilere güvenip erkek oluyo, ondan sonrada canını savunmak için çekip bıçağı sokuyosun bi tarafına..

ya neyse ben bişey demiyorum. buna allah rahmet eylesin de diğer çocuğun hayatı karardı anasını satıyim. durduk yere 20 yıl yer şimdi.
kahpece saldırmış bok yoluna gitmiş kardeşimiz.

http://webtv.hurriyet.com...in-bicaklandigi-o-an.aspx

burağı öldüren adam bir serseri olabilir, hayırsız itin kopuğun biri olabilir fakat konuştuğunuz şey futbol terörü ise bu adam masumdur. videonun 55. saniyesinde yanından geçen fenerliyle arasında en ufak bir sıkıntı bile olmuyor. ikisi de yoluna devam ediyor.

burak yıldırım ise sadece galatasaray forması giyiyor diye evine giden adamın arkasından seslenip kahpe arkadaşlarıyla birlikte dövmeye gidiyor. emin olun eğer o elemanda bıçak olmasaydı, daha mazlum bir kişi olsaydı, bu gençler onu nasıl dövdüklerini anlatacak ve bununla gurur duyacaklardı. mühendis oktay ı öldüren zihniyetin fenerbahçe temsilcisi bunlar. bu kahpelerden her takımda var ve futbol terörünü yaratan bu zihniyetteki adamlar.

yazık anasına, babasına. 2. kez evlat acısı yaşamışlar öğrendiğim kadarıyla. allah sabır versin.
hiçbir camiaya mal edilmemesi gereken yaşanmasının fanatizm ve holiganlık olarak tanımlanamayacağı bir insanlık ayıbıdır. sadece biz fenerbahçelileri değil herkesi üzmüş bir olaydır.
olayın nasıl olduğu anlaşıldı burak ve 6 arkadaşı 1 kişiye saldırmak istemiş adamda kendini savunmak istemiş bıçağı sallamış olmamalıydı artık oldu yapacak birşey yok allah rahmet eylesin oturup düşünmek lazım artık birşeyleri sıkı sıkıya birşeyleri değiştirmek gerek artık ...
su testisi misalidir. allah sevenlerine sabır versin.
güncel Önemli Başlıklar