bugün

son kitabı uyumsuz defne kaman'ın maceraları su ile beni benden almış gönlümdeki tahtını iyice sağlamlaştırmış yazardır.
"..Biliyor musun çıtır çıtır kırdılar beni. Artık ne olursam olayım, asla eski ben olamayacağım. "
ankara lisesi'nden mezundur.
(bkz: uzun beyaz bulut gelibolu)
Çok çalışıp bir yerelere geldiği için ego sahibi olması haklı görünen bir yazardır. Kitaplarını anlamak bakış açısını yakalamak son derece önemlidir (bkz: )Kumral Ada Mavi Tuna
istanbulla ilgili betimleme yaptığı, şiir tadında çok güzel kitabı olan kadın.
ilk yazdığı kitaplardan birinin elime ilginç bir şekilde geçtiği yazar. şöyle bir inceledim, farklı bir tarzı var. metin dili ile şiirin iç içe geçtiği yazılardan oluşmuş yazılara rastlıyor okuyucu. ilgimi çekti. deneyeceğim.
buna romancı diyen kitap okumaya en baştan başlamalı.
istanbullular ve kumral ada mavi tuna'sını okudum. Hiç de adı gibi iç açıcı romantik filan değil. Fazla depresyonik, fazla karanlık. Güzel ama bitince bir kasvet çöküyor insanın içine.
Alelade konuşmalarında bile şiirsel bir tavır olan yazar. Cümle içinde çok fazla eş anlamlı kelimeler kullanması sanatında aşırılığı seçmesi ve bu yüzden karşıdaki insan tarafından anlaşılmadığını düşünmesi bir zaaftır zira bir edebiyat ödülünü sırf bu nedenden dolayı sahiplenemeyecekti.
yolda adlı kitabıyla gönülleri fethetmiş yazardır kendileri.
twitter hesabı dallamanın biri tarafından hacklenmiş yazar kişisi. olağanüstü tatlı bir insan.
istanbullular ile tanıdığım kamanlık geleneğinin günümüz anlatıcısı.

Çoğu insan ilk gençlik (bildiğin ergenliğin başı işte) çağlarında tanımış. Kendisiyle tanışmam * 5-6 yıl önce ntv'de katıldığı ve tabiat dörtlemesi: uyumsuz defne kaman' ın maceraları serisini anlattığı bir programla oldu.

Kimileri ipek ongun ile kıyaslamış. Şahsen ipek Ongun'u daha çok severim. Daha gerçekçi ve hayatın içinden gelir yazdıkları. Buket uzuner efsaneleri anlatsın, ipek ongun hayatı... (bkz: mest olmak)
klasik solcu feminazi karı.

konuşmayıp yazması onu yazar yapıyorsa eyvah ki Türk edebiyatına.
güncel Önemli Başlıklar