bugün

O benim icin ne yapti?
Sınavda kopya çekmedim.
Abdestimi hala bozmadım.
görsel
sadece büyük bir hiç. yazık hemde çok yazık.
Telefonuma indirdiğim uygulama sebebiyle her akşam hatırlatıldığım sorudur. inşallah her gün bir şeyler yapabiliyoruzdur.
herkesin yalnızca kendine sorması gereken soru.
allah ın, ihtiyac listesi olduğunu sanan sorudur.

insanlar kendi için bir şey yapamıyorki, ya da başkaları için, ya da

hayvanlar için ya da adı her neyse canlılar için diyelim, allah için yapsınlar! yapılmamalıdır da! inançın bile artık lüks

olduğunu

anladığımız dönemdeyiz. insanlar aç,

heleki razamanlarda daha da aç. hem de allah için yaptıkları 'şey' yüzünden.

(sadece kendi karnını doyurup fakiri anladıklarını düşünmeleri)

allah için hiçbir şey yapılmamalıdır! (ihtiyacı yoktur) zaten tarihte de sonuçları kötü olmuştur. allah kitap adı

kullanarak çok fazla allah sız kitap sız 'olay' lar yaşanmıştır.

görev, ahlak, insan olduğu için yapılmalıdır.

o görür zaten.
bu gün kendin için ne yaptın?
ne yaptım kendimi nasıl aldattım.elimle ruhumu ateşe attım.
çay demledim amına koyayım daha fazla ne yapılır.
"menfaat ilişkisine dönüşmesin diye hiçbir şey yapmadım." şeklinde cevaplanan sorudur.
carrefoursa'da gördüğüm petşop'taki iguana'ya camdan selam verdim.
dün işim olduğu için cuma namazı kılamadım ve cuma namazı için koşturan insanları görünce kendi içimde gıyabi cuma namazı kıldım. hayal ederek. lan dedim abdest almayı unuttun! sonra kaldırımda yürürken içimden gıyabi abdest aldım, öyle gıyabi cuma namazı hayal ettim. ama farzını kılmadım. allahım sen affet. tespih falan hiç çekemedim zaten. ayakkabıları çalmasınlar diye hemen koştum ayakkabılığa!
allah ı düşündüm.
(bkz: sevdim sadece).
patronuma yalan söyledim.

böylece sonuçtan memnun olup hergün dinimiz amin diyebileceğim bir şey elde ettim.
(bkz: dua)
intihar etmeyi düşündüm ama yine yapamadım.
Bugün allah benim için ne yapmış ki.
gülen cemaatinin elinde şu hale gelmiştir: "Bugün dershaneler için kaç tweet attın?"
ibadetin allah icin oldugu yanilgisina dusen kulun kendine sormakta sakinca gormedigi cumledir.
allah'in sifatlarindan haberdar bir kimse icin manasiz bir cumledir, cunku allah'in hicbir seye ihtiyaci yoktur ve onun icin bir sey yapmak mumkun degildir.

belki soru, bugun allah'a daha yakin hissetmek icin ne yaptin, ahiretin icin ne yaptin, takva icin ne yaptin seklinde sorulursa mana icerir.
yemek yedim, su içtim, sigara içtim, çay içtim, karı kız kestim, şimdi de cips yiyorum. ha bide sözlük yazıyorum.
değerli bir mümin kardeşimizden gelen sual.
(bkz: 404 not found)

o değil de bütçemi(maaşımı) %95 arttırdım.

imza: %99'u müslüman olan bir ülke'deki cumhurbaşkanı.
güncel Önemli Başlıklar