bugün

tadı güzeldir. arada farklılık olması açısından tercih edilebilir.
sanıyorum ki çok zengin bir yazar. bu devirde brokoliyi kim bulmuş ki? inşallah baba parasıyla değil kendi emeğiyle brokoli çorbası olmuştur.
Insanlarin çoğu tarafından begenilmeyen çorba.
en sevdiğim sebze olan brokolinin çok övülen çorbasını yapmaya karar verdim. hiçbir şeye benzemedi ben bile içemedim ama ilk elin günahı olmaz derler bakalım böyle böyle öğreneceğiz.
Isteyene mesajla çok pratik tarifini verebilirim. Hem de lezzetli olanindan.
Lezizdir. En sevdiğim çorba olarak klasmandaki yerini güncellemiş bulunmaktayım.
tadı müthiş olan yiyecek.
o iğrenç brokoliden böyle bir tat nasıl ortaya çıkar demek istediğim çorbadır. evet.
Yemeği gibi sevdiğim çorbalardan biridir. Diyet yapanların içmekte zorlandığını görünce, hem ideal kiloda hem sebze sever biri olmaktan mutluluk duymam da cabasıdır.
Faydalı bi çorbadır. Daha bugün içtim ne kötü ne iyi bir çorba idare eder. Tabi bu yapana göre de değişir.
çorbanın önceleri bir kalitesi vardı. ne buldularsa çorbasını çıkardılar. çorba mercimektir, tarhanadır, yayladır arkadaşım. zorlamayın artık. millet brokoliyi tabağına süs diye koyuveriyor. biz utanmadan çorbasını yapıp içiyoruz.
hiç yemedim.
Bu çorbayı içince bana bir şeyler oluyor. içerken olan duygumu ifade edemiyorum ama hissettiklerimi sanırım benzetme yoluyla anlatabilirim. Böyle birisi sana buz bacak yaparda ilk yaşanılan o acının sonrasında bi rahatlama gelir ya, hani hastasınızdır bir ilaç atarsınız yarım saate daha iyi hissedersiniz ya, hani knight oynarken tam ölcekken 10k heal gelir ya heh böyle hislere kapılıyorum. Çok sağlıklı bir şeymiş gibi geliyor. Böyle içerken çok zevk alıyorum. Annem bazen bu çorbadan yapar. Tek başıma bi tencere içerim ekmeksiz. Hele o gün menüde bir de balık varsa uff sanki sofradan kalkınca ömrüm falan uzadı gibi hissederim.
brokoli çorbasını anlama ve yaygınlaştırma derneği adana reşatbey temsilciliği yetkilisi olarak, brokoli çorbasına burun kıvıran damak zevkinden yoksun insanları teker teker tespit edip, meme uçlarını sıkıp kaçmakla tehdit ediyoruz.

ay böyle kımıl kımıl olur uyy hiç sevmem.

adana'da brokoli çorbası çıkaran 3 işletme tespit ettik ve plaket verdik.

içilebilecek en güzel çorbalardan, insanlara bunu anlatmamız lazım, hata bizlerde, brokoli çorbasını tanımayanlarda değil.
Kavrulmuş un veya krema kullanılarak yapılır. Hiç denemedim ama haşlanmış brokoliyi çok seven şahsımın bunu da seveceği kanaatindeyim.
herkesin sevmediği bir sebzenin çorbası. ben severim.
Krema, havuç, soğan ve dereotu ile güzel oluyor.
Yasak merve'nin kedisine verdigi corbadir.
olsa da içsektir.
görsel