bugün

akıllarında uzunca bir fıkrayı tuttuklarında fikir sahibi olduğunu düşünen yazarların yorum yaptığı, özünde çok ciddi durumdur. arkadaşlar bir uyanın silkinin ve kendinize gelin artık. fıkradaki halktan birisi olmayı kabul edeceğimizi kim söyledi?

2020 deyiz be insaf! özal zamanı ve sonrasını, her durumda sollayıp geçilebilir çıkarcılar furyası olarak görüyorduk tamam. ak parti kendince icraatler yapıp o dönem hükümetlerine fark attığı algısını götürdü uzun süre, ona da tamam. ama arkadaş, bak bu köprüler, geçiş ücretleri bir gün kaldırılacak vaadi ile yapılmış köprülerdir.

insanlar ihtimalini sıfır da görse bu ortada duruyor, iktidar partisi de gelip geçtim ücretleri kaldırmayı, karşı geçiş için de ücret ekliyor.

o gazyağı kuyruklarının aynısını yaşattınız, karne ile meyve sebze dağıttınız eşitlendiniz. ama hiçbir hükümet, koalisyon dönemlerinde bile boğaz köprülerinden karşılıklı ücret almayı devreye sokmadı. gurur duyun, bunu da bu ülkedeki insanlara yaşatmayı başardınız.

biz trt nin "verginizi ödeyin, yol su elektrik olarak size geri gelsin." düsturuyla büyüdük. bugün vatandaş olarak parasını bastırmadan ihtiyacımız olan hiçbirşeyi edinemiyoruz. bedava yaşıyoruz şarkısını söyleyen cem karaca hayatta olsa neylerdi acaba? hava bedava, su bedava diyordu; hangi su bedava?? aha bak vergilendirilecek yeni alan buldum, vergilendirilsin ve ödeyelim bari. ne günlere kaldık ya!!

özet: ağzından tek bir sorumluluk alma, tek kendisine olumsuz durum yansıtma cümlesi çıkmayan ak partinin tarihe geçen icraatidir. hayırlı uğurlu olsun.

Edit: henüz başlamadı, unuttular mı acaba? hatırlatmasa mıydım?
Kıta degistiriyorsun kıta. Anakara yani. Enniyu ihtimalle bunu normalde gemiyle fln yaparsin o bile ne kaaaa para gecenlerde yzak dogu seyhati yaptik gemiyle oradan biliyorum. Ki orada sadece asyada gezerken bile cok bin euro para odemistik. Sen burada anakara değiştirip para vermeyeceksin. Oldu canim. Gec kalinmis uygulamadir. Mumkunse ilceden ilceye gecerken de alınsındır.
böyle koymaya devam ediyorlar ya çok hoşuma gidiyor.

2500 tl - 3000 tl ile beyaz yaka silkeleyen, işvereni öpen bu hükümeti bu derece prozac kıvamında halkı uyutup uyutup silktikleri için bir tebrik de benden.

beter olun.. su veren itfaiyenin hortumunu s.keyim.
Çift taraflı değil, metre başı ücretlenmelidir.
Hatta giriş ve çıkışlarda ücretin yanısıra zorunlu bağış alınmalı, kızılay' da kan almalıdır.
Köprü boyunca, sağlı sollu kumbaralar olmalı, kumbaraya para atmayan dingilin yedi ceddi sevilmelidir.
Köprüyü ortaladığınızda da, arabadan çıkıp iki rekat şükür namazı kılınıp öyle devam edilmelidir.

Tabiii yaaa köprü bu, boru mu?!
Bak fred çakmaktaş' a, köprü möprü mü biliyor gariban!
Çift taraflı değil, 545343563 taraflı ücret alınsın tabii, hatta allah belamızı versin!
vicdansızlık.
Yandaslarin garantili paralarını ödemek için ne yapacaklarını şaşırdılar.
artık en temizi helikopter almak. yetti gayrı.
Geç kalınmış uygulama. Ben olsam her trafik ışığına ogs koyardım.
iki kulak arkasına birden hallenmeleri durumu.
Tek kulak yetmediyse demek ki. *
Almanya bunu gısgandı.
şerefsizim benim aklıma gelmişti.
Bu milleti susturamayacaklar.
Koprunun ortasindanda vergi alinsın.
bir yerlerden para toplanılmak zorunda değil mi?

çin'de dünya'nın en uzun köprüsü olan qingdao boğaz köprüsü'nden geçmek ücretsizdir.
hangi ülkede var bedava kıta değiştirmek geç bile kalınmış uygulama.
hanelere turnike konularak da genişletilebilecek halkı şey etme hadisesi. böylece eve girip çıkarken iki kere düşünmemizi sağlar büyük ekonomist berat albayrak.
bu çözüm sayesinde darbe seviciler 15 temmuz'da yaptıkları gibi köprüyü tek taraflı geçişe kapatamayacaklardır.
aylar aylar önce köprülerin avrupa yakası dönüş güzergahlarına da kameralar/hgs-ogs okuyan aletler konuluyordu tıpkı anadolu yakasına giderken olduğu gibi. hükümetten birileri açıklama yapmıştı "halk arasında polemik konusu olmuş kesinlikle gidiş*geliş ücretli olmayacak o kameralar sadece güvenlik maksatlı konuluyor" şeklinde. hey gidi günler hey..
Koca anadoluyu istanbul sırtında taşıyor amk.

Gidin doğu Anadolu ya doğu Karadenize tünellerden yollardan para almıyorlar hiç.
bunların Siki sadece Marmaraya en çok istanbul insanına kalkıyor.

Uyuma Marmara 10 verip 1 alıyorsun siyasal islamcılar sikiyor seni uyuma.
kaynak twitter.
kısmen başlamış olan ücretlendirmedir.
köprülerden aynı gün içinde geçilmezse çift taraflı ücret kesilmeye başlanmış.

mükemmel bir ekonomiye sahip olan ülkemizde bu hamle hepimizi şaşırttı. mükemmel ekonomimiz sayesinde biz indirim beklerken sürekli vergilerin artması bizi şaşırtıyor ve üzüyor!

https://www.haberturk.com...onde-de-ucret-aliniyor-mu
bir minibüsçü sloganı.
(bkz: arkadan vermeyen kalmasın)
yetmezzz evde odalar arasına bile turnike koyup skmeleri lazım bunların.
Oy verenlere girsin mümkünse hiç umurum değil.
sadece yabancı gemilere uygulansa müthiş gelir olur.
bi kulağımızın arkası kaldı sikilmedik derdik, ona da göz diktiler.