bugün

Osmanlı zamanında açılan ilk bira üretim tesisi. isviçreli Bomonti kardeşler tarafından 1890 da kurulmuştur.

Ayrıca bulunduğu semte isimini vermiştir.

görsel

görsel
güzel mekanların olduğu yer.

güzel bira.
Tadını bozdu bu ara. Efes elini attığı her şey gibi bunu da telef etti.
Son zamanlarda bozdu gerçekten. Ama şişe tasarımları hoş hala.
Carlsberg olamaz.
günahtır. evet.
Şişli'nin güzide semti.
Filtresizi en sevilen biradir.

2020 editi geliyor aanıım: Blanc 1664 artık en sevilendir. Filtresiz pabucu dama atılalı yıllar olmuştur
Filtresiz mezesiz bile akıyo beeee.
entel bebe birasi. amsterdam navigator yada tuborg red favorimdir.
bu birayı içen kızlarla nakış örsün, berkecanın dedikodusunu yapsın bence.
Şişli'ye bağlı msgsü'nün bulunduğu semt.
(bkz: su)
Guinness içmemiş insanların beğendiği bira.
iyice pelinsu- berkecan içkisine dönen hede.
sikik bi bira markası.. arkadaş almış kırmayıp içtim içmez olaydım maden suyu içerim daha iyi o ne lan öyle su gibi.
6 tane bundan alip karin sisireceginize 3 tane kirmizi alin. Tadi da kotu ayrica. Hic sevemedim her ne kadar tum arkadaslarim sevse de.
Sudan daha yararlı olduğu rivayet edilir.
Furmayin öldi da.

Genel olarak filtreli filtresiz bira denen olayı sevmiyorum. Direkt Sidik kasan içeceklerin Hepsinin canı cehenneme.
Filtresizini tercih ediniz ama oda sizde gaz yapmaz ise zira uçan balona çeviriyor beni kendisi.tuborg varken sen kim köpek demekten kendimi alamıyorum.
Eski tadi olmayan bira.
icinde keyiflendirici madde var kesin amsterdam falan icince cakirkeyf olmuyor insan.
daivenjah'a yakıştıramadığım bira. benim de canımı çektirdi bak şimdi, yarın içeyim 2 tane.
GECE - Bomonti Sokakları
https://www.youtube.com/watch?v=Zm6WtUZCXCk
Son zamanlarda gördüğüm ,duyulan yapımlara göre efes ve tuborgun gerisinde olduğu söylenen bira. Birde entelektüellikle Bomonti içmenin alakası ne anlayamadım. Keyif birasıdır, dert birası değildir. Evet.
güncel Önemli Başlıklar