bugün

tuborg gold' un tırnağı bile olamaz.
bugünlerde her yerine kule yapılan semt. semtimizin anasını ağlattınız lan.
manazarası hoş olmayan lakin çayı kahvesi güzel olan mekandır.
etiketi en kolay ve en başarılı şekilde sökülen biradır.
istanbulda bi yer.
Ya filtresiz ya hiç birasıdır.
feriköy birasıdır.

efes malt bile daha iyi lan bundan.
bira ile alakası yoktur.

ekmeğin yanında içiyorum şahsen.

(bkz: su)
Kim ne derse desin çerezin yanına en güzel giden biradır. Laf atanlar halt etmiş !
zeytinyağ gibi kayar o zaten ekstra bişey yapmana gerenk yok.
bir bira markasıdır.
5 6 aydır günlük olarak bi ilişki içersine girdiğim hatta bomontizm akımı baslatmama sebep olan içimi hos biradır.
içimi hoş bira. genç birası olarak ta geçer.
diger markalarin aksine tadi daha icilesi biradir. en azindan sabah uyandiginizda damacanayi kafaniza dikmenize gerek yoktur. efes
geçen nevizade'de bar tarzı bir yerde efes ile kendisi arasında kalıp efesi seçip , yorumları okuduktan sonra bana pişmanlık yaşatan bira markasıdır.en kısa sürede denenesidir.
yillardir var olan biradir.son iki uc yilda nedense bi populer oldu.icimi hos degildir kanimca.
Tadı diğerlerinden farklı bira.
şu sıralar şekil zırtlanlarının her ortamda överek adını kirlettikleri biradır.behzat amirin banazura etiketi yapıştırdığı biradır.zamanında 2 liraya alırdık tey gidi günler ama paramız yoktu lisedeydik o yüzden bomonticiydik haci biz paramız olsa alırdık haynekenimizi paşalar gibi içerdik
(bkz: bomonti sikim gibi bir biradır)
bira standartlarımın altında kalsa da yine de tekel bayilerinde satılan en iyi bira markası.
tadi güzel içimi rahat bıradır.
en çok tükettiğim bira markasıdır.
Meyve suyu gibi biradır. içimi rahattır, keyif birasıdır ama hiç kafası yoktur, kırmızıcılar ve extracılar ne yazık ki sevemez bu birayı.
sisesinin cami inceciktir hemen kirilir.

ilk aldigimda posetle tezgahin uzerine koyup tuvalete gittim. devrilmis kirilmis serefsiz. sonra bir saat ortaligi temizledigime mi söveyim, temizlerken elimi kestigime mi, evde baska bira olmayisina mi, 10 piem deki icki yasagina mi bilemedim...
sovmedim ben de gittim dolapta soda vardi onu ictim.
içimi rahattır baş ağrısı Yapmaz güzel biradır fakat asla bir carlsberg değildir. Carlsberg yoksa düşünülebilir.