bugün

kokteylleriyle ünlü, yurdışında pekde ucuz olan ama sonucta cin olan içki.
açık mavi renkli, ülkemizde daha çok tercih edilen gordon's'dan kesinlikle daha başarılı, içimi kolay, yazın güneş batarken limon ve tonikle yudumlanması pek keyifli cin. acıktırır.
bir ingiliz cin markasıdır. mavi ve hoş bir şişeye sahiptir. tadı ve kokusuyla klasik cinden çok daha farklıdır. zihin açtığı ve yaratıcılığı geliştirdiği söylenmektedir. bu nedenle güzel sanatlar sınavlarına girecek bir kısım öğrencinin sınav öncesi içtiği içkidir de.
bağımlılık yapabilitesi olan ingiliz cin'i. 10 çeşit bitkisel içeriğiyle mükemmel ve keskin bir lezzeti vardır. en mükemmel ve en saf alkole sahiptir kendileri.

özellikle mavi şişesi aşık eder.
içki markası olduğunu yeni öğrendiğim marka.
belirli senelerde açtığı tasarım yarışmalarıyla bilinir bizim orda.
nilüfer durna hanımefendi bu firmanın bir yarışmasında ödül alarak ünlenmişti. bardak tasarlamıştı yamulmuyorsam.
aha buldum:

http://www.dexigner.com/tasarim_haberleri/9694.html
kanımca dünyadaki en kral cinlerden birisi. bir diğeri için (bkz: gordon)
icindeki baharatlar nedeniyle cok hos bir kokusu olan cin. sek icilince once bu kokuyu sonra bogazinizdan inen hos alevi hemen akabinde de agiz ici ve dudaklarinizda ickiyle temas eden yerlerdeki kisa sureli his kaybini duyuyorsunuz. diger cinlerin aksine icine karistirilan seylerle icilebilir ve daha lezzetli olmak yerine tadini kaybediyor, sek icilmeyi talep ediyor. yine de $errinden korunmak icin kalkan olarak kullanilacak bir diger siviyi aramaya devam etmek gerekli. bunun icin web sayfasindaki tarif kitabini incelemek mumkun.
Yurtdışında ota boka sponsor olan içki firması.
wiz khalifa nin favori içkilerinden biri.
http://www.youtube.com/watch?v=iMELxEIAkfg buradan etkisini de görebiliriz.
not: kokteylleri ile ilgili bilgili bir arkadaş bana yardım edebilirse sevinirim.
Fiyatından başlarsak eğer st petersburg da satın alınacaksa 170, 180 tl duty free de 25 euro yaklașık 80 tl. Türkiye fiyatını bilmiyorum. içimine gelecek olursak isteğe göre sek isteğe göre kokteyl tarzı içilebilir. Nasıl kokteyller mesela dersek eğer.. Evde pratik..
1) Sprite+cin.
2) Cin+tonik+bol buz+ dilim lime.
3) Cin+sarı limon suyu+şekerli su+bol buz+sarı dilim limon.

içkinin sitesinde dünyaca ünlü bartenderların acaip kokteyl tarifleri vardır, okuyunuz.
Evet, türkiyedeki klasik marketlerde 1 litrelik şişesi bulunmuyor. 70 lik fiyatı ise 100 tl.
Bunun disindaki butun cinler uyduruk geliyor. Olsada icsek. Almak isteyenler alabilir hediye kabul ederim.
mavi renkli şişesine hasta olduğum içki.