bugün

Bir araba kendine alırken; bir araba da devlete hediye ettiğimiz güzide ülkemizde hiçbir araç f/p oranıyla parmak ısırtmaz.
Bir araba kendine alırken; bir araba da devlete hediye ettiğimiz güzide ülkemizde hiçbir araç f/p oranıyla parmak ısırtmaz ise uludağ sözlüğe girip f/p oranıyla parmak ısırtır yazılmaz.
Bir arac "sadece turkiyede satilmadigi surece" istenilen yazilabilir. Araclar fabrika cikis fiyatlariyla degerlendirilmelidir. Sonradan eklenen yagli kaziklarla değil. Çünkü "mevzu bilmeyip de bikbikleyen arkadaslar icin söylüyorum" bir ürünün f/p oranlamasi yapılırken ulkelerin vergilendirme ve fiyatlandırma politikası değil; üreticinin belirlediği fiyatlar geçerlidir.
Bmw 5 serisine f/p aracı diyenin alnını merkel karışlasın. F/p istatistiği göreceli değildir ve vergilendirme sistemine göre de değerlerde oynama olmaz.
Fabrika çıkış fiyatı diyorum. Ureticinin belirlediği fiyat diyorum, değer diyor vergi diyor oynama diyor.

Edit: ayrica sayim şanşölyemisi bu kavgaya dahil etmemeliydik...

Edit2: etme cahille muhabbet kustürürsün demişler.
Bugün yeni kasası olan G30 modeli tanıtılmıştır. Tasarım olarak güncel 7 serisine benzemekle birlikte büyük abisinden aldığı birçok teknolojik özellik de vardır.
görsel
(bkz: param olsa da ben alsam)

ilveten;

Ötv g.tümü ye.
Extra bilgiler vermek gerekirse ;

-Selefine göre 100 kg hafiflemiş.

-BMW'nin uzaktan izleme fonksiyonunu ilk kez kullanacağı modeli imiş. Bu fonksiyon, cep telefonunuzdan aracınızın etrafında olup biteni takip edebiliyorsunuz.

-Yeni 5 Serisinin diğer bir dikkat çeken detayı ise aerodinamik açıdan başarılı olması. Yenilenen tasarım ile büyüyen öndeki BMW böbrek tasarımlı havalandırma kanalları, aerodinamiğe katkı sağlaması için otomatik olarak açılıp kapanabilir özelliğe sahip geliyor.
(bkz: kişi herkesi kendi gibi bilirmiş)
bmw'nin acilimi brings more women. 5 serisi ise brings mature women...

dolu almazsaniz, hele de turkiye'de hep ici bej deri aliyorlar keyif alamayacaginiz aractir. connected drive ozelligini actirmadan, 20 yildir ayni kadran ile uretilen araci alirsaniz ( hayalet gosterge ) tam keyfini alamazsiniz.
kis lastiginizi de almayi unutmayin 1400 euro+kdv ( arkadan itili araba karda, yagmurda zor gider)
Son 6 yılda e serisini resmen bitiren model ne zaman yola çıksam 2 veya 3 görürüm mercedes ise c ve cla ile var olmakta.
400.000 yaziyla dort yuz bin lira bandinda satilan arac modeli. inanmazsin hala da satiliyor, nerde ulan bu para.
Kendisi hurdalığa giderken aynı dönem çıkan mercedes hala cillop gibi yollarda geziyor olacaktır. Güzel araba ama bir mercedes değil.
Bmw nin uzay kasadan sonraki efsane modeli f10 5 dir.
5 serisi yerine 4 serisi tercihimdir.

görsel
1990 model 5 serileri hala trafikte hatta 85 model olanları kaza dışında hurdaya çıkan 5 görmedim.
bodrumda ne zaman çıksam 1 saatte en az 4 tane gördüğüm araç kampanyası vardı da biz mi görmedik be .
Mercedes 124 kasadan sonra lüks segment te en çok satan araç bmw f 10 dur bence ne zaman çıksam en az 1 adet görürüm.