bugün

eleman aranıyor yerine ikame edilmiş üslubu hoş bir ifade. isterim canım ne iş yapacağım ceo mu?
geçenlerde nike'ta gördüğüm yazıdır.
part time amele arıyoruzun kibarcasıdır. neticede iş iştir. git bak gör, anlaşırsan çalış. laga luga etme diye de düşündüğümdür.
Samimiyetsiz bir yazidir. Biz isteriz de bakalim sen isteyecekmisin son soz senin.
ilanların sürpriz yumurtasıdır. nerede çalışacağınızı, nasıl çalışacağınızı falan bir bok bilmezsiniz, başvurursunuz sonra saati 1.50 - 2 liradan günde 10 - 12 saat çalışırsınız. belki daha rahat olabilir ama hani genel bu.

riks budur.
Kibar bir dille sana iş veriyoruz bir de yok de istersen.
(bkz: bizimle calismak ister misiniz)
+Hayır
-Ne hayır anlamadım
+sizinle çalışmam
-beyefendi siz iyi misiniz
+ne iyi misiniz hem cama "bizimle çalışmak ister misiniz " YazıyorsunuZ Hem iyi misiniz diyorsunuz, soruyorsunuz cevap veriyorum.!!!
+terket lan burayı
Altına "istemem işveren kardeş" yazıp kaçılması gerekir.
durumu en mantıklı şekilde ele almış kişi "6 nolu vatandaş" ... kim çalışmak istemezki bakalım sen neler istiyorsun. tecrübe tecrübe tecrübe...
ayakçı arayan işyeri ilanı.
arkadanmı öndenmi diye cevap verilir.
yarı zamanlı değil, tam zamanlı eleman arama ilanıdır. bu ilanı gördüğüm yere ne zaman başvuruda bulunsam, biz tam zamanlı eleman arıyoruz bizimle çalışmak ister misiniz yazmamızın sebebi de bu, demişlerdi.
içeri girip "hayır lan, siz kim oluyorsunuz!" diyesim geliyor her seferinde...

bir de şöyle bir şey var tabi:
(bkz: bizimle çalışmak istermisiniz)

sen daha soru eki olan "mi"yi ayıramıyon, gelmişin bana iş teklif ediyon dingil seni!

Bak sinirlendim gene ya...
ücret konusunda anlaşırsak neden olmasın.
Zall in sozlugun giris sayfasina asmak uzere oldugu yazidir.

Lan zall bir sana cok guluyorum,

Bi de zalim kaderime.
Her a101 girişinde okuyabileceğiniz yazı.
Bunda bile art niyet arayan insanlar var. Harbiden böylesini görmedim. Yuh.
kariyer.net ' te cv.avi yapan firmaların kullandığı popüler iş ilanı başlığı. "isteriz amk" deyip başvurursunuz. arayan soran olmaz. sonra hasbel kader bir iş bulursunuz, çalışmaya başlarsınız, işe alışırsınız ve en alakasız zamanda ararlar gelin görüşek diye. yıllar geçer, bir sebeple işten ayrılırsınız, yine bu ilanlardan birine şansımı deneyim diye başvurursunuz, yine dönen olmaz. iş kurarsınız, para kazanmaya başlarsınız, işinizi sağlamlaştırırsınız. artık başvuru yaptığınız bile unuttuğunuz bir anda gevşek ağızlı bir insan kaynakları şeysi arayıp görüşmeye çağırır. ilgilenmediğinizi söyleseniz bile başvurduğunuz firma bir ik şirketiyle çalıştığı için o şirkette çalışan neredeyse bütün ik çalışanları sırayla telefonunuza tecavüz eder. bu tecavüzler, en son arayan kişiye "iki senedir aramıyonuz da şimdi mi lazım olduk amına koduklarım" diye çıkıştığınızda anca son bulur.

özetle aklı olan kariyer.net, eleman.net gibi sitelerden bizimle çalışmak ister misiniz başlıklı ilanlara başvurmaz.
Bu aralar dükkan camlarında pek göremediğimiz notumsu.
kurumsal gözükme gayesiyle çabalayan esnaf abilerimizin kullanmasıya modası bitmiştir. mahalle aralarındaki esnaflarında tercihi olduğunu gören büyük kurumsal taşşaklı şirketlerimiz yeni arayışlara girdiler. Artık Takım Arkadaşları, Yeni ekiplerine arkadaş aramaktadırlar. biz siz yok çalışmamı o da ne otur şuraya anlat bakalım bugün be yaptın?
Kimi satıcaz?
"hayır" cevabını almak isteyen kurumun iş teklifi.

kim sizi istesin?