bugün

çok yakında gösterime girecek çağan ırmak filmi.

görsel
Baba aile evlat ilişkisini ince ince mükemmel bir konuyla işlemiş bir film. Oyuncularda bir harikaydı.
Çağan ırmak yönetmenliğinde egeli bir ailenin baba oğul ilişkisini anlatan duygusal filmi. 2018 sonu gösterime girmiş başrolünde altan erkekli, binnur kaya ve sumru yavrucuk gibi sevilen oyuncular varken oğlu canlandıran tolga tekin de istenen duyguyu cok güzel vermiş.
http://www.imdb.com/title/tt8822402
2018 yapımı, yine bir sosyal konuya değinen çağan ırmak filmi. Başrolde ise oynadığı her katakterin hakkını veren altan erkeklivar.

--spoiler--
Kaan binbir emek ve zorlukla çalışma hayatında yükselmiş, başarılı bir iş kariyerine sahip olmuştur. Eşi, iki çocuğu ve işiyle ilgilenirken, bir sahil şehrinde yaşayan babası Eşref'i ise biraz ihmal etmiştir. Ancak günün birinde babasının geçirdiği rahatsızlık, onu babasının yanına gitmeye zorlar, ancak yoğun işlerinden ötürü babasını istanbul'a, evine getirmeyi tercih eder. Son derece iyi niyetli ve iyi kalpli bir insan olan Eşref Bey, burada yük olduğunu hissedince geri dönmek ister. içindeki bulundukları güç durum, özellikle Kaan için zor kararlar almayı ve sıkı bir vicdan muhasebesini gerektirecektir.
--spoiler--

Öncelikle böyle önemli bir konuya değindiği için filmde emeği geçenlere teşekkür ederim. Oldukça güzel ve önemli bir konuya, günümüzde mevcut adi ve sapkın "çağdaş" toplum ve aile yapısına en iyi şekilde değinip a dan z ye her kesimi eleştiriyor, unutulan değerleri hatırlatıyor. Hikaye basit ama bu yaşananlar hemen her gün bazılarımızın başından geçenler, küfür kısmı yerinde kullanılmış yani kullanıldığı yerde "iyi dedin be" yada "hadi ordan" diyerek filme katılıyorsunuz. Tek problemi final sahnesi, Nazan Öncelin geldiği sahne ve mezarlıkta elbise mevzusu gereksizdi, film o kadar güzel giderken içine etti.
çağan ırmak filmi.

bu adam hep ağlatmak zorunda mı.
Çağan ırmak filmlerini pek sevmeyen birisi olarak zırıl zırıl ağladım.

eşref bey'in hastalığından ötürü oğlunun 8 yaşındaki halini sürekli görüp, onunla yaşaması, her an onunla konuşması ağlatti beni. Olur da o günleri görürsem diye kendi oğlumu , yaşlılığımı düşündüm uzun uzun.
Acayip güzel filmdi.

Tema kadın iş aklını başından almasın aileni unutmadır.
Babam daha önceden izlemiş, yılbaşı gecesi sofra kuruldu aç da izleyelim dedim. O gün gürültüden, misafirlerden falan nasip olmadı izlemek. Bu gece izledik, basit ama çok duygusal bir filmdi. Babam hiçbir yorum yapmadı.

Yuvadan uçma yaşının geldiğini düşündüğü evladına mesajını vermek istedi sanırım, duygusal bir geceydi.

ne diyeyim allah tüm büyüklerimize sağlık sıhhat versin, gerisi boş.
mükemmel olmasa da izlenebilir bir film.
Türk dizi sektörüne de küçük haklı göndermeler de bulunmuştur.

güzel diyebiliriz.
üzücü sonla biteceğini tahmin etsem de senaryo olarak pek bağlayamamışlar sanki.