bugün

Artık dışarıda değil kapalı mekanda içmenin zamanı gelmiştir. Bira için zatürre olmaya gerek yok.
perşembe akşamlarını kendisine adadığım cansuyum..

şüphesiz ki yazıyla dörtte üçüm biradır..

efes white ale'den sonra tekrar efes'e geri döndüm bu arada..

bomonti filtresize elveda..

neyse işte, her zaman her yerde buğday birası , net..
bazılarının da yeni yetmelerin 3 şişeyle kafa bulmasını prim meselesi yaptığı içecektir. işine bak azizim, ananın karnından alkolle doğmadın.
kendisinden rakamla 3 şişe içince bayılanlara emekli aylığı bağlayacağım..

ayrıca üzerinden ergenlik yapanlar da itinayla yok mu beni siken diye bağırtılır..
onun bi tarzı var. o bir ekol, o her zaman bir kac adim önde içilir.
Tadına bile bakmadığım onlarca alkollü içecekten biri. Hayır biliyorum yani acı. Icemem ki ben.
Genelde arpadan yapılan alkol barındıran içecek.
bira bu kapağın altındadır reklamını hatırlatmıştır.

http://www.youtube.com/watch?v=JfkAiO4Uw0Q

edit : http://www.youtube.com/watch?v=JA8vOP2Ri1E (full)
sabah öğle akşam. günün her vakti içilebilir. insanlar genelde tuborg, bomonti veya efes tercih ediyor ama leffe, kozel, hooegaarden gibi biralar da bence sıkça tercih edilmeli ve içilmelidir.
2013 yılına kadar bira, Rusya’da alkollü içecek sayılmıyordu.
Yakın bir zamanda sadece zenginlerin içeceği alkollü içecek olacağı kesin.
bira markette 9 lira olamaz. tuborg malt ve efesin 2017 de olacagı max fiyat 7 liradır. calsberg, miller bunlar 7 lirayı aşabilir 9 lira bunlar için bile abartı fiyatlardır. bekleyip görelim.
alkolden değil ama ucuz bira veren mekan ararken öleceğiz galiba. sulu biraya kadar düşmesek bari.
Fakir alkolüydü önceleri ama simdi bunu da aldılar insanların elinden zamlarla.

Ay varoş bira mı içiyosun sen diyebileceğimiz kimse kalmadı.

Yazık.
sigaraya dünya kadar zam yapıldı, sonuç? = kaçak sigara
biraya yapılan bu zammın sonunda insanlar evde bira yapmaya başlayacaktır, ya da gelirleri belli olduğu için daha az içebileceklerdir. şimdi tüm vergilere zam yapıyorlar, kendilerini çok akıllı zannediyorlar ancak o vergilere ödenecek para kalmadığı zaman insanlar devleti aradan çıkartmaya başlar. uzun vadede devlet kaybeder.
ben pek sevmiyorum ama içene saygı duyarım, sonuçta demokratik laik bir hukuk devletiyiz.
Millet 3-5 tane içiyor su niyetine beni 1 Amsterdam köşe yapıyor ne Zaman alışacak bu bünye 30 yıl bekleyerek hata mı ettim acaba başlamak için.
Allah'ın nimeti böyle pahalı olmamalı .
En iyi bira fıçı biradır.
Gelen zam sonrası; iyi bilirdik.
Bira en kolay bozulan içkidir. Havayla temas ettiği andan itibaren 7 dakika içinde bozulur.
Büyük bir fıçının kopması sonucunda 1814 yılında 1.4 milyon litre bira Londra’da dalga gibi etrafa yayılmıştır.
Cumartesi gecelerimin vazgeçilmezi olan içki.
Dünyanın en yüksek alkollü birasında bulunan alkol oranı yüzde 67,5’tir.
Fosillerden bira üretimi yapılabilir.