bugün

rüyaya girip, tüylerini kişinin boğazına tıkmak. sonra, kişiyi tırmıklayarak öldürmek.

(bkz: uykusuz geceler)
başka bir yer yokmuş gibi merdivenlere pislemesi.
sıcak diye arabanın motoruna girmesi, sizinde bilmeden çalıştırdığınızda içerde parça parça olması. öldüğüne mi arabaya verdiği hasara mı neye üzüleceğinize şaşırıp kalırsınız.
yataga isemek.
Kapıyı açtığınız an bütün hızıyla koridoru geçer,salondan içeri girip siz ona yetişinceye kadar koltukları tırmalar ve tam yakalamak üzereyken bir hamlede perdeye atlar.
mart ayında sahibinin etrafında dolaşmasıdır. *
nankörlük.
pijamanızı, kötü emellerine alet etmesidir.
(bkz: tecavüz)*
(bkz: kötü kedi şerafettin)
mart ayında hemcinsiyle birlikte üreme münasebetinde bulunması. * **
evi temizlemeyi bitirdiğinizi sandığınız anda piçin masada duran kuru ekmeği tüm eve parça parça yaymasıdır.

p.s. temizlik dediysem harbi temizlik 2 ayda evde tek kalınca oluşan kalıntılardan bahsediyorum.
gece çöp atmaya çıktığınızda çöp kutusundan fırlaması. yanınızdan geçen hatunu unutarak "hoşt ananı skiyim böhe" diye bağırmanıza sebep olması.

hadi hatunu geçtim, ayıp lan mahallenin ortasında, eheh..
siz uyurken gelip suratınızın ortasına yatması. boğulur insan lan.
sevgilinin kedisine tecavüz etmesidir.
küresel ısınma etkisiyle mart ayını beklemiyor hayvancıklar.
mart ayı haricinde fazla mesai yapmasıdır.
gözünüzün önünde kendi kedinizi bağırta bağırta...
*
kendini çok sevdirmesi... ölünce çok acı hissettiriyor.
siz uyurken yatağınıza yakın bir yerde duran çalışma masasından yüzünüze atlaması ve akabinde onun küçük paticiğinin göze girme ile birlikte uykudan uyandırılma sonrası şoka girme durumlarına sebebiyet vermesidir.*
sessizce yellenmesidir.
bunun bir zamanlar evdeki küçük çocuk olan benim yaptığımın sanılması içime dert olmuştur.
araştırmalar sonucu bulunmuştur ki kediler çok pis yellenir.
kendimi akladım *
hizbullaha girip canli bomba olmasi...
Mart ayı geldiğinde sağa sola işemesi.
(bkz: bir kadinin yapabileceği en büyük şerefsizlik)
Güzel bir çay bahçesinde arkadaşarla oturmuş aşktan sevgiden bahsederken size tüm masumiyetiyle yaklasması,sandalyeye cıkıp kucağınıza yatması ve durduk yere tırmalayıp kaçması,akabinde işletmecinin "bişiiii olmaz bilader çok adam tırmaladı guduz deeldir" deyip sizi rahatlatmaya çalışmasıyla son bulur, iki üç hafta kudurmayı beklersiniz.
efenim kedi şerefsizlik yapmaz. en nazlı niyazlı hayvangiller camiası üyesidir kendisi.
yapabileceği en büyük kötülük denebilir yaptıklarına ancak. onlarda daha önceden bolcana yazılmış.

ama aktarılması gereken bir detay var. kuduz tırmalamayla geçmez.
kuduz tükrükle geçer. o da haliyle ancak ısırılmayla. arz ederim.
deri koltuğunuzun üzerinde pençelerini geçirerek gerinmesidir. * *