bugün

gotunu görüp yara zannetmesi.
beni yıkama, hayır banyoya gitmek istemiyorum diye bağırırken tırnaklarını sırta geçirmesi,
gece birden mırıluov diyerek üzerinizde atlaması,
siz uyumaya çalışırken yorgan desenleri ile kavga etmesi - neyse ki büyüdü, bunu artık yapmıyor -
verdiğiniz minik tavuk parçasını her kare fayansın üzerinde tek tek yemesi ve her yeri batırması,
siz tüylerini tararken küfürlü olduğunu anladığınız homurtularla, size kızmasıdır.
olsundur.

şuan bile ayağınız üzerinde yatıyor olduğundan, uyanmasın diye ayağınızı kıpırdatmamanız.
uyurken koynuna sokulup mırlamaya başlayıp uykunun içine etmesidir.
Yeni alınan kulaklığı parçalamasıdır.
insanın yüzüne tırmık atmasıdır. bir de iz kalır orda, insana zorla sadist ayin yaptırır amk kedisi.
ölmesidir.
Ağaçtan tırmanmak suretiyle eve girmesi sehpanın üstündeki şekerliği devirmesi ardından anne gelince perdeyi yırtarak camdan kaçması. Operasyon yapmış resmen pezevenk.
çırmaklamak - terkedip gitmek. buz dolabına girmek - işemek.
ipin ucuna sosis bağlayıp kedi zıplatan insanlardan sonra kedi ne şerefsizlik yapabilir ki şeysi. (bkz: gerÇekten gördüm)
Yavrusunu sevmek maksadıyla yaklaşan birisinin kafasına atlaması ve tırmıklamasıdır. Piç.
daha yeni uzamış tırnaklarla omuzunuza çıkıp sonra çıplak vücudunuzdan kayarak aşağı inmek. hala acıyo şerefsiz yüzünden.
siz lavaboya gittiğinizde açık olan pencereden odaya girmesi, siz döndüğünüzde korkması, korkutması.

hala elim ayağım titriyo piç yüzünden.
akvaryumu temizlemek için akvaryumdan çıkarılip su dolu kovaya konan balığı mideye indirmesi. O şerefsiz kedinin ağzında o sevimli turuncu japon balığını can çekişirken gördükten sonra katil olmadıysanız sizden kimseye zarar gelmez.
sahibini sikmek.
Zamansız ölmesidir.
kendini elletmemesi.
gece vakti çöp kutusundan fırlamasıdır.
Varligidir ama evdeki varligi. Yoksa kime ne tas suyunu yemegini veririm evime girmemesi sartiyla.
ciğeri kapıp kaçmak.
alkol aldıktan sonra gece susarsam içerim diye baş ucuma koyduğum , bir bardak suyu , içmesi ; aynı zamanda , şlap şlap diye sesler çıkartarak beni uyandırması.
Ölmektir.
uyurken, anlamsız koşuları sırasında suratına basması.
salonun orta yerine sıçmasıdır.
muhabbet kuşunuza saldırmasıdır. ulan iyiki kafesteydi...
gündüz uyuyup geceyi oyun saatleri ve uykusunun en güzel yerindeki sahibinin ayağını en güzel oyuncak sanması.