bugün

alnından öpülesidir. çünkü bir kadın için susmak, amuda kalkıp el çırpmak kadar zordur.
iyi basamamışsınız demektir. kadın sussa ne olur lan alt tarafı cehalet, saçı uzun aklı kısa. iyi s.kememişsinizdir ayıp olmasın diye susuyodur işte.
eyvah eyvah. sıkıntı var demektir.
birlikte olduğunuz kadın susmaya başlamışsa; hiç birşey yapmayın, sadece özür dileyin.
bir kadının susması anlıktır anlık olmasa felaket olabilir veya felaketlerin habercisi olabilir, kıyamet alameti, fırtına öncesi sessizlikde olabilir .
susan bir kadın portresinin en değerli eserler arasında olduğu günümüzde önemli bir olaydır..

(bkz: mona lisa)
hayır değildir. sinir tavan yapmıştır.
karşınızda canlı kanlı duruyor ve uyumuyorsa, o sırada yemek yemiyorsa, oral yapmakla meşgul değilse; hemen ambulans çağırmanızı gerektirecek durumdur. kesin bir problemi vardır. ciddi bir sağlık problemi hem de. kalp krizi, felç, sara nöbeti filan olabilir acilen yardım alınmalıdır.
ender görülmüştür.
sizinle ölesiye tartışıp bağırmasından cok daha kötü bir durumdur, eğer bir kadın susuyorsa ilerde onunla tartışmayı bile özleyeceksiniz anlamına gelir.
intikamı çok acı olacaktır. kadınlar asla susmaz sadece doğru zamanı bekler.
gte geldiğinize dalalettir, artık konuşarak değil icraat ile intikam alacaktır, özürdilenmelidir.
en güzel cemal süreya anlatmaktadır bu durumu. ben sustum cemal süreya anlatsın.

--spoiler--
çok uzun emekler verir ilişkisini yürütmek için. birinin kadını olmayı yüreği, beyni, ruhu o kadar zor kabul etmiştir ki, başka bir adama ait olmayı istemez. erkek gibi, çorbanın tuzu eksik diye kavga çıkarmaz mesela, tam tersi, konuşmamız lazım der. erkekler de en çok bu cümleye sinir olurlar. ertelenir o konuşmalar, maç bitimine, yemek sonrasına ve daha birçok lüzumsuz şeyin ardına ötelenir.

kadınlar inatçıdır, hayata tutundukları gibi, aşklarına da sahip çıkarlar. bu yüzdendir, konuşup derdini anlatma isteği, karşı tarafı ikna edene kadar uğraşırlar. sonunda pes eder adam, bir ışık görür kadın, tüm derdini paylaşır. genellikle ne cevap alır? abuk sabuk konuşma! gereksiz ve saçma gelmiştir adama anlatılanlar, hiç de üstünde durmamıştır. yine bir sıkıntı, tatmin edilemeden geçiştirilir ve adam gün gelip bunların kendisine ok gibi döneceğini bilemez.

bir kadın şikayet ediyorsa, ya da erkeklerin deyimi ile vıdı vıdı ediyorsa erkek bilmelidir ki, o ilişkiden hala ümidi vardır kadının. yürütmek, birlikte yaşamak, sorunları çözerek mutlu olmak istiyordur. daha önemlisi, o adamı hala seviyordur.

kadın susarak gider!

en önemli detaydır, erkeklerin hiç anlayamadığı durum işte bu kadar basittir. o gün gelene kadar konuşan, kavga eden, tartışan kadın, kendini sessizliğe vermiştir. ne zaman ümidini o ilişkiden kestiyse, o zaman sevgisi de yara almış demektir. yüreğindeki bavulları toplamıştır, kafasındaki biletleri almış ve aslında bedeni orada durarak, ilişkiden çıkıp gitmiştir. kadın, gerçekten gitmişse, çok sessiz olmuştur ayrılışı, kimse hissetmeden, kapıları vurup kırmadan gitmiştir. her akşam eve geldiğinde, kapının açıldığını gören adam anlamaz ama bir kadın sessizce gider. ne mutfağında yemek pişiren, ne yan koltukta televizyon izleyen, ne gece ruhunu kenara koyarak yatakta sevişmeye çalışan kadın, artık o kadındır. bir kadının çığlıklarından, kavgalarından korkmamak gerekir, çünkü kadının gidişi sessiz ve asildir.

cemal süreya

--spoiler--
bazen pes etmesi bazen de boyun eğmesi demektir. Belki de gururu incinmiştir. Ve bütün bu şiddet olaylarının sebeblerinden biridir. Kadın sustukça erkek daha çok üstüne gelir, sonuç belli sonrasında. Kızların okuması işte bu yüzden şart. Özgüveni yüksek, kendi ayakları üstünde durabilen bir kadın kolay kolay boyun eğmez, susmaz.
fırtına öncesi sessizliktir.
Eğer bir kadın susuyorsa su verin yazıktır oda insan , canlı sonuçta ...
erkeklerin hayalini kurduğu andır. çok nadiren görülür. susan kadında mutlaka bir problem vardır, araştırılması gerek.
En Sağır Edici Ses Acı Çeken Bir Kadının Suskunluğudur...balzac
Bir kadının suskunluğunda gizli bir anlam vardır, sürekli konuşmasında ise nice düşünceler saklıdır. balzac
düşündüklerini daha sonra uygulamak için yada o an susması gerektiğini bildiği için...
ben daha susan bir kadın görmedim. Ancak konuşmayanını gördüm. Onun da dili yoktu.
Fırtına öncesi sessizliktir.
kaybetmiş olduğundan değildir, sadece yapacaklarını kuruyordur kafasında, muhakkak intikamını alır.
aynı ortamda bulunan geveze bir erkeğin varlığına işarettir.
karşısındakinin kendisi için bittiğinin göstergesidir. demem o ki;

bir kadın sizinle delice tartışabiliyorsa sevinin çünkü susmuş bir kadın için, bitmişsiniz demektir.