bugün

ölümün insanı nerede nasıl bulacağının belli olmadığının en güncel göstergesidir.
binlerce km öteden insanlık adına gelmiş ve kaderinin kurbanı olmuş insan gibi bir insanın ölümüdür. gerçekten de üzücüdür.
teşekkürler japonya, teşekkürler atsushi miyazaki, ruhun şad olsun güzel insan.
her ne kadar kötü bir haber de olsa insanı gülümseten bir yanı vardır. yani temel fıkrası gibi bir şey?

fıkra : japonun biri bir gün depremzedelere yardım etmek için türkiyeye gelir. ve ölür. - dı end -
allah rahmet etsin..hangi dine mensup olduğu milleti önemli değil..ben kendi inancıma göre ona mekanı cennet olsun demek istiyorum...
evet japonya gibi deprem ülkesinde zarar görmeyip türkiye de ölmesi manidar, trajikomik..teknik olarak düşündürücü..
ancak kader kısmet babında düşünülürse takdiri ilahi ve allahın hikmetinden sual sorulmaz denilmesi gereken bir durum..rabbim kötü kaderler yazdıysa bozsun herşeyin hayırlısını versin..
Çok acı bir olaydır.
(bkz: utanç)
şapkamızı önümüze alıp derin derin düşünmemize neden olması gereken vahim hadise.
türk halkına kardeşlik mesajı vermektir.

--spoiler--
işte biz de sizin gibi depremde ölebiliyoruz gördünüz mü.
--spoiler--
ne trajikomik, ne ironiktir. maalesef ihmalkarlık ve yavşaklıktır. japonlardaki onurun yüzde birinin bile bizde olmadığına delildir.
dünya'ya rezil olmamızı sağlayan üzücü olaydır.

(bkz: atsushi miyazaki)
'ehehehe nığada komik' havasında haberlere sebep olmuştur. hayatını kaybeden bir insan, hatırlatırım.