bugün

(bkz: kulağıma ayıp şeyler söyle)
Sevişirken kulağa fısıldanan her kelime tempoyu daha da yükseltir.
(bkz: Haluk Bilginer)
(bkz: Yıldız Tilbe)
Kendisini gördüğünüzde fikirlerinizi değiştirebilen bir durum olabiliyor bazen.
Pubg oynarken bi adamın sesine bayılmıştım umarım görünce fikirlerim değişmez.
Bir çok kişide rastladığım durumdur. Aşık olunacak bir sesim olduğunu kabul etmeliyim.
gözlerinizi kapatın ve sadece sesine odaklı kalın. kalpte biraz heyecan ve huzur dolu bir his. evet hoş.
diksiyonu güzel bir kadını saatlerce dinleyebilirim. ses güzel bulmak görecelidir ama diksiyonu düzgünse şayet haz veriyor bu bana.
(bkz: nevşin mengü) Saatlerce konuşsa saatlerce dinleyebilirim...
yanlış numara diye kapattığım bayanlardan geri aramalar olmuştu zamanında.

ama bu sese aşık olmak biraz saçma bir tanım. çekici ya da güzel gelebilir.
Ahmaklık falan değildir bir insanın sesi çok şey ifade eder ömür boyu duymak istediğiniz insanın sesidir o değerlidir.
(bkz: Benedict Cumberbatch)
yüzüne gözüne aşık olmaktan bi farkı yok, kokusuna bile aşık olunur.

sesinde huzur bulunur, sakinleştirir, yatıştırır, kimsenin yapamadığını başarır.

edit: aşkı maddiyatta arayanlar var, saçmalık.
Dış görünüşünü bilmediğimiz insanlarda daha etkili bir durumdur. Mesela benim de sesine aşık olduğum biri var, keşke hiç dışını görmeseydim de bu benim için bir hayal olarak kalsaydı diyorum.
Sesli entry özelliğinden dolayı ne aşklar bitecek ne aşklar başlayacaktır sözlükte.
Bir, bir insanın sesi yüzünden insandan soğumak değil.
Yazışırken pamuklara sarmayı hayal ettiğinizin sesini duyunca hayattan soğumanız da mümkün.
Sesli entry ile sözlükte yeni aşk hikayelerine şahit olacağımızı hatırlatan başlıktır.
Son monte edilen butondan sonra sıkça yaşanacak durum.
(bkz: birsen tezer)
Sonrada o sesi unutmaya calismak...
belki daha önce de görmüştüm onu ama fark etmemiştim. sahne olan salondan sığmayıp dışarı taşıyordu müzik sesi. karmakarışıktı, kafamızı yoruyordu başlarda sesler. sonra bir ses kafamı zorla çevirdi, sanki aşkı kulağımdan içeri damlattı. alışık değildim. uyuşturucuyu burundan değil de damardan almış gibi oldum bu sefer. Koşa koşa salonun kapısından içeri girdim, aşık olduğum kişiyi görebilmek için. kim ne derse desin, biz o an tanıştık senle. o an bir hayat yaşadık şarkı sonlanana kadar. sonra dünyaya geri döndük. şimdi yoksun, bir süre yoksunluk çektim ama alıştım.
artık temizim...
şairse ve yazarsa yandınız.
hem şair hem yazar hem de sağlam yorumlayıcı ise 2 katı yandınız.
yananlar bizdendir. ne kadar şükür etsek azdır 4 tele o sesi yükleyip kulaklarımıza taşıyana.
ahh dünyadaki en tatlı sevgidir. kızarsın ama sesini duyduğunda neye kızdığını unutursun. moralin bozukken falan ses kayıtlarını dinleyip mutlu olursun.
(bkz: stephen fry)
özellikle ses var görüntü yok kabilinden radyo programları müdavimlerininiçinde bulunduğu durumlardır.
Sesine pek de aşık olunacağını düşünmüyorum. Sesinden sadece hoşlanılır veya etkilenir. Ama Birdy gibi mükemmel bir sesi varsa kafamda bir soru işareti oluşturabilir.