bugün

Kişinin dayanabilitesine göre değişecek olan durum. Yıllar sürebilir.
Hayal kırıklığına uğrayacak kadar.
sonsuzluğa kadar.

bakış açısını değiştirdiğinizde aslında insan her zaman bir başına her zaman yalnızdır.
bir insan için ölüm, yalnızlığın nirvanasıdır bence.
Yalnız olduğunu bilmeyecek kadar...

Yalnızlık çok güzel, gelsene!
kendimi yalnız bırakmamak için bütün gece aynanın karşısında oturdum.

işte bu kadar, cesare pavese gibi.
Ölene kadar yanlız değilsiniz boşa triplere girmeyin, ancak ölünce yanlız olacağız. Merhum nietszche "daima bir kişi fazladır etrafımda" der. Burda anlatmaya çalıştığı duygularını taşıyan ruhunun, her zaman yanında kendine potansiyel bir arkadaş olarak dolaştığıdır. Ve şöyle ekler "her zaman bir kere bir.. zamanla iki eder bu." Burada anlattığı ise kendine duygularını dost görmeyen insanlar bile bir süre sonra onu istemeseler de bilinçsizce benimseyecekler. iyi ya da kötü o dostu kabullenecekler. Kendinizi dost olarak kabul etmek de sizin elinizde, o dostu kötü görüp düşmana çevirmek de sizin elinizde. Siz kötü görseniz de o dost sizin kapınıza bağlı, her zaman alttan almaya sizden bir adım önde olan uzlaşı saçan bir kişidir. Umudunuzu kaybetmeyin, kendinize dost olun olamıyorsanız düşman olmaya terkettiginiz duygularınızla barışın çünkü yalnız olmamak sizin elinizde. Ha bir de unutmadan; "kişi kendinin doktorudur".
insan hayatta kendisini seven kişiler olduğu müddetçe yalnız değildir. Bu yuzden;

(bkz: bütün sevdiklerini kaybetmiş insan)
Birakin bu zırvaları Ölene kadar, yalnız kalacağız.* Sonrası, ya hiç yokum ya da bir kaç milenyum yandıktan sonra hurilerime sımsıkı sarılıp, şarap içmeyi hayal edeceğim.

Birileri de uzun süredir günaydın mesajı almıyorum demiş. Yalnızlığın biz saphienslerdeki rezil uçurumuna bakar mısınız? Ölene kadar günaydın mesajı alsam da yalnızlık siktiğimin yazgısı.. bu devirde, ya herkes gibi ol. Ya da kendin olma kudretiyle öl.
kendini Mesih ilan edecek kadar.
(bkz: tanrı yalnızlığı yaşamak)
anne-baba öldüğünde yalnızsındır. malın yoksa yalnızsındır. bu ikisi aynı anda yoksa yalnızlığın dibini yaşıyorsundur. insanlar artık iki yüzlü dün yoldaşım dediğin adam senin arkandan seni çekiştiriyor. enteresan amk
ölüm onu bulanadek.
Yanı başında eşi dururken yalnızlıktan her gece başını avuçlarının arasına koyup kalbine saplanan ağrıların dinmesini bekleyecek kadar yalnız olabilir.
Kişiye göre değişiklik gösterebilen bir süredir.
Yalnızlık kavramı kişilerin düşüncelerine göre farklılıklar göstermektedir.
Kimi bunu hüzünlü bir durum olarak algılarken bazıları bu durumdan memnundur.

"Yalnız yaşamayı bilinçli olarak seçenler, hiçbir zaman gerçek anlamda yalnız kalmazlar. Onlar genellikle ne istediğini bilen, yaşamı tanıyan güçlü kişilerdir. Çevreleri vardır, dostları çoktur, sevenler arasında yaşarlar. istedikleri zaman başkalarıyla birlikte, istedikleri zaman tek başınadırlar. Onların yaşamlarına müdahale eden, onun adına kararlar alan, yaşamlarını kısıtlayan kimseler yoktur yalnızca."

Duygu Asena
Ölçü birimi olmayan şeylerden biri tekilliktir. Hiç hiç iken yalnızlık yalnızlıktır. Kişinin süper egosu ve alter egosu onu tüm yapar, onlar ile beraber yalnızsındır.
kahve fallarına inanmanıza gerek yok, çünkü falda çıkan kişiler hiç hayatınızda olmamıştır.
Herkesin bir dönem yaşadığı birşeydir bazı belirtileri ise bence şunlar. Kapıyı çalan olmaz aniden çalar gelen ya pazarlamacı yada aidat isteyen yöneticidir, telefon da çalmaz acaba sessizde mi diye bakarsın yok seslide ama ne arayan var ne soran, bakarsın bari mesaj varmı ha varmış telefon operatörü doğum günümü kutlamış ben bile unutmuştum dersin, çıkarsın sokağa oturursun bir yerde tüm masalar kalabalıkken tek oturan bi sensidir zamanla gelip gidenler şu sandalye boşsa alayımmı dedikçe bi bakmışsın bi masa bi oturduğun sandalye sen kalmışsın masasaki küllük bile gitmiş, kalkarsın eve dönersin yine aynı sabredersin çok zaman bi bakmışsın geçmiş, paran var, şeklin var, ortamın var etrafın dost (!) kaynıyor. Yine yanlız insan onca kalabalıkta bile.
Bazen göz yaşartacak kadar.
görsel
Yalniz olmadiginiz halde yalnız hissetmek mi daha kötü ? Yalnız olmak mı?
yalnızlık kötü bir şey değil. hep yalnızdım, hep yalnızım, böyle alışmışım, böyle gider. zaten hep böyle ise aksine insan ihtiyaç duymuyor, aksini zaten bilmiyor.
Dibine kadar, yalnızlık para ile olsaydı kesinlikle yüklü bir miktar da borcum olurdu.
olabildiği kadar yalnız olabilir.
yaşamın bir can sıkıntısı haline geldiğini hissedecek kadar şeklinde yanıtlanabilecek sorudur.