bugün

enteresan tarzı ve tuhaf bir rahatsızlık veren yüz ifadesiyle, spor programı yerine böyle bol kavgalı gürültülü yiğit bulut programlarına falan garkolmasını ve on dakika geçmeden programı terketmesini dilediğim ve istediğim medyatik şahsiyet.

tuhaflığı vücudunun atabileceğine olan inancımdan kaynaklanıyor.
cool adam'dan geldigini düşündügüm bir inci sözlük mesajını okuyarak yarmış kişilik.
--spoiler--
ayda 30 bin tl mi alıyorsun fakir
--spoiler--
usta futbol yorumcusu, trt de yorum yaparken bizi ekran başında çıldırtıyordu kendisi gs li olduğundan dolayı hangi takımdan bahsederse bahsetsin bir anda konuyu galatasaray a getiriyordu.

bobo için brezilya dan bir berber çağırsanız bobo kadar top oynar diyen yüce şahsiyet .
inci sözlüğün radyospor da yaptığı programa saldırmasından dolayı an itibari ile motoru yakmış yorumcudur. ağzına geleni söylemektedir arayanlara.
ya hiç dayak yememiş yada inci yi tanımıyor, konuşması da bir garip, insanları aşağılayarak biryerlere gelmeye çalışıyor.
4-5 sene önce bir radyoda, sosyal güvelik hakkında detaylı bilgiler veren, yarım saatlik bir program yapıyordu,
ne zaman futbol olayına girdi oralarda bitirdi kendini..
radyo programında denk geldiğim gibiyse gayet itici ve ukala bir adamdır. tabi orada rol yapıyorsa o da ayrı bir konudur.
bir defasında can bartu ile ilgili komik bir anısını anlatmıştır.

"... ya can abi çok enteresan adamdır. Milan fenerbahçe maçına gitmiştik san siro ya. Ben, can abi, birkaç gazeteci arkadaş vardı. Biliyorsun can abi italya'da uzun yıllar forvet oynadı. Bir eski italyan futbolcuyla tanıştırdılar bizi. Meğerse can bartu'nun eski takım arkadaşıymış. o takımda sol bek oynuyormuş. Can abi nin değişik bir tavrı vardır. Vurdumduymaz, soğuk davranır. Can abi "ha öyle mi? tanımıyorum" filan dedi. Dedim "ya can abi! Adamla 6 sene top oynamışsın nasıl tanımıyorsun? Bana dedi ki: Oğlum ben forvet oynuyordum. O adam sol bek. O zamanlar sol bekler bir maçta en fazla 2 defa ileri çıkıyorlardı. Nerden hatırlayayım? "
çıldırmak üzere olan bir insan. inci sözlüğün de katkısı var tabi.

http://www.radyotvonline.com/players.aspx?id=17
Bugün itibariyle milliyet gazetesindeki işinden ayrılmış ve şu anda skytürk'te radyocu adlı programının sezon finalini yapan spor yazarı.
hakkında bir dedikodu duyduğum spor adamı. spor adamı mı ? turist rehberinden spor adamı olmaz. biz bilgin abimiz diyelim.

dedikodu aynen şöyledir.

bilgin abimiz italya da yaşarken kız arkadaşı ile sırbistan a gezmeye giderler ama ceplerinde 5 kuruş paraları yoktur. ama bilgin abimiz sırbistan ın en büyük otellerinden birinde kalmaya karar verir parası olmamasına rağmen. neyse 2-3 gün sırbistanda kaldıktan sonra otelden ayrılma vakti gelir. bilgin abimiz receptiona ilerler. adamlara hiç parası olmadığını,bu oteli istanbul dan bildiğini o yüzden tercih ettiğini adamlara anlatır. parayı istanbul da ki şubesinden yatırabileceğini söyler. otel müdürü bilgin abimize siz bu yüzden bizi tercih etti iseniz biz sizden para talep etmiyoruz gibisinden bir laf söyler ve bilgin abimiz beleş tatilin tadına varır. *
not : hikaye içinde ayrıntılar tamamı ile aynı olmayabilir ama olayın iskeleti bu şekildedir.

ayrıca merak ediyorum acaba doğru mu bu olay diye.

bu arada geçenlerde yine bilgin abimizin programına denk geldim. en son 4 ay önce izlemiştim. en son izlediğimde johnnyturhan ve benim entrymi okumuştu programında. bize bunlar gerizekalı salak diye kaydırıyodu. * dedim bi bakayım nasıl ? değişme var mı ?
yok arkadaş nerde. adam aynı. telefon ile bağlananlara yapmadığını bırakmıyo. sürekli bi ezme çabaları. yan tarafta oturan elamanlarda aynı. keh keh gülüyolar her şeye.

geçen bir de ntvspor canlı yayınında denk geldim. mustafa denizli nin ayrılması hakkında yorum yapıyo. yorumdan bi kesit ;
--spoiler--
acaba ben milliyetten ayrıldım diye o da beşiktaş dan mı ayrıldı diye espiri falan yapmıştım.
--spoiler--
dedi ama kimse gülmedi kendinden başka. son şakasını yaptı telefon bağlantısından aldılar. sayın gökberk biz size dönücen lütfen hattan ayrılmayın dediler ama bi daha dönmediler.* sanırım telefonda üstüne geldiği insanların ahı tuttu.

son olarak bilgin abicim bence saçlarını sağa tara. *
inci sözlüğün saldırıları ile meşhur ettiği eleman.
kendine yakıştırdığı köyün delisi sıfatıyla 'spor dünyasındaki tek aykırı yorumcu benim' havaları atan, turist rehberi asıllı vatandaş.
an itibari ile çıldırdı.

(bkz: inci siker)
şu dakika itibariyle devreleri yanmıştır. delirtti adamı inciciler.

basketbol yorumcusu olupta, futbol yorumlayan gördüğüm ilk kişi.
yazık oldu kapı gibi adama. *
her programda der ki:"bu programın formatı yok, özgürüz istediğiniz şekilde konuşun"

sonra birileri telefonla bağlanır programa bişeyler söyler kendince; sonra bilgin bey, : "ama bunlar konuşulacak şey değil," adam konuyu değiştirir "yok yok böyle şeyler konuşacaksak" adam yine iyi niyetle konuyu değiştirir "ya biz burada nelerden bahsediyoruz siz ne konuşuyosunuz" arayan da en son artık tamam o zaman kapatayım ben diyip kapatır.

e gözünü sevdiğim (!) ne anladım ben formatsız programdan şimdi? hiç.
http://img638.imageshack.us/img638/2075/bilgin.png

saatlerdir gülüyorum.
siyah tişörtüyle özdeşleşmiş hatta bu yüzden trt ile sorunlar yaşayarak trt den ayrıdığı rivayetleri olan yorumcu.
nefretten prim yapan insanlardan.
bu saat ihtibariyle kafayı yedi. sürekli nobrain nobrain demektedir.
sadece radyo'Daki programında bana denk gelen ve dinlediğim kadarıyla inanılmaz derecede itici bir insan. ayrıca incisözlük takıntısı ve paranoyası oluşmuş kendisinde. geçmiş olsun!
inci sözlük sürekli uğraşıyor bu adamla.

http://img638.imageshack.us/f/bilgin.png/
küfürlü cümle yazarken nokta büyük harf küçük harfe dikkat eden şahıs.