bugün

özne ile arasında kurulan ilişkinin ürünü.
Bilgi gücün en müspet halidir. Bu yüzden asimetrik dağılması çağın çarpıklığı değil doğasının gereğidir.
En sevdiğim atasözleri arasındadır.

--spoiler--

Bilgi akıntıya karşı kürek çekmek gibidir. ilerleyemediginiz takdirde gerilersiniz.

--spoiler--
Bilgi hayat gibidir.
bizim sözlükte pek rastlanmayandir.
Var olan her şey bir bilgiye sahip. Akıl bu bilgiye ulaşmamızı sağlar ama çok sığ bir şekilde. Bilmediğin her şey hisden ibaret. Hislerin doğru veya yanlış. Her şey zıtlıklardan meydana geliyor. Peki hakikat ne. Her şey olabildiğine sanal. Var mı yok mu ya da her ikisi de mi? Her şey senin neye inandığınla mı alakalı. Sıfır nedir? Hakikat mi inanç mı?
Olmadan yaşanabileceğini bize kanıtlayan toplumun ihtiyaç duymadığı.
insan aklının alabileceği gerçek, olgu ve ilkelerin tümüne verilen ad.
Bilgi Herşeydir!
Bilgi; Ruh, Cesaret, Işık ve Sestir.
Bilgi; Benim Öğretmenimdir!
sağlıktan sonra gelen en önemli şeydir benim için.
özgüveni artırıcı özelliği vardır ve yolumuza ışık tutar, lakin sözlükte bir faydası yoktur.
Fiber optik kablolar, iletimi saniyede 300 bin kilometrelik hızla (ışık hızında) gerçekleştirmektedirler.
ve biz bu hızı, saçma sapan videoları hd izlemek için, sosyal medya da saatlerce gezmek, hiç işimize yaramayan yazıları okumak ve aynı zamanda yazmak için kullanıyoruz.

bu tür bilgileri göz ardı ettiğimiz, tanımını bildiğimiz fakat aynı zamanda da bilmediğimiz gerçek.
Bilgi hazinedir, yeni bilgiler geldikçe eski bilgilerin hükmü yok olur.
aklın süzgecinden geçirilmiş ve dedikodulardan arındırılmış veri.
bilimsel olması gerekmektedir. içerisinde mantık barındırmalıdır. aksi takdirde elimizde bilgi değil sadece veri olur ki, bugünün internet çağında veriye ulaşmak kolaydır; bilgiye ulaşmak ise zahmet ister.
Banyodan sonra bol bol yemek sağlığa çok faydalıdır.
Bilgi ilgiye muhtaçtır. Ta ki sabrınızın sonu nereye gidene kadar.
Kulaklara küpe olacak bir nasihat cümlesi “Kel kör kendi işini kendin gör.”
insanoğlunun sahip olabileceği en büyük güçtür.
kültürlü insanların kendine geliştiren insanlarda bulunan birşey.
“Artık ne bilimsel bilgimiz, ne toplumumuzun anayasası, ne de toplumumuz ile bilgimiz arasındaki bağlantılara ilişkin geleneksel olumlamalar elde edilmiş olarak kabul edilir. Bilgi biçimlerimizin uzlaşımsal ve inşa edilmiş statüsünü keşfettiğimiz ölçüde, bildiğimizin kökeninin gerçeklik değil, kendimiz olduğunu anlamayı başarırız. Tıpkı devlet gibi, bilgi de insan eylemlerinin ürünüdür. Hobbes haklıydı.”
Bir maddenin ya da harhangi bir mevzunun belirli bir özelliğini tanımlamasına bilgi denir.

Etrafta bolca kirliliği vardır.
5 harfli bir kelimedir. 5/4 ü "ilgi" dir.
Herkesin aradığı şey ama sadece zeki olanlar bunu elde edebilir.

(bkz: gerçek bilgi kutsaldır)
Tercübeyle edinilen şeylerdir.
aldığım son dakika uyarısı ve cezasına binaen girmem gereken entrylerin içeriğiyle ilgili bir sonuç üfürgesi..

evet.

bu bir bilgidir ve ben girdim..