bugün

özel mesajla küfür ettiği için çaylak olmuş şahıs.
birilerinin haddini bildiren kıymetli insanlara karşı neden hep cephe alınır? neden onlaın karşısındakiler koıllanır? neden hep bilgehan gibi dürüst yazarların üzerine gidilir. anlamak güç...
şöyle garip olaylar yaratan bir isimdir...

bilgehan isimli adam, annesi'ne bir kişilik bilet almasını söyler. annesi de bileti alırken bay veya bayan diye söylemez. bilgehan otobüse biner. bakar ki onun koltuğunun yanında bir teyze oturmaktadır. oturur teyzenin yanına bilgehan. teyze bir bayan beklemektedir ama karşısında sakallı bir adam vardır. dik dik bakmaya başlar, ama feci bakışlardır bunlar. muavini çağırır; muavinin kulağına bir şeyler fısıldar. muavin uzaktan bilgehan'a işaret eder "gelebilir misin" diye...

-pardon biletinize bakabilir miyim?
-al bak?
-ya hocam yanlışlık yok biletinde de, bayan diye yazmışlar, sanırım bir bayan almış bileti de...
-e tamam, bileti alan annemdir, benim adıma aldı.
-burda bilgehan yazıyor ama?
-evet bilgehan benim ismim..
-ya hocam kusura bakma, vallahi yanlış anlama ama teyze rahatsız olmuş sizden?
-nasıl ya? ne yapmışım ben?
-yani bay-bayan olayı abicim. isimden dolayı yaşanan karmaşa, sizi 28 numaraya alsak?
-e hadi madem...mazallah teyzeyi yiyiveririz. *
(#1568244) entry sahibi,turkiye de yasamadıgını düsündügüm yazar.
rte yanlısı olduğunu düşündüğüm ama yine de saygı duyduğum yazardır. her ne kadar kendileri beni utanmazlıkla suçlasalar da kendilerine saygım vardır.
(#1585564)

-git bi çay koy...
sözlükte beğenerek okuduğumuz taifeden olan yazar. çaylak olmasına üzülmüş bulunmakla birlikte en yakın zamanda yine keyifle okumak istediğimiz yazarımızdır.
(bkz: geçmiş olsun yazarı)
başlığımı takip edip, bir şey yazılınca, "senin başlığın engelli galiba" diye damlayan yardımsever yazar. çalar saat mübarek.
güzel yazılarındaki düşünce vurguları ve çözüm önerileri ile dikkat çeken yazardır. özgürlüğü, otoriter yahut totaliter zihniyetlere karşı savunma güdüsü takdire değerdir. izlenmesi gerekmektedir hatta
ailecek iziliyoruz...
neye hizmet ettiğini biliyoruz
kime çalıştığını biliyoruz
biliriz biz gibi, tek cümlelik * eleştirilerin yazarı
(#1473076)
(#1563172)
(bkz: kaliteli yazar)
(#1664739)

entryde bahsettiği gibi sözünün arkasında olmayan ya da sözünün arkasında durmaya yüzü olmayan yazardır.(#1664824)

fikirlerimi entryim dışında özel mesajla da bildirmeme rağmen, bana cevap yazıp düşüncesini hangi temellere oturttuğunu açıklayamamış; buna rağmen yazarlığı bırakacak kadar da cesarete sahip olamamış yazar. ama her şeyden önce, bir fikre sahip olmaktan bile önce öğrenmesi gereken şudur: sahip çıkacağı fikri önce her açıdan benimsemek ve yeri geldiğinde de bunu sonuna kadar savunabilecek güce ve cesarete sahip olmak. eğer bu güce sahip değilse de büyük sözler söyleyip şov yapmamak.

edit: ben entrymi yazarken mesajıma cevap yazmış ama yine de düşüncesini savunmak yerine benim savunduğum fikirlerin temelini görmezden gelmiş. umarım bu entryde anlatmak istediğimi anlar ve geç de olsa düşüncesini bir temele oturtmayı başarır.
hem bilge hem han daha ne olsun.. yobaz deniyor internet aleminde kendisine.. vallahi ben demiyorum haber sözlük de bile yazmışlar..
aynı düşünceleri paylaştığım ama benden farklı olarak her daim üslubunu koruyabilen yazar. sen yobaz isen ben o yobazlığı baş tacı ederim diyebilecegim yazar.
dogmatik düşüncelerinden dolayı sözlükteki sevenlerinin baş tacı ettiği yazar.
doğmatik düşüncelerinden dolayı değil, inanca saygısından dolayı baştacı edilen yazar.
bu arada laiklikten soğmuş olan yazardır da aynı zamanda! ne zaman sıcaktın ki soğudun bea adam dedirten yazardır.
bir erkek ismi.

ayrıca serbest çağrışım olarak: (#1667890)
(bkz: bilge kağan)
hssst sinif arkadasimin ustune gitmeyin. o daha ogrenci ogrenecegi cok sey var. okulunu bitirdikten sonra ogreticegi seylerde olabilir tabi...
ikinci nesil çaylak

nedir neye göredir anlam veremiyoruz..

mukaddes değerlere sahip çıkan yazara karşı yapılan haksızlıktır..

http://www.medyaetegi.com...antilaik_kamplasmasi.aspx

medyaeteğinde yazdığı duruma düştü..

daha iki hafta önce 15 gün çaylak olmuştu!
haksizliga ugrayan yazar. uzulmesini istemedigimiz ve arkasinda oldugumuz yazar.
(bkz: dogruyu soyleyeni dokuz koyden kovarlar)
niyeyse istediklerimi yazamadığım yazar. sadece şunu söyleyeyim o zaman çaylak olsada çok önemli değil. böyle devam.kıskanmayın lan.
unisex bir isim olup, daha çok milliyetçi çevrelerce konulur evlatlara.