bugün

Turkiyenin en eski ve en kaliteli taraftar grubuna sahip olma serefiyle yasayan taraftarlardir.
şikecilerin yorumuna ihtiyacı olmayan taraftarlardır, zira kendilerini her zaman iyi ifade edebilirler.
hala fikret orman hakkındaki saçmalamaları süren beyin kabuğu zedelenmiş taraftar grubu.
söylediklerine en güvenilmeyecek taraftardır. daha şurda "alt yapıdan gençlerle oynayalım, gerekirse küme düşelim ama tüpçüden temizleyelim" laflarının üzerinden 2 ay ya geçti ya geçmedi. güya portekizlilerden gına gelmişti. sevinemk için sevmedilerdi falandı filandı uzatmanın alemi yok.

şurada fikret orman geleli daha ne kadar oldu adamın bir kellesini istemedikleri kaldı. ulan küçülme politikası olmasın diyorsunuz da başka şans var mı? uefa men etti bizi avrupadan beyler!!! bunun ne anlama geldiğini idrak edemiyor mu kafanız?

hocayı beğenmiyorsunuz eyvallah da sen avrupa'da mücadele edemeyecek, oyuncuların para alamadığı için dava ettiği bir takıma hangi hocayı getirebileceksin? tiganalar, del bosque'ler, schuster'ler geldi de ne oldu? dünya klübü mü olduk? hayır hepsi bir yana samet aybaba son çare olarak imza attı haberin var mı?. evet takım bu kadar çaresiz durumda buna kafanız hala basmıyor mu? takımın borcu olmuş 500 milyon dolar, bunun 5 te biri yıldırım demirören'e verilecek. adam senet yaptı ve ilk taksit ağustosta verilmek zorunda. takımın alacakları temlik olmuş. staddan gelir gelmiyor. elde nakit yok. borç gırtlağı aşmış. hala daha querasma derdinde millet. hani şu ülkesine gidip 1 ay dönmeyen, kafasına esince kırmızı kart gören ama her ne hikmetse beşiktaş'ın çocuğu olmayı başarmış quaresma. egemen gitti diye maçlara gitmeyecek taraftarlar olacakmış. siz taraftar falan değilsiniz koçum boşa hikaye yazmayın. liboşlar gibi rüzgar nereden eserse oraya doğru yol alan adamlarsınız. daha neler denir de işte ne terbiye, ne kurallar el vermez.

avrupadan men edilmiş bir takımın basketbol şubesine sponsor bulunamadı diye eleştiriyolar hala. kendinizi bir sponsorun yerine koyun gözünüzü seveyim. oyuncularının para alamadığı için dava açtığı, bu nedenle futbol şubesinin avrupa ligi'nden men edildiği ve gelir elde edebilecek 2-3 yerden birinin daha devre dışı kaldığı bir ortamda siz bu takıma sponsor olur muydunuz? olurdum diyenin yalanını sikeyim açık ve net. üç kuruş fazladan locadan para gelsin diye adam arena stadı için varını yoğunu hatta neredeyse onurunu ortaya koydu be. beşiktaş'ın adı yetermiş. ne adı lan? bu devirde para geçer arkadaşım para!!! paran olursa manchester city gibi premier şampiyonu olursun, paran yoksa glasgow rangers gibi küme düşer tarihin tozlu sayfalarına karışırsın. klüp elden gidiyor hala şampiyonluk derdindesiniz. neyin kafası bu abi?

olcay transferini eleştirin, neden samet aybaba'yla en başta anlaşılmadı da son çare gibi sürüldü diye eleştirin, neden mehmer özdilek veya başka biri olmadı daha uygun olabilir miydi diye sorgulayın. bunları zaten yapmak zorundasınız ki doğruları yanlışları görelim de ileri doğru adım atalım. ama yıkıcı değil yapıcı eleştiri yapın arkadaşım. daha sezon başlamadan adama istifa et diyorsunuz. insanlığa sığmaz bu.

fenerbahçe taraftarı aziz yıldırım'a her destek oluşunda ben takımım adına her seferinde biraz daha üzüldüm, biraz daha utandım bu kadar iyi gün dostu, bu kadar karaktersiz bir taraftar topluluğuna sahip olduğu için. aziz yıldırım'a gösterilen desteğin 10 da birini zamanında demiören'e karşı gösterseydiniz de kulüp şu halde olmasaydı fena mı olurdu? ama yok nerde o vizyon? üstüne hala demirören, fikret orman'dan iyiydi diyin. yemin ediyorum düşman olsanız bu kadar zarar veremezdiniz takıma. size demirören gibi bir başkan lazım ama şu takımda değil. gidin başka kulüp bulun orda bağırın "yetmez demirören yetmez" diye. 500 milyon yetmesin 1 milyar olsun borç. o da mutlu olsun siz de mutlu olun katar ligi ayarı yıldızlarla. olmaz olsun sizin gibi taraftar, olmaz olsun sizin gibi insan...

not: beşiktaşlıyım!!!!!
eskisi gibi olmayan taraftardır.

çok gösteriş budalası insana sahip , tutturmuşlar bir quaresma bir yıldız sevdası.

metin ali feyyaz lı kadronun kaptanına söven insancıkları barındırır içinde.

not: ben de beşiktaşlıyım önce beşiktaş!
Beni ilk defa inönü'de maça götüren bir Galatasaraylı arkadaşımın Çarşı merakıydı. Fazlasöze gerek var mı ?
Maddi sıkıntılar yüzünden Orduspor'la eş değerde transfer yapmakta olan çok üzüldüğüm, kırıldığım, incindiğim, ağlama durumuna geldiğim "Koca Çınar"
(bkz: )Yine Bir Akşam Üstü Meyhanede
Ne zaman sampiyonluk diye bagirsak
Kursagimizda kaliyor
Soylesene bize hoca
Takim niye oynamiyor?
son dönemde rezil bir taraftarlık örneği gösteren taraftar grubudur. yani bazı beşiktaşlıları gördükçe kendi beşiktaşlılığımdan utanıyorum resmen. sevinmek için sevmedik, amatöre düşsende arma aşkına peşindeyiz diyen adamlar, daha ilk maddi zorlukta takımın ağzına sıçtı sağolsunlar. ne daha ilk ayını yeni doldurduğu anda fikret orman'ın başkanlığı bilmediği ne bu takıma kaptanlık yapmış samet aybaba'nın teknik direktör olmadığı kaldı. geçen sene bir ton küfrettikleri takıma zarar veren adamlar gönderilmek istendikçe değere bindi, futbolcuyu beşiktaş'ın üstüne koydular. demek ki bizim taraftarımız alışmış bomba transferlerle gözünün boyanmasına, başarı yada başarısızlık değil takımda kağıt üstündeki isimler önemli olmuş. bu takımdan egemen'de gider veli'de gider q7'de gider. hiçbiri kulübten üstün değil. ayrıca bunlar gitti diye beşiktaş küme düşmeye oynamaz. allah aşkına aklınızı başınıza alıp şu eleştiriden başka bir bok yapmayan çenelerinizi kapatın. renklilerin gazına gelip sanki küme düşmeye oynayacakmışız havası yaratmayın. adamlar şikeden küme düşecekken bile biz düşeriz demediler, bizde 2 tane adam gidiyor aman yarabbi sanki kulüp kapatılıyor amına koyim. kötü günde destek olmayı ve yapıcı olmayı bilmiyorsanız siktirin gidin. ayağa kalkmayandan daha fenerlisiniz benim gözümde.
biz herzaman farklı olmakla övünürdük, sizin gibi değiliz derdik ancak görüyorum ki çok değişmiş taraftar profili. biz de onlar gibi olmuşuz, hiçbir farkımız kalmamış ki malesef bir beşiktaş lıya en büyük hakarettir onlar gibi olmak.

not: yanlış anlaşılmasın diğer taraflarlara kötü demiyorum. aslında açıklamayada gerek yok beşiktaşlılar ne demek istediğimi açık ve net anlar.
orda burda birbiri ile atışacağına artık eskisi gibi, renkLIlerle onlar gibi olmadan savaşacağına hazır olması gereken topluluk.

Herkese tepeden bakan galatasaray ve parasına güvenen fenerbahçe geri döndü. Bizde mecburi de olsa ÖzkaynaĞa geri döndük. Gördüğünüz gibi eninde sonunda her şey özüne dönüyor.
onurludur, sereflidir

http://www.youtube.com/wa...mbedded&v=erpcIoO8n8Q#!
bir beşiktaş'lı olarak artık utanmaya başladığım taraftarlardır. daha iki ay önce fikret orman için "kurtar bizi başkanım bu bataktan!" diye bahsedenler şimdi quaresma'yı satmayın takımdan diye bağırıyorlar. işin acı tarafı bu kafadakilerin sayısı o kadar fazla ki kahroluyorum gördükçe. bir de utanmadan portekizlileri satarsanız kombine almayız, forma almayız diyorlar. alma ulan şerefsiz sana mı kaldı beşiktaş!
Taraftar profilimiz çok değişti. onu al başkan bunu al başkan hep yıldız ister oldu.
diğer takım taraftarlarına benzedi diyeceğim ama onlarada benzemedi.
en azından onlar onu al başkan bunu al başkan diyorlar ama,hem fenerlisi hem gslisi kombinesini alır formasını alır kısaca kulübe maddi destekde bulunur.
beşiktaş taraftarının büyük çoğunluğu bu forma kalitesiz o nasıl tshirt der durur.
ama robinhoyu al Q7 yi al guti yi al der utanmadan.

edit : beşiktaşlılığın bilincinde olan tarartarlara sözümüz yok.
http://www.youtube.com/watch?v=QBEVbqazQ6g

böyle bir taraftardır işte. insanın tüyleri diken diken oluyor. böyle güzelliklere imza atacaksanız gelin bu sene maçlarınızı kadıköyde bizim stadta oynayın derim. ama tuvaletlere hasar vermeden.
içinde çok acayip tipler barınmaktadır..
vefakardır,
cefakardır,
"feda"kardır.
son 10 yıldır 2 ezeli rakibin ardında kalan takımına deli gibi sahip çıkan , sevdasını her anlamda belli eden taraftardır.

son 10 senede 2 şampiyonluk karakartala yakışmıyor , biz sevinmek için sevmedim ve karanlıktan aydınlığa bu sefer çıkacağız!
kulübün geçirdiği bu dönemde daha da çok destek olmaı gereken taraftardır.

küsmemek gerekir, bir kaç sene başarı beklememek gerekir belki. bırakmamak, yılmamak gerekir.

ne olursa olsun sahaya çıkan 11 beşiktaş armalı adam vardır, hep de olacaktır. oldukça da orda olmamız gerekir, olacağız.
yıllarca fenere söydüler ama artık cinconlulara sarsınlar nasıl olsa ligin en temiz takımı onlar kaldı.

zamanında ankaragücünü de bileklerinin hakkıyla yenmişler zaten, denizliye de para felan gönderilmemiş maç doğal olarak 17 dk uzamış.
büyük bir kısmının bir sike yaramadığı taraftarlardır.
kulüp, tarihinin en zor dönemlerini geçiriyor lakin bu götünü siktiğimin çakma taraftarlarının büyük bir kısmı nasıl bir beyinle hayatlarını idame ettiriyorsa artık, bir türlü anlamıyorlar lan.
be hey beyincik soğanını siktiğim, kulübün kasasına aylardır tek bir kuruş dahi girmiyor. yöneticiler, ha bire 3 miyon, 2 milyon yahut 5 milyon ceplerinden verip direnmeye çalışıyor.
feda t-shirt ünu çıkardılar ki, kulüp bi hafta on gün burnunu boktan çıkarabilip, önüne bakabilsin.
satılan feda sayısı, 90000.
30 lira lan.
dışarıda, şişko arkadaşınla cafe de harcadığın parayla git 2 tane t-shirt al. madem beşiktaşlısın, hakkını ver amın evladı.
sirk maymunu q7 gidiyormuş da, yöneticiler ağlıyomuş da.
be hey baldırına soktuğum, senin zengin beşiktaşlıların ortada yok.
serdal adalı yarağı görünce, dönmemek üzere amerika ya yerleşti.
bi başka zenginin tüp kafanın yaptıkları ortada. rahmş koç desen anca şapkasını takıp, müzeleri gezsin.
insan oğlundan utanır lan. ali koç un yaptığına bakar da hicap duyar.
heeh, diğer zenginlere gelecek olursak, kasımpaşa dalar.
ee kim kaldı geriye, gerçek beşiktaş taraftarı.
kombine pahalı diyosun, ulan o zaman bi sene içinde 3,5 maça git hem kombine parasının yüzde 40 ına denk gelir.
ama yok her şey bahane bu sikiklere.
forma pahalıysa git o zaman lisanslı atkı al 10 liraya.
ama bahane lazım ya amın oğluna.
kombine almaz, bilet almaz, forma almaz, atkı almaz cibilliyeyini siktiğim ama oturduğu yerden de fikret orman çok re re rö demesini de herkesten iyi bilir.
velhasıl, onların ben amlarına koyayim.

not: argo için kusura bakmayın. tutamadım kendimi.

not 2: holigan beşiktaşlılığım herkesin malumudur.
paronayak gruptur bunlar. yenildikleri her maç sonrasında " bu lig için fazla şerefliyiz " " maçı yendik hakemleri yenemedik " gibi şeyler söylerler. efendim ben doğduğumdan beri isyan ederler böyle hala ediyorlar. lan arkadaş. tff nin sana ne garezi olabilir. hadi olsun 2 sene 3 sene. ulan 20 yıldır adamlar niye size garez duyup yolunuza engel koysun.

ayrıca taraftardan çok " çarşıspor " tutkunlarıdır. ota boka biz en iyisiyiz. 132 desibel diyip duruyorlar. ilk 20 dakikada 2 gol yiyince maç boyunca susarlar ayrı mesele.
dil bilgisinden habersiz andavallara batmış taraftarlardır.

--spoiler--
maçı yendik hakemleri yenemedik*
--spoiler--

beşiktaş şampiyonluk için galatasaray'la kapıştığı sezonda hakemden gol yemiş bir takım lan. oğlum sen ne konuşuyorsun? basbayağı, ceza sahasının içinde zenci siki gibi dikilen hakeme çarpan topun yön değiştirip gol olmasıyla kritik virajda puan kaybetmiştir, kalecisine apaçık faul yapılmışken gol verilmiş, malatya'da teşvik primleri dağıtılmış adamlar beşiktaş'a karşı ölümüne oynamış. yaşın tutmaz ama atıp tutarsın, al bakalım; http://www.youtube.com/watch?v=xIbUsL4sksg

hey yavrum. ilk 20 dakikada 2 gol yeyince susarlarmış, lan oğlum ben kadıköy'de maç izledim. nasıl susulduğunu gördüm, galatasaray taraftarının kötü sezonda bomboş bıraktığını herkes gördü stadı. beyimiz beşiktaş stadında 20 dakikada 2 gol yenilince oluşan sessizliğe sıkılmış. ki takım sahada bir şey ortaya koymuyorsa anında tepki verilir bu taraftar tarafından; http://www.youtube.com/watch?v=nBX23CD-NN0

en harika taraftar sensin. hadi git şimdi arkadaşlarınla pes oynarken topu kaptırınca messi'ye söv.
taraftarlığının sorgunlanması için önce türkiyedeki diğer taraftar gruplarının dünyaya açılmaları gerekmektedir.
(bkz: #16255176)

40 yaşındaki eski topçusunu geri ister. öyle bir kafa.