bugün

kanal d'nin bu aralar hiçbir dizisinin tutmaması gibi bu da tutmayacak olan dizidir. hem gündem kaynaklı hem de tv'de bu tarz benim gibi reyting manyağı programlar varken işi zordur. leyla ile mecnun kitlesinin banko izleyicisi olsa da yayında kalmak için bu sayı yetmeyecektir. yaşasın popüler kültür.

(bkz: buraya edit gelecek)
onur ünlü sosyal medya lobisi sayesinde göklere çıkarılan basit dizi. bir diziye sıcak, samimi dendi mi bilin ki o dizi dandiktir. bu diziye yapılan 3 pozitif yorumdan 2'si ne kadar sıcak ve samimi olduğuyla ilgili. iki gün sonra ne kadar sıcak ve samimi olduğundan ziyade ne kadar yapay ve sıkıcı olduğundan bahsedilecek. ama onur ünlü sosyal medya lobisi diziyi tanrıları gibi savunacaklar.
bugün tekrarına denk gelip ilk bölümünü izlediğim dizi. bundan sonra da takip etmeye karar verdim. çok hoşuma gitti güzel bir çalışma olmuş. kadrodan dolayı bir leyla ile mecnun havası bekledim ama çok fazla göremedim. sadece ufak göndermeler var. bu çok güzel bir şey. l&m güzel diziydi, bitti gitti. ısrarla devam ettirmeye gerek yok. behzat ç. de öyle. zirvede kalsınlar bırakın.

bana masal anlatma'yı da izledim ve ilk dikkatimi çeken şey fatih artman'ı, yani behzat ç. harun'u bozmadan oynatmalarıydı. aynı patavatsızlık, olaylara bodoslama yaklaşım vs. beş kardeş'te de öyle olmuş. fatih artman, ilk tanıdığımız gibi. mesela inanç konukçu'yu çok severdim behzat ç.'deyken. daha doğrusu hayalet karakterini. sonra yeni dizi falan çekti, hatırına izleyeyim dedim ama yok... hayalet nerdee kaçak'taki inanç konukçu nerde. 15 dakika tahammül edemedim.

konu çok dağılmadan lafı bitireyim, güzel dizidir efendim. izleyin, izlettirin.
bir l&m değil veya bir behzat ç. değil tarzında yorumlar yapılmış. tabii ki de bir l&m değil ama bence l&m seven herkesin sahiplenebileceği bir dizi. evet daha l&m gibi dizi olmayacak, olmasında zaten. "aa herifler aynı l&m gibi yapmışlan diziyi" desek ne olacak? aynı havayı, aynı mizahı yakalama imkanı yok. ama artık yeni projeler olması lazım. erdal bakkal,ismail abi gibi efsane olabilecek karakterler yaratılması lazım. bana kalırsa 5 kardeşin 5'ide sırıtmayan ve farklı mizacı olan karakterler. imamı,müzisyeni,şairi,patavatsızı. bu kadar farklı karakterin olması aslında ayrı birçok konudan mizah çıkabileceğini gösteriyor. yani senaryo tek bi konuda veya kişide takılı kalmamış. bi yandan namı değer ismail abi yani serkan keskin yine deniz'den uzak kalmamış, balıkçılık yapıyor.ve ayrıca yine tadında duygusal sahneler de mevcut. bence l&m, behzat ç. gibi efsanelerin arasına girebilecek potansiyele sahip. olmaz olmaz demeyin olur. hatta bunu yazın bi kenara buralar entry dolacak.

not:benim favori karakterim şimdilik şair nazım efsane olur bu bak.
enfes dizi olmuş.
paramparça ve karadayı gibi iki baba dizinin karşısına konularak resmen yem edilmeye çalışılan dizi.

maalesef reytinglerde totalde 17. sırada yer almıştır ilk bölümüyle.
bir l&m değil veya bir behzat ç. değil tarzında yorumlar yapılmış. tabii ki de bir l&m değil ama bence l&m seven herkesin sahiplenebileceği bir dizi. evet daha l&m gibi dizi olmayacak, olmasında zaten. "aa herifler aynı l&m gibi yapmışlan diziyi" desek ne olacak? aynı havayı, aynı mizahı yakalama imkanı yok. ama artık yeni projeler olması lazım. erdal bakkal,ismail abi gibi efsane olabilecek karakterler yaratılması lazım. bana kalırsa 5 kardeşin 5'ide sırıtmayan ve farklı mizacı olan karakterler. imamı,müzisyeni,şairi,patavatsızı. bu kadar farklı karakterin olması aslında ayrı birçok konudan mizah çıkabileceğini gösteriyor. yani senaryo tek bi konuda veya kişide takılı kalmamış. bi yandan namı değer ismail abi yani serkan keskin yine deniz'den uzak kalmamış, balıkçılık yapıyor.ve ayrıca yine tadında duygusal sahneler de mevcut. bence l&m, behzat ç. gibi efsanelerin arasına girebilecek potansiyele sahip. olmaz olmaz demeyin olur. hatta bunu yazın bi kenara buralar entry dolacak.

not:benim favori karakterim şimdilik şair nazım efsane olur bu bak.
felsefesi gerçek mahalle dizisi olmasına rağmen yer yer gerçelik sorunları yaşayab kaliteli bir kadroya sahip iyi bir oyunculuk sergilenen onur ünlü dizisidir.
sadece replikleri dinleyip onur unlunun diyebileceginiz dizi. ilk bolumde bi yabancilik vardi sanki ama karakterler oturunca cok daha eglenceli olacak gibi. absurt komedi degil belki ama kahkahayla guldugum 2-3 sahne vardi, et dovme sahnesi ve minubusle hep beraber geri dondukleri sahne gibi.
onur ünlüden yine samimi bir dizi.
karakterler güzel olmuş, en beğendiğim karakterler ise Turgut ve Nazım.
Bu bölümden en beğendiğim sahneler genellikle Nazımın sahneleriydi.
http://youtu.be/LLFyeHyL0wI?t=48m29s
Leyla ile mecnun tadında dizi. Sevdik biz bunu.
Favorim tabi ki fatih artman.
uğruna (bkz: ulan istanbul) gibi mukemmel bir projenin bok edildigi,gezici leyla mecnunun salak filmi
not:ulan istanbulun internetteki ilk bolumu mukemmel olmus,sansursuz falan.
L&m'yi tam takip etmemiştim diyerek başladığım entry. Ulan sözlükte yazacaģız diye bu ne uyduruk cümle oldu be, neyse. Özellikle ilk sezonu pek izlemedim. Çok beğendim diziyi bayaa da güldüm. özellikle canan'a (bkz: nihal yalçın) bayıldım. Kadın çok büyülü geliyor yüzü, bakışları felan oyunculuğunu seviyorum. Samimiyet var oyunculuğunda, bayılıyorum bu kadına.
kanal d'nin bu aralar hiçbir dizisinin tutmaması gibi bu da tutmayacak olan dizidir. hem gündem kaynaklı hem de tv'de bu tarz benim gibi reyting manyağı programlar varken işi zordur. leyla ile mecnun kitlesinin banko izleyicisi olsa da yayında kalmak için bu sayı yetmeyecektir. yaşasın popüler kültür.

(bkz: buraya edit gelecek)
(bkz: beş kardeş)
Kardeş payın da ki ''kardeş'' kelimesini alıp belki tutar amacıyla çıkmış dizi.
gayet başarılı yeni dizi , umarım izlenir

sırf nadir sarıbacak için izlenir .
ilk bölümü gayet hoş olan dizi. önyargılı bakmıştım ama gerçekten tatlı bir dizi gibi duruyor.

2014 aygır kataloğu dikkatten kaçmamıştır.
Abazalarin grup yaptığı organa verilen isim. Bi de hava atarlar dun gece beş kişiyle beraberdim çok zevk aldım lan diye.
sayesinde karadayı belasından kurtulduğum dizi. ulan internette film izliyordum lakin 23:30'da hala bu karadayı denen eblehlik vardı. bir de üstüne bergüzar korel'in kötü oyunculuğu...
başlamasına az kalmış dizidir başlasada izlesek. iki saat ozetiyle kafa sikecek ama napalim katlanacagiz mecburen.
başlamak üzere olan dizi. ilk defa bir diziyi heyecanla bekliyorum.
ilk bölümünün ardından bu akşam yayınlanan ikinci bölüm bu dizinin genel gidişatını daha net olarak ifade edecek.

Kaç dakika olacağı ve karakterlerin nasıl konumlanacağı belli olacak.

Kadro dream Team gibi olsa da reyting alamazsa kanal D acımaz kaldırır. Bu nedenle umuyorum kredisini iyi kullanır.
ilginç bir diziye benziyor.
10 dakkadır şiddetin ağababasını izletiyor.
herkeş birbirini dövüyor ve bağırarak konuşuyorlar.
kötü.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar