bugün

eskiden kuruş gelirdi şimdi 1 lira geliyor.

keşke açıkça yazabilsem, hatta yüzlerine söyleyebilsem, hatta direk yapabilsem...
akapeye oy verenlerin gelmişini geçmişini..........

https://www.msn.com/tr-tr...e-zam-geliyor/ar-BB1h6Uyu
sen 1 dolar 1 tl diye sayıkladığın dönemde, hani o ekonominin uçuyor kaçıyor olduğu dönemde, dünya'nın en büyük 10 ekonomisi arasına gireceğiz diye sayıklayıp yüzlerce milyar dolarlık dış ticaret yapıyoruz/ihracat yapıyoruz diye cahilce övündüğün dönemde (bazı kimseler yine aynı cehaletle övünüyor, dışarıya sattığın her 10 liralık mal sonunda ülke millet olarak 2 lira borçlanıyoruz. ne kadar faza dışarı mal satarsak borcumuz o kadar artıyor. ne demek istediğimi anlamayacak insanlara ayrıntılarıyla anlatmaya gerek yok. onlar ya bilerek ya bilmeyerek bu ülkenin geleceğini insanların istikbalini yok ettiklerinin farkında değil) biz başımızı taşlara vururken sen cırcır böceği gibi kışı düşünmeden yaşıyordun.

akp iktidarı döneminde sen 1 litre mazota benzine ortala 2 dolar ödüyordun. şimdi benzin mazota 38/39 lira ödüyorsun.
16.08.2023 an itibarıyla ziraat bankasından dolar alsanız 1 dolara 28.66 lira vermeniz lazım. doların gerçek maliyetini biliyor musunuz? özellikle dış ticaret yapan firmaların kredi ve dolar maliyetini biliyor musunuz?

neyse, şu an siz (küsuratlara girmeden, 39 lira mazot, 28 lira dolar üzerinden) mazot aldığınızda 1.30 dolar ödüyorsunuz.
6 ay sonra yerel seçimler var. dolar ve akaryakıt bazında fiyatları seçimden sonra göreceksiniz. şu an gerçekten fiyatlar tüm mal ve hizmetlerde ucuz.
en son seçimleri atlatmak için nas vs diyerek faizi düşüren (aslında senin benim faizim düşmedi) seçimi atlatan hükümetin uygulamalarının maliyetini şu an ödüyoruz. seçimleri bekleyin, 6 ay sonra konuşuruz.
Artık sıkmadı mı cidden ? Başka bir ekonomik çözüm yolu bulunması gerekiyor.
Düşündürücü bir haber. insanları çok yoruyor.
Dış güçlerden korunmak için ödenen "küçük" bir bedel.
gelmezse amk.

pisikolocik sınırım 100 lira.
2005 civarında 1 litre benzin 2 dolar seviyelerindeydi.
gelsin ne var bunda denen hadisedir. en çokta aracı olmayan tiplerin yaygara yapması yok mu tam tiyatroluk.
Benzini 50 liraya sabitleseler ya. Böyle yaparak herkesin ayarlarıyla oynuyorlar..
(bkz: yeter yeter)
günlük eğlencemiz oldu !..
Tam da Yollarda yüksek sesle dombra açıp dinlemelik zamdır.
Tam da Yollarda yüksek sesle dombra açıp dinlemelik zamdır.
ben hep 50 liralık aldığımdan beni ilgilendirmeyen zamdır. ayrıca bunlar hep allah'ın takdiri ve kader planında olan şeylerdir. allah bizi dış güçlerden korusun amin...

burası imtihan dünyasıdır muhteremler...
Hadi yine iyisiniz beyler. 1.55 lira daha zam geliyor.

Eğleniyor musunuz?
yeni şafak, tvnet, ahaber;
müjde! benzin fiyatlarına düzenleme geldi.
daha az yakıt harcayarak paramızı ülkemizde tutabiliriz.
Artık sıkan zam haberlerinden biri. Başlıklarını engelle özelliği gelse de kurtulsak şunlardan… sıktı artık gerçekten.
kaç saniyedir gelmiyordu. unutulduk demiştim ama şükürler olsun, geldi !..
Şahlanıyoruz değil mi?
(bkz: dombra)
görsel
Ben de diyorum niye yolda tas kafa saç modelli gençler kedilerin patilerini çekiyor...
gelmezse amk.

(bkz: ben hep 50 litrelik alıyorum)
Koyuyordu.

Durmuyordu.

(bkz: Koyduk mu diye diye ekonomiyi batıran çomar)
reis onyıllarca devam eden trafik sorununu da çözdü büyük deha.
Omo jopon yono 154...

Benzin fiyatlarına 15 Ağustos Salı gününden itibaren 1,30-1,55 TL arasında zam gelmesi bekleniyor...

https://twitter.com/yirmi...auCJ__n3MXXNRWgA&s=19
(bkz: son ses dombra dinlemek)