bugün

sonunda 5 tl'yi görmemizi sağlayacak zamdır.

sözü levent kırcaya bırakıyoruz:
http://www.youtube.com/watch?v=T1U5A4DmHVU
gün itibari ile yine, yeni, yeniden gerçekleşen zamdır. artık öylesine çok alıştık ki her kuruş zamın acısı sivri sineğin acısından daha hafif kalmaya başlamıştır.
bir başka deyişle ebenizin ammı.*
görsel
bu gece itibariyle 5 kuruş daha gerçekleşerek benzinin litre fiyatını 4.70 yapan zamdır.

yuh demek istiyorum, 3-4 günde bir zam geliyor. ayıp yahu.
sövmek istersin ama edecek küfür bulamazsın hani, ha işte ondan.

edit: zamınıza koyum!
bu seferki vergi zammı değildir.

türkiyede big four'un**** tekelinde olan sektör ne yazık ki bu sektör.

bir de bunların oyuncağı olan komedi bir kurumumuz var epdk diye, şaka gibiler adamlar kafalarına göre zam yapıyor bunlar susuyor. yakında peak oil diye tutturup bize bunun iki katı bindirmezlerse adam değilim. devlet bu konuda suskunluğunu koruduğu sürece bu belirsizlik ortamında tüketiciye geçiren geçirene olacak.

yahu siz nasıl bir kurumsunuz böyle. kardeşim çıkın adam gibi açıklayın şunu deyin ki bakın benzinin son fiyatı şudur, bunun şu kadarı vergi, şu kadarı bayii karı, şu kadarı rafineri çıkış fiyatı deyin de bilelim kim soyuyor kim bundan salağa yatıyor kim en büyük vurgunu yapıyor. ama yemez tabi, "pardon monopol yapıda sürekli arttırıyorlar efenim durduramıyoruz basiretsiziz biz" demeye.
(bkz: vergi fıkrası)
talebin fiyat elastikiyeti inelastiklik olan urundur.

Ne kadar zam olursa olsun kimsenin almaktan vazgecmedigi urundur kisaca.
görsel
her yıl en az 3 kere yapılan zamdır.
not:en az 3 dedim.
artık her ayın 9'u 19'u ve 29'unda piyango gibi yağan zam.
meclis lokantasının yaptığı zamlara üzülürken, biraz olsun yüreklere su serpen zam.
görsel
güzel ülkemin, güzel insanlarının her ne hikmetse iplemediği zamlardır. sadece bana mı giriyor ulan?
benzin ucuz bu ülkede aslında 10 tl olmalı.hatta arabanın yıllık vergisi arabanın değerinin dörtte biri olmalı.hem trafik,hemde sağlık sorununa çözüm olur...
benzin zammı ülkemizde artık yemek, içmek, yürümek gibi sıradan bir duruma dönüşmüştür. hele ki amerikada bir bidonun ki o da yaklaşık beş litre yapıyor, beş dolar olduğunu duyunca ne kadar acınası ve enayi bir durumda olduğumuzu iyice anlamış bulunuyoruz. yalnız onlardan büyük bir farkımız var millet olarak, onlar bu duruma itiraz edebiliyor, bizse hala koyunluk yapmaya devam ediyoruz.
Benzin Zammı Pardon Güncellemesi Olunca Birden Aklıma Geldi Dinleyin Hele. . .

memleketin birinde geçiyor hadise.
demiş ki sultan...
"vergi lazım... sokağa adam salın, gelen geçenden para alsın."
salmışlar adamı...
gelen geçenden para alıyor.
bakmış ki sultan, çıt çıkmıyor...
"ikiye katlayın" demiş...
"iki katı alın."
millet kuzu...
ödemişler iki katını.
"dörde katlayın" demiş.
ödüyorlar...
sultan bile sinirlenmiş bu duruma.
"sopalı adamlar koyun, hem sekiz katı para alsınlar, hem dövsünler..."
uygulama başlamış hemen.
hem alıyorlar parayı...
hem veriyorlar sopayı...
allah yarattı demiyorlar.
gık çıkmıyor.
hem sekiz katı parayı ödüyorlar...
hem yiyorlar sopayı afiyetle.
sultan delirecek...
"vergiyi yirmi katına çıkarın, sopaları kalınlaştırın, bir tane de zenci koyun... gelen geçeni becersin..."
ertesi sabah.
tık yok.
millet yirmi katı parayı veriyor, kafasına yiyor odunu...
zenci de tek tek beceriyor.
ne itiraz var, ne isyan.
sultan dayanamamış, toplamış ahaliyi...
"benim bile kanıma dokundu" demiş, "fahiş vergi alıyorum, dövdürüyorum... yetmiyor, becertiyorum, kılınız kıpırdamıyor... yok mu itirazı olan?"
kalabalığın en arkalarından cılız biri utana sıkıla elini kaldırmış.
"sultanım" demiş...
"mümkünse zenci sayısını ikiye çıkarın... arkadaş tek tek uğraşırken kuyruk oluyor da."
benzin istasyonlarındaki "mazot litre fiyatı" levhasının kronometre niyetine kullanılabilmesine olanak sağlayan zamlardır.
- osurukla çalışan araba olsa osurandan vergi alırlar.
bu gece itibariyle geçerli olacak 9 kuruşluk zamdır.
akbili etkilemedikçe sorun olmayandır.
petrol fiyatları arttığında anında fiyatlara yansıyan zam. ama nedense petrol fiyatlarındaki azalış neredeyse hiç yansımıyor fiyatlara.
ardından tekel ve diğer birincil ihtiyaç olan gıdalarada gelecek zammın habercisi.
bugun otobuslerdeki anormal kalabaligi aciklayan sey.