bugün

yazsın diye beklemek...
belki benim için yazar, belki sadece kendisi için yazar ama ben üstüme alırım...
ama güzel şeydir beklemek...
Beklemek gövde gösterisi zamanın.
Beklemek sabretmektir. Herkes bir şeyleri bekler. Kimi hayal ettiğini kimi de kaçınılmaz olanı. Ama bekler. Sonunu bilerek de bekler. Olacaktır ama zamanını bilmez bekler. Elinden bir şey gelmez sonunu da bilmez ama hep bekler. Sabreder ya da edemez isyan eder ama bekler. Beklemek kaçınılmazımız. Neyi beklediğimizi bilmediğimiz durumlarda bile bekleriz. Sürpriz bekleriz belki. Belki bi adım belki bir kahkaha belki bir insan.. Ama en sonda ölüm. Beklediğimiz ve kavuştuğumuz en son şey ölüm olacak bu dünyada. Herkes hayatında en az bir kez kavuşacak beklediğine.
Aşık olup.Hiç kimseyle birlikte olmamak durumuyum. Boş boş bekliyormuyum. Napıyorum bimiyorum
kendine günah, beklediğine günah. günah. eyleme geçme vakti değil mi sence de?
tartıştık. hatalıydım. telafi etmem için fırsat ver dedim hayır dedi. sonra düşünmem lazım üstüme gelme dedi. tamam dedim.1haftadır bekliyorum. umutsuzum
sebepsizce ve ne olacağını bilmeden yaptığım bir eylem
Hayatımın %80'inde yaptığım eylem.
Ne hasta bekler sabahı,
Ne taze ölüyü mezar.
Ne de şeytan, bir günahı,
Seni beklediğim kadar.

sanırım en güzel nasılını anlatmıştır necip amca beklemenin...
Beklediğin gelecekse güzel bir eylemdir.
her alana uyabilen sözcük.

-mutfakta yemeği beklemek
-hasta adam için ölümü beklemek
-öğrenci için tenefüsü beklemek
-randevu için saati beklemek
vs.vs.vs.vs birçok örneği var.
biri, bir şey, bir vakit gelinceye ya da bir iş bitinceye dek bir yerde durmak.

babam hep “umma ki küsmeyesin” der. böyle durağan günlerimde bu sözü daha çok anlıyorum sanırım. bir şeyler olsun istiyorum, birileri gelsin. bekliyorum öylece. çok çabaladım ama yok. olmuyor.

umma ki küsmeyesin. birini bekleme, bir şeyin olmasını bekleme. çabala, dene. olmazsa bırak zorla güzellik olmuyor demekki. beklemeyin. zaman durmaz, siz de durmayın.

beklemek sadece doğru durakta güzeldir. gerisi zaman kaybı.
6 yıldır yaptığım eylemdir. sonunda kavuşmak varsa gerisi önemli değildir.
bekleyince gelen tek şey otobüstür. bu kelimeye başka anlam yüklemeye gerek yok.
"Beklemek, şimdi hiç duymayan birine,
Dünyanın en güzel şarkısını söylemek kadar anlamsız."
Kendini bekliyorsan gelmez o. Hep arkanda kalır yetişemez. Elinden tutacak düzeyde birini bulun. Fazlasına yetişemez çünkü kendin.
belki de bütün insanların ortak olarak hoşlanmadıkları tek şey.
Beklemekle geçiyor yaşam. Yarını beklemek, sınavı beklemek, tatili beklemek... Beklemek her yerinde hayatımızın. Otobüsü de bekliyoruz mutluluğu da. Bu bekleyiş boş geçmemeli hayatta esas mevzu bu. Çünkü her bekleyişin sonu gelmez. Bir de bakmışsın ki beklerken ölmüşsün.
hic gelmeyecek olani beklemek var bir de... belki de en aci vereni bu..
(bkz: otobüs)
beklemek en korkunç halidir yaşamanın, çünkü asla kaybettiklerini geri getirmez.
Bazen neden yaptığını anlamıyorsun. Ama umudunu da kaybetmiyorsun. Güzel günler göreceğiz çocuklar.
nefret ettirir. hayattan soğutur.
“Daha çok beklemek kişinin yatırımını artırır ve ne kadar uzun süre beklerse o kadar çok yatırım yapmış olur, yani daha çok zaman, emek ve enerji harcanmış olur. Karşılık olmaması kişinin yatırımını artırır. Eğer sevgi, geri dönüş beklentisiyse, geri dönüşün başarısızlığı nedeniyle yatırımın artırılması geleceğe ertelenerek idealin korunmasını sağlar.”

sara ahmed.
"Beklemek cehennemdir ama beklerim seni Milena"

bir şeyleri olmasını beklemek işin en zor kısmıdır. hele de sabırsız biriyseniz.