bugün

van belediye başkanı. akp'nin ucuz oyunlarına gelmeyen van halkının tercihi. temiz bir insan.
(bkz: terörist cenazesinde poster taşıyan belediye reisi)
http://www.dha.com.tr/haberdetay.asp?Newsid=224394
başkanlığını yaptığı belediyenin bağlı olduğu ülkenin askerine kurşun sıkan teröristin cenazesinde show yapan insana şefersiz denir, bir de aynı insan o teröristin kurşun sıktığı o askerin anne babasının vergi ödediği üleksinden maaş alırsa iki kere şerefsiz binlerce kez de haysiyetsiz denir.
yardım istiyormuş.

al bak sana yardım.

http://galeri.uludagsozluk.com/r/bekir-kaya-191601/
van'da kgm'nin emniyet müdürlüğü önündeki alt geçit çalışmalarından dolayı şehir merkezindeki yolları asfaltlamasını "belediye yaptı tabelası"nı asacak kadar küçülmüş, yavşak belediye başkanıdır.

2gün önce ise bunu kanıtlayarak leş cenazesine * gidip dün ise deprem olduğunda herkesten yardım isteyen iki yüzlü şerefsiz belediye başkanıdır.

not : kürt demiyorum pkklı diyorum.
ne oldugu tarifsiz. zihni, durusu falan.
23 ekim 2011 van depreminde devletin kurumlarına sırtını dönerek pkk'nın adamı olduğunu belli eden kamu görevlisi. normalde kamu görevlisi halkın çıkarlarına göre hareket eder ama bu kamu görevlisi örgütün sözünden çıkmıyor, görünen bu. sanırım içinden de "ölen ölsün kalan sağlar bizimdir" diyordur.
iyi bilirdik. Depremde ne oldukları anlaşılan biri.
van halkının kim olduğunu, nasıl bir insan olduğunu bile bile tamamiyle özgür iradeleriyle, demokratik yollarla oy verip seçtikleri ve tekrar seçim olsa tekrar seçecekleri, yürekli, dürüst, sözü özü bir olan güzel insan.
(bkz: van belediye başkanı bekir kaya nın tutuklanması)
görsel
görsel
yanan bankaya müdahale eden itfaiye ekibini engellediği ortaya çıkmış tutuklu van belediye başkanı.
350 bin türk askerinin ve 70 bin türk polisinin cirit attığı bölgede kürdistan hayaline fazla kapılmış ermeni dölü. "burası kürdistan burada bizim sözümüz geçer" diye havlarken kendisini bir anda polislerin arasında elleri kelepçeli buldu.
gözü dönmüş cani.
yaptığının karşılığını bulmuş, insan harici.

bunların ne mal olduğunu anlayın işte. ambulansa bile durdurun lan diyebilmekte bunlar. bunlar ermeni dölü kesin. çünki müslüman bir kürtün böyle birşey yapmayacağına adım gibi eminim. kürtlerin içine sızan bu ermeni köpekleri yapmakta bütün bunları.
van halkı dışında seveni olmayan belediye başkanıdır, hakkında da cadı avı başlatılmış bir belediye başkanıdır, ve tek taraflı okuyan sansürcü bir ülkenin bir defa daha ispatı vücut bulmuştur şahsında. tam bir kurban mıdır, masum mudur, savunuyor muyum? hayır. ama bu dediklerime gayet inanmaktayım.
Halk arasında gezinirken arkasından " Bekir Başkan Bekir Başkan Bekir Başkan... " diye slogan atılıp başkanlığı halk tarafından onaylanan Van Büyükşehir belediye başkanı. Halk sayesinde adamın genel müdür, müdür yardımcısı falan olmadığını anladım. sağolasın halk.
Bdp li van belediye başkanı.

Belediyenin parasına el koyan örgüte direndiği için dayak yediği ve sürüleceği söylenmektedir.
avukat...
van büyükşehir belediye başkanı...

15 yıllık hapis cezasına çarptırıldıktan sonra yapmış olduğu açıklama:

--spoiler--
2009 ve sonrasında gelişen yıllarda KCK adı altında seçilmişlerimize ve halkımıza dönük geliştirilen soykırım operasyonları kapsamında 2012 yılında 12 arkadaşımla birlikte 'Toplumsal barışı bozduğumuz' gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine konulduk. Yaklaşık bir yıl süren tutukluluğun ardından mahkeme savcısı tahliye talebinde; ‘Şiddet ortamının ortadan kalktığını ve sürdürülen müzakere sürecine katkı olur' diyerek ben ve arkadaşlarımı tahliye etti. Tüm yaşanan KCK tutuklamalarında olduğu gibi, bizim yargılandığımız dava dosyası da tarihin en büyük hukuksuzlukları ile doldurularak, biz Kürt siyasetçilerine karşı adeta bir 'Düşman hukuku' uygulandı. Ancak gel gör ki, bizi hükümetin talimatıyla esir alan mahkeme, yine hükümetin talimatıyla serbest bıraktırdı. Cumhuriyet tarihi boyunca Kürtlerin yargılanması için siyasal mahkemeler kuran zihniyet, bugün de aynı yaklaşımını sürdürerek devam ettiriyor. KCK kapsamında 2009'dan beridir yapılan yargılamalar da bunun en iyi örneğidir. Geçmişte yargılandığımız davaları 'paralel yapının kumpası' olarak niteleyenlerin bizzat o kumpası kurdukları açık bir şekilde ortaya çıkmıştır. Bugün bizlere verilen cezalar bu kumpasın kimler tarafından kurulduğunu da en iyi anlatan fotoğraftır.

Şunun bilinmesini isterim ki; bizlere ne ceza verilirse verilsin, ben ve arkadaşlarım, halkımızın önümüze koyduğu haklı ve meşru davasından asla geri adım atmadık, atmayacağız. Bizim ceza almamız; hergün sokak ortasında katledilen hiçbir gencimizin canından, cenazesi bir hafta boyunca sokak ortasında kalan Taybet Ana'nın bize verdiği acıdan, dondurucada bekletilen Miray’ın acısından asla ve asla daha üzücü değildir, asla da olmayacaktır. Dahası; bizim hakkımızda verilen cezaların, yaşanan bu katliamların yanında konuşuluyor olması bile bizleri derinden üzecektir.

Sonuç olarak, ne cezalar verilirse verilsin, hangi hukuk uygulanırsa uygulansın halkımızın özgürlük mücadelesinin arkasında olacağımızı belirtiyor, halkımızın haklı mücadelesinden zaferle çıkacağına inanıyoruz. Biz haklıyız ve mutlaka kazanacağız…"
--spoiler--

özellikle şu kısım önemli:

--spoiler--

Geçmişte yargılandığımız davaları 'paralel yapının kumpası' olarak niteleyenlerin bizzat o kumpası kurdukları açık bir şekilde ortaya çıkmıştır. Bugün bizlere verilen cezalar bu kumpasın kimler tarafından kurulduğunu da en iyi anlatan fotoğraftır.
--spoiler--