bugün

dün akşamki bölümüyle reytinglerde 35. sıraya kadar gerilemiş ve biz fanlarını üzmüştür. ama geçtiğimiz yıla göre temponun hafiften düştüğü ortada yinede seviyoruz amirimizi. ama son bölümde sürekli behzat ile savcı esra'nın yataktan çıkmaması pek hoş olmamış ayrıca eda'nın makyajlı hali gerçekten güzel eda'nın aslında güzel bi kadın olduğunu bize fark ettirdi.
karakterler içinde yine en iyisi en iyimseri cevdet, adam kız arkadaşıyla ayrılma noktasına geldi yinede satmadı harunu helal olsun. akbabuş ve hayaletin barışması iyi oldu en azından hayalet artık evsiz değil.ayrıca şu ceyda'nın durumuna bir çare bulunsa iyi olacak birde behzat ve şule artık ya baba kız olsunlar yada şule'nin behzat'ın kızı olduğunu diğerleride öğrensin.
inşallah önümüzdeki bölümlerde reytingler biraz kımıldar en azından ilk 10'a girse biz razıyız bu ne la 35. olmuş dün akşam.
boktan berbat bir dizi.üçüncü boyut varken bunu izleyen zihniyete ne demeli bilemedim.
şevket'in gitgide içinde bulunduğu kişiliği gösteren bölümdür.

--spoiler--
ayrıca tahir'e tam olarak noldu anlayamadım?
--spoiler--
reyting saçmalığını bugüne kadar hiç umursamamamış ve bundan sonra da umursamayacak olan dizidir. eleştirmek, laf takmak için sıraya giren arkadaşların, türlü ayak oyunlarının döndüğünü bile bile hala reytingleri kıstas alması da ilginçtir tabi.
reyting sıralamasında hep gerilerde olmasına rağmen sözlük facebook vs. sosyal paylaşım ortamlarında hakkında en çok konuşulan dizidir. evet belki reytingi gerçekten düşük olabilir lakin bu dizinin seyirci kitlesi göz önüne alındığında genellikle yabancı dizi seyreden ve bunu internet üzerinden gerçekleştiren en azı lise mezunu gençtlerdir. yani evde yapacak bir şeyi olmayan annelerimizden, kız kardeşlerimizden oluşmamaktadır. bilinçi seçici bir kitlesi mevcuttur. bu sebepten diğer tv kanallarının da türk insanına aynı kalitede diziler sunmaları gerekmektedir. velhasılı kelam türk dizi sektörünün örnek alması gerektiği baş yapıtlardandır efendim.
----- 46. bölüm ve öncesine dair küçük bir eleştirel saptama ----

bu flashback muhabbetini keşfetti keşfedeli iyi dolgu malzemesi yaptı behzat ç. senaristi arkadaş da ha! behzat'ın geçmişi, şule'nin geçmişi, akbaba'nın geçmişi, hayalet'in geçmişi derken şimdi de savcı esra'nın geçmişi çıktı karşımıza. yakında herkesin gelmişini geçmişini gördükten sonra behzat'ın evinin kapısının dış mandalının geçmişini de görürsek hiç şaşırmayalım.

----- 46. bölüm ve öncesine dair küçük bir eleştirel saptama ----
emekli başkomiser aziz: behzat'ın ikinci ağabeyi.

boku yedin behzat.
-bana mutsuzluğun resmini çizer misin, behzat komser?

amına bile korum.

diyologların sağlam olduğu dizi. *
saçma sapan konuşma be repliği aklıma geldi.
2011 de türkiyede en cok izlenen diziler arasına giren bir dizidir ve gercek hayatta olabilecek repliklere sahiptir
50.Bölüm Fragmanı Yayınlanmıştır

http://www.gofrm.com/foru...d.php?p=171877#post171877
Sürekli küfür edilen , türk aile yapısına aykırı , birayı özendiren dizi. dizi demek biraz zor ama ne yapalin. daha doğrusu dizimsi.
saçma sapan bir dizi.behzat ç.isminden kaybediyor.behzat ne? ç ne lan orda? ıyyyyyyyy
küfür içeriyormuşmuş, aile yapısını bazuyormuşmuş, biraya özendiriyormuşmuşş..

yani gerçek hayatta ki polisler, hayat, ankara ''arka sokaklar'' da ki gibi demi? masal kahramanları..

türk dizileri içinde ki en reel/gerçek dizilerden biridir. küfür yok mu polislerde? yok deyin de güleyim. alkol yok mu? lan gerçek işte, olması gerekende bu. halkın içinden bir karekteri almışlar koymuşlar.

uyutulmak istiyorsan git koş arka sokakları izle. tamamen polisleri sevdirmek için yapılmış büyük kısmı ütopik dizi. sen hiç evden, tv'nin başından ayrılmamışsın belli. hiç polisten küfür, dayak, gaz bombası yememişsin.

Behzah ç. iyidir neden? zorla sevdirilmeye çalışılmaz polislik. reeldir. bütün pislikleriyle işlenir gerçekliğiyle.

ç'de o.ç'un ç si töbe.
ilk sezonu kadar doğal ise, ikinci sezonuda o kadar sentetik olan dizi. bunun nedenleri bana göre, değiştirilen kameralar ve senaristlerin "illaki mesaj vermek lazım abi" tavırlarıdır.
başlamasına 2 saatten az kalan dizi.

bekliyoruz.
an itibari ile başlayan dizidir.
makarayı baya bi geri sarmış dizi.

kaç bölüm öncesinden enstantaneler gösteriyorlar an itibariyle.
verilen geniş özetle parmak kesen katilin yakalanacağının sinyalini veriyorlar.
jenerikte bilimum meslekleri yazan ve toptan özür dileyen yaratıcı dizi.

helal ya, böyle bir taşak geçme görmedim ömrü hayatımda...
harun'un savcının önünde yine saçmaladığı dizidir.*
--spoiler--
"müslüman mahallesinde salyangoz çizdirtmeyiz !1!!!1!"
--spoiler--
--spoiler--
gelenek ve görenekleri koruma derneği.
--spoiler--
kan vermeyi sevenler derneği.
"kanarya sevenler derneğinden geliyoruz sayımız cok azaldı bizi de koruyun."