bugün

bu gün gittiğim iş görüşmesine,benimle beraber gelen başka bir aday adına kapıldığım duygu.
insanlar öyle şeyler yapıyorlar ki akıl almıyor.
Yine aklıma geliyor, (bkz: stop child rape in turkey)
çekilmez bir durumdur.
Seni biraz bile etkileyen kisinin yaptığı boktan davranıştan dolayi yüzünün kizarmasidir.
televizyon izleyememe sebebi.
Her gün, her yerde yaşadığım durumdur. Misal bugün istiklal caddesinde genç ve güzel bir turist kızımız tramvay'ı da arkasına alıp nostaljik bir özçekim yapmak istedi. Ama o da ne amk? Tam deklanşöre basacak arkasından iki hırt birden çıktı ve barış işareti yaparak poz verdi. Kızın yüzü birden düşüverdi aq. Kız tam fırsatını yakalamış, gezmeye geldiği ülkeden güzel bir enstantane ile ayrılmak istiyor ama Arkadan iki tane maymun çıkıp fotoğrafı mahvediyor. Lan zaten ülkede turist yok, kalanları da siz göndermeyin.
gerçekten çok saçma ama oluyor sıra arkadaşımı dersin ortasında herkesin duyabileceği seste iğrenç bir şekilde küfür ediyordu ana bacı onun adına utanıp kızarıp bozarıyordum.
Benim paramla ağalık yapıyor düşüncesi en ağırıdır.
genellikle adına utandığınız kişi, utanmaz, arlanmaz, yüzsüz biriyse olur. bu tip insanlardan uzak durmak en iyisidir, ama bazen en yakın arkadaşlarınız bu tarz tavırlar sergileyebilirler. atsan ataman satsan sataman.
sevgili dayım markette kozmetik reyonunda bir ton kadının yanında görevli kıza prezervatifi gösterip yara bandı bumu demesi beni bir hayli utandırdı.
küçük yaşta adını koyamadığım büyüyünce anlamlanan ve vicdan sahibi insanların yaşadığı duygu buhranıdır.
Sosyal medyada gezdiğim hemen her dakika yaşadığım durumdur. Çirkin kezban kızların 10 kg makyajla üst uste bir kaç efekt ile suratlarina nur indirmelerine dayanamıyorum. Kahrolsun kezbanlar.
Hatay'da bilmem kaçıncı yıl etkinliklerinde künefeye saldıran o insanlar var ya, heh işte onları görünce utandım hem de öyle böyle değil. Kıtlıktan mı çıktınız, aç açıkta mısınız çok düşündüm bunu. Aklım hala da almıyor o görüntüleri gördükten sonra.
gün geçse de geçmese de , son zamanlarda bir hayli , türlü mecralarda , türlü konularda hissedilen durum.
Dilencilere para verirken gözgöze gelmemeye çalışırım genellikle, hele ki çocuksa hiç bakamam. Ama hangimizin utancı gözlerimi kaçıran bilemem hiç.
AMASYA'nın Merzifon ilçesi'nde Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesi'nde düzenlenen afet tatbikatı öncesi ses sisitemi bozulunca bir görevli istiklal Marşı'nı mikrofonla canlı okumaya çalıştı. Görevlinin istiklal Marşının sözlerini unutması üzerine marş tamamlanamadı.

Adamın özrü kabahatinden büyük oldu. Önümde metin yok diyerek kendini savundu.
Utancımdan kanalı değiştirecektim, ev ahalisinin ısrarı üzerine kanalı kapatmadım ama ben duymamak için utandım kulaklarımı tıkadım.

görsel
sosyal medyadaki insanları görünce içimi kaplayan duygu. yazım hataları o kadar yoğun ki insan bunun türkçe olduğuna inanamıyor. öte yandan şimdiki neslin bulunduğu durum içler acısı insanın geleceğe olan inancını karartıyor. büyük beğenisi olan sayfaların mizah seviyesi beni güldürmek yerine acı çektiriyor. 5 yıl önce daha güzeldi lan her şey. her gün biraz daha boka sarıyor sosyal medya.
Utanılacak çok şey var ama bana göre en utandiran davranışların liste başında "toplum içind e bağıra çağıra küfür eden hanzolari görmek" olabilir.
valla şimdi buraya yazardım da kimin yüzünden neyden utanıyorum diye ama utanıyorum yazmaya.
Yaşadığımız bu dünyada fazlaca kendini gösteren durumdur. Artık kendi yerimize utanmayi bir kenara atıp başkaları adına utanmak insanlığın bu kadar çığırığından cikmasindan dolayıdır.
görsel

Şu yorumu okuyunca yaşadığım duygudur. Bir insan kendini bu kadar küçük düşürmemeli ya!
Ebden erken cikmissin yol acik rahat rahat derse gidiyorsun . Indin toplu tasimadan bu gun guzel geciyor diyorsn kendi kendine insanlarin hepsi iyiymis gibi geliyor tam o sirada ökuzun biri yere olabildigince igrencleserek tukuruyor yahut kosede soguktan ic icice girmis bi cocuk goruyorsun . Once bu carkin icinde kayboldugun bu dikenler sana batana kadar hatirlamadigin icine hayatinin goygoyuna sovuyorsun . Kendi adina , insanlarin bu hale gelmesinin sebebi olan aile adindaki kisir dongunun adina her turlu once kizip sonra utaniyorsun. Çuruyoruz .
çomarlar yüzünden sık sık yaşadığımız durum.
günlük hayatta yaşadığımız ama düşününce saçma olan eylem.
ulan adam yüzsüz arsız piçin teki kılını kıpırdatmıyor onun yerine biz niye utanıyoruz.
https://odatv.com/patates...isindeyim-23061810_m.html

Fazla söze gerek yok. Gidip böyle adamlar bakan olsun, ayda 20000 TL para alıp tepede bir adamın ağzından çıkanı kanun yapsın, çıksın konuşsun, kendi başına fikir beyan edemediği için saçmalasın diye vereceksiniz. Daha iyisi? Yapılır tabii devlet imkanları olsa. O kimde peki, işte bu pişkinlerde.