bugün

Şefkat.
Dürüstlük biraz da anlayış.
Samimi bir sarılış.
karanlık bir odada kafa dinlemek.
seni üzen ne varsa unutmak.
Günün sonunda eve gidebilmek.
Yaklaşık 40 saattir uyumadığım için biraz uykuya ihtiyacım var. Evet.
kahvedir.
Bugün bir cesarete ihtiyacım vardı ama arkamdan konuşurlar diye yapamadım yarın öğlen 2 gibi bana bir gaz verinde beğendiğim çocuğun ismini sorayım.
Kendine güvenmek ve bu hayatta en değer verdiğin insanların sana inandığının ve senin arkanda olduğunun farkına varabilmektir.
huzur efenim huzur. kafa rahat olmuyorsa bu hayat hiçbir şekilde gitmiyor. gitse bile nereye kadar bu yorgunluk, bunaltı..?

bazen her türlü şeye ihtiyaç olabilir ama demek istediğim her zaman huzurlu olmalı insan.
(bkz: çikolata)
Hafıza kaybı.
gitmek..
ucu bucağı olmayan göğe, göğsümü yaslayarak; asılmış yıldızlara, kiraladığım harflerle yapıştırdığım söyleşilerimi, kuru odunlara okurken yaktığım kağıt parçalarına, göz torbalarımdan çıkan tuzlu olduğu kadar saf damlalara anlatırken dinle beni kadın.!
anlatacaklarım; ölü bir adamın son duası edilirken giydirilen zırhına atılan her kürek dolusu yirle zehirlenirken, filiz verecek tohumların miğferimi delmesiyle sona yaklaşıyor..
sayfasını çevirmekten kendimi alıkoyamadığım defterim; güneşin arkasına saklanmış kalemime yol gösterirken kaybettiğim beyin sinirlerimden birer hatıra..
dudaklarımın arasına aldığım sigaramın çizdiği portreye bakarak bir kez daha yanılıyorum; yine aynı yerdeyim, gitmekse sadece bir yok oluştan ibaretmiş.!
Beni anlayabilen biri.
Para amına koyim para ya..
sarılmak. tanımadığım birine de olur. beni dinlemesl, anlaması yeterli.
Kornison tursudur.
Bir çift göz bana umutu hatırlatacak...
"Bazen" spesifik bir zaman değil. O yüzden bunun cevabı sonsuza gider.
parasız her çocuğu atlı karıncaya bindirmek.
Bir anlik deli cesareti ondan sonra hersey gunluk gulistanlik.
içi dolu bir silahtır açık ve net.
sessizlik...
Karaköy'de bir merdiven.. Üsküdar'da bir nefes.. Beyoğlu'nda bir kaldırım... Vesaire.