bugün

ilber ortaylı gibi uyurum.
Yılın en güzel kahvaltısıdır.

Maaile toplanılır, sohbet edilir, tv’de türk filmi vardır, uzun uzadıya yavaş yavaş yapılır. Az kaldı.
Ailemden uzak olduğum için ne yersem yiyeyim bir şey değişmiyor.
sanki bir ay çalışmışsın maaş ödemesi almışsın gibi olur.
Benim için artık bir anlam ifade etmiyor

Eskidendi eskidendi çok eskiden.
ramazanın hakkını verenler için güzel bir armağan !..
sabahın köründe yapılan kahvaltıdır. beni genelde zorla uyandırırlar. uyanıp el öpmezsen harçlığı unut derler para almak için uyanırım.
izinliyim uyumayı düşünüyorum.
kahvaltı etmem.
otitis media geçiriyorum iştahım hiç yok.
- bu bayram yalnız olacağımdan,
- ve dahi yardımcım da izinli olacağından,
- zaten kahvaltı olayını, hele de yalnız, hiç sevmediğimden;

benim için bir "olmayana ergi" problemidir.
Bizim genelde haşhaşlı lokum ekmek yerine tüketilir. Gerisi standart zeytin peynir. Bütün aile bireyleri dede evinde toplanır gepgeniş bir sini etrafında keyifli bir kahvaltı edilir. Sonra kemal abinizin her bayram uğradığı belli akrabaları vardır, onlar ziyaret edilip hediyeleri verilir gönülleri alınır. Sonra gün rutini gereği devam eder.
Ev yapımı kıymalı poğaça olmalıdır benim Bayram kahvaltımda mutlaka.
Geliyor gelmekte olan. . Rabbim afiyetler versin.
Çocukluğumdan kalan bir travmadır benim için. Her bayram sabahı ottan sebeplerle çıkan kavgaları hatırlatır. Sonrasında ise hep samimiyetsiz yüzlerle kahvaltıya oturmuş olacağım ki bu bayram aydınlanıp bulunduğum şehirden kaçtim. Nietzsche nin Böyle Buyurdu Zerdüşt kitabından bir alıntıyla noktalayayım.

"Ben sizin bayramlarınızı da pek sevmem. "
Sosyetik menüye sahip olanlar da diğer başlıklarda oruç fakirin halinden anlamak vs diye yazanlar...

Hayat ne tuhaf di mi lan... kuşlar böcekler riyakarlar fln.
Son iftarı eda ettik. Şimdi sırada bayram sabahı kahvaltısı.
Hala heyecanlı ve güzel olandır çekirdek ailemiz bile 8 kişilik. enişteler yeğenler falan da eklendi zamanla ordu gibi olduk. Annemin yaptığı su böreği kahvaltının yıldızıdır. Senede birkaç gün de olsa neşeli günler filmindeki gibi takılıyoruz işte.
--spoiler--

hayat ne tihaf di mi lan... kuşlar böcekler riyakarlar fln
--spoiler--

mantı başlığına yazdığım ve tost bişirip yediğim için sürekli linç yedim. bekarsın işten saat 22.00 da geliyorsun 5 çeşit menü yapıp zıkımlanmıyorsun tost yiyorsyn falan demişlerdi. elitler mantı yemiyor yemediği gibi havyar sıçıyor.

tihaf olan bu amınakoduklarım hayata bok atmayalım bro. hayatın suçu yok.

herkese iyi bayramlar.
Herkes için mutlu geçmesini dilediğim kahvaltıdır. Kimse için eksiklik ve burukluk hissettirmeyen bir bayram olsun.