bugün

Salak salak Konusmayin ha bayan ha kadin ikisi de aynı sey.
Doğrusu bayandır. Bakire olan dişiye kız, patlamış dişiye de kadın denir. Ayrıca erkeklere bay diye hitap edilir. Dolayısıyla da kadınlara da bayan denmek zorundadır.
Hayır kadın değil hanım.
ikiside aynı yolun yolcusu sıkma o tatlı canını sen *
Ne fark eder ki?

Ha bayan ha kadın. ikiside yatakta aynı işi görüyor.

Bu dişiler çok ilginç gerçekten.
(bkz: derdinizi sikeyim butonu) sonunda işe yarayan bir buton...
görsel
alışkanlık sonucu söylenebilen kelime.

bunda bir sorun yok. sorun sizin kafanızda. böyle kalıplaşmış, günümüze kadar gelmiş. ulan pipi kafalı hâla neyin derdindesin.

bak pipi yazınca olmadı ama aynılar değil mi? alışmışız, kalıplaşmış.

sike ha sik demişsin, ha pipi demişsin, ha yarrak demişsin, ha çük demişsin. ha hapşu.*
bize oğlan derler, adam derler, çocuk derler, delikanlı derler ses çıkarmayız hanımefendiler bir türlü beğenmezler hitap şeklini.

bayan: çok iğreti ve kıroca
kadın: bekaretimden sanane hayvan
kız: cinsel kimliğime atıf var.
hanım: aşırı alaturka
hanımefendi: ay yine yavşıyolar bana.
karı: çüşşş
Cinsiyetiniz zardan oluşmuyorsa neyden oluşuyor, açıklar mısınız?
gerçekten erkek egemenliği altında ezilen kadınlara yanarım. o garibanlar kocasının zulmüne göğüs gerip kendini çoluğuna çocuğuna adarken; geri kalan mutlu azınlık kadın ise hem kendine hem etrafındaki karşı cinse böyle yarakla kürekle dert oluyor. mobbing faşizminin gay sevicilikten geride kaldığı bir kafadayız aq.
bence "bayan" daha uygundur, hakikaten bazı kadınlar gereksiz konuşma ve dırdırla epey bayıyorlar...
kadın değil garı.
Bu ülkede feminizmin gideceği en uç nokta bu amk. Her gün bayan kadın kız ölüyor. Bayan mı kadın mı dan öte gidemiyorlar.
aptalların derdine düştüğüdür.

bay deyince hitap oluyormuş da bayan deyince niye cinsiyet belirtiyormuş. hay derdini sikeler.

iyi ya da kötü, olumlu ya da olumsuz, insani ya da hayvani ne dersen de dile yerleşmiş bir olgudur "bayan", ve gayet de cinsiyet belirtecidir. en azından bunu kullanan herkes bir cinsiyet belirteci olarak kullanır.

bay de bana, herif de, adam de, erkek de, bey de ne dersen de amına koyim. ne amaçla söylediğin ayan beyan ortadayken neden bunu dert edeyim ki? mal mıyım ben?

kadına şiddetin kol gezdiği, ankara'nın doğusunda hala kız çocuklarının okumasının aileye külfet olarak görüldüğü, açık giyinen kadının tacizi, tecavüzü hak ettiğinin düşünüldüğü bir toplumda kusura bakma ama senin sikik egonu, yarım yamalak anladığın aptal davanı sikerim.

sinir hastası ettiniz beni amk.

ömrüm vefa ettiği sürece sana yemin olsun ki hitap etme durumunda kaldığım bütün kadınlara "bayan" diyeceğim.

hadi bakalım amk.
ingilizce'de man ve woman kelimeleri varken ve sorun yaratmazken, babafingo isteyen feminist sözüdür.
Horoz da yapıştırmış cevabı "koyar geçerim polemiğe girmem."

Not: böyle laflar huyum değil de ya nedir o çiçek babandır falan tamam lan benim babam çiçek sen kadınsın en çok kadın sensin tamam.
Bir yazar isyanıdır. Gereksiz isyan.
(bkz: karıların yaşı sorulmaz diyen ince erkek) uygulanması halin de böyle başlıkların daha çok ortaya çıkmasına neden olucaktır.
Her boku hallettik bi bu kaldı ya sorunsal.
Bay kullandığın yerde bayan dersen
Erkek kullandığın yerde kadın dersen
Paşa kullandığın yerde hatun dersen
Herif kullandığın yerde hanım dersen
Beyefendi kullandığın yerde hanımefendi dersen
Oğlan kullandığın yerde kız dersen
Koca kullandığın yerde karı dersen
Sorun çıkmaz bu kadar basit polemiğe gerek yok *
Anlaşıldı bayan.
pardon bayan bakar mısınız?
pardon bacım bakar mısınız?
pardon kadın bakar mısınız?

uymuyor la işte. Cümleye uymuyor.

Ha şu olabilir.

"Kadın anam, can anam"
Hmm, evet oldu.
Erkeklerin genellikle kibarlik ilsun diye kullandiklari "bayan" ifadesine,

Aniden canavarlasan kadinlarin verdigi tepki.
Bir bayan, kadin, hanimefendi (her ne boksa) olarak, farkini anlayamadigim hemcinslerimin takintisi.
Şahsim adina ikisi arasindan bayani daha hos buluyorum. Bu kadindi bayandi tartışmasi da anlamsiz geliyor.
Fakat bana kalirsa ikisini de tercih etmem. Hanim kelimesi kulaga daha hos geliyor.
güncel Önemli Başlıklar