bugün

(bkz: the dark knight)
Yobazlığıyla ve sıcaklığıyla ünlü bir il. Yazın bilmem kaç derece sıcakta sokakta millet pantolanla falan gezer.
ne uçan süperman'i, ne de duvarda yürüyen örümcek adam'ı bu adamı yadırgadığım kadar yadırgamıyorum. batman'in bir süper kahraman gibi lanse edilmesi beni rahatsız ediyor. sıradan bir adam çünkü. olağanüstü bir yeteneği yok.

ben adamı paramla döverim gibi bir mesajı olduğunu düşünüyorum. zenginliğinin getirmiş olduğu sınırsız imkanları ve süper teknolojik cihazları kullanarak kötülük ile savaşıyormuş. yarım ağızla gülüyorum buna ben. bir gemi dolusu rus manitayla açık denizlerde sefa sürecek kadar zengin olup da geceleri can güvenliğini hiçe sayıp suçlularla boğuşmak pek akıl kârı gibi gelmiyor. gülerler adama. belki de bu kadar bolluğun bozmadığı yegane adamlardan olması yüzünden kahraman olarak kabul ediliyor.

iyi de batman sanki gerçekte varmış gibi hakkında atıp tutuyorum. bildiğin film karakteri. can sıkıntısı; sen nelere kâdirsin?
güneydoğu anadoluda bulunan ve nüfusunu çoğunlukla kürtlerin oluşturduğu şehrimiz.
batman halkı şehirlerini "güneydoğunun parisi" diye tanıtırlar.
telefon kodu "488"
toplam nüfusu : 456.734
petrolun bol olması nedeniyle havası kirli olan şehrimiz. halkının çoğunluğunu araplar ve kürtler oluşturmakta.il,şehir görünümü kazanmaya başlamıştır.nüfusu hızla ilerlemektedir.gündeme fazla gelmese de kendi içersinde büyük çapta ilerlemeler kaydetmektedir.turgut özal bulvarında bulunan yavuzlar pastanesi meşhurdur.civan haco'nun şarkıları eşliğinde tatlı üstü dondurma yemenin keyfini yaşayabilirsiniz bu mekanda.gap diye adlandırılan bölge şehrin en modern görünümlü yeridir.ayrıca batmanlıların konuşmalarında hiçbir şive bulamazsınız.
uludağ sözlükte nefret edilen kahramandır.
Bunun nedeni Christian Bale in başarısız oyunculuğu olsa gerek. Çizgi romanlarda ve animasyonlarda batman daha karizmatik,zeki, babayiğit ve yetenekli bir karakterdir. insan üstü gücü yoktur ama çok zeki bir karakterdir diğer süper kahramanlara göre. diğerleri süper güçlerine güvenirken o savaşı genelde zekasıyla kazanır.Doğru parası sayesinde bir çok teknolojik alet edevat yaptırmıştır ama tüm insanlar onun gibi bu alet ve edevatları yerinde kullanabilirler mi? hiç zannetmiyorum.ömrünün 20 yılını kriminoloji ve dövüş sanatları üstüne harcamıştır.bu yüzden normal insanların bir adım önüne geçmiştir ve sağlam reflekslere kavuşmuştur.Dc aleminde supermanle kankalardır fakat yeri geldiğinde onun bile eline vermiştir batman.bazı arkadaşlarımız saydırsada kabul etmese de çizgi roman dünyasının en çok para kazandıran kahramanıdır batman ve en çok popüler olanıda batmandir.
batman i diğer kahramanlardan ayıran en önemli özelliği bizim aramızdayken yani normal halindeyken yani bruce wayne iken gerçek kimliğinde olması. diğerleri gibi ne bir gazeteci kılığında ne de bir torun kılığndadır. bu sebeple batman hayallerimin kahramanıdır.
tangoyu ahlaksızlığın en büyüğü olarak nitelendiren örümcek kafalıların yaşadığı il.

http://www.haberturk.com/...cat=200&dt=2010/01/29
80'ler sonu kuşağının çocukluk hayallerindeki en belirgin imgelerden olan parliament pazar gecesi sinemasının prömiyerini yaptığı, michael keaton ve büyük usta jack nicholson'ın olağanüstü oyunculuk gösterdikleri gayet normal bir kahramanı içinde barındıran hollywood yapımıdır efendim.
bilim kurgu tadindaki ilimizdir.
kapitalizmin süper kahramanıdır. Verdiği mesaj; para sizi kahraman bile yapar.
batman merkez ilçeye bağlı tek belde:

-balpınar

köyler ise:

-akça
-aydınkonak
-bayraklı
-bıçakçı
-binatlı
-çarıklı
-çayüstü
-demirbilek
-demirlipınar
-demiryol
-doluca
-erköklü
-güneşli
-güvercin
-ikiztepe
-karayün
-kayabağı
-kesmeköprü
-kösetarla
-kuyubaşı
-oymataş
-recepler
-suçeken
-yağmurlu
-yakıtlı
-yaylıca
-yediyol
-yeniköy
-yeşilöz
-yolağzı
-yolveren
hayranları tarafından oldukça abartılan süper kahraman. esasında süper gücü bile yoktur ama ne hikmetse superman'i falan bulduğu bilimsel yollarla yenebilmektedir.
Batmanlıların ismimizi kullanıyor gerekçesiyle belki 2-3 kuruş koparırız umuduyla dava açtığı süper kahraman .
http://cizgiroman.blogspot.com/search/label/batman
soyadım olan kelime..

+ hmm soyadın batman doğulu musun sen?
- yok hocam ben karadenizliyim kenan doğulu.
+ seni eşşek herif otur yerine sinop
- yok hocam sinop değil sıfır.
+ lan bsg yeter...
çok güzel ciğer kebap yapılan bir şehir. sırf bu yüzden gidilebilir.

ayrıca hiç tahmin edildiği gibi değil. türevlerine göre gayet modern bir yer.

nüfusu 500.000 civarında. hasankeyf diye müthiş bir ilçesi var, gezip görülesidir.
http://img194.imageshack.us/img194/74/haritarx.jpg
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan, * Türkiye'nin 23. büyük ili.
7,692 kilogram olan ağırlık ölçü birimi
http://tdkterim.gov.tr/bt...kelime=batman&ayn=tam
batman ve joker arasındaki ilişkinin 5 saniyelik özeti için;
http://www.youtube.com/watch?v=WDkwB4ipei8&feature=related
güneydoğu anadolu' da görülen şehirler arasında beni en çok şaşırtan şehir. diğerlerine nazaran daha temiz. düzgün sokak ve caddeleri bulunan. inşaat sektörünün tavan yaptığı kentlerimizden. bunda petrol kuyularının payı büyük olsa gerek.
karmamın 72 olmasıyla yine hatırladığım güzel memleketim. her ne kadar artık eskisi gibi gidemesem de, her hatırladığımda geçirdiğim onca güzel günlerin verdiği mutlulukla gülümsediğim, güneydoğunun bana göre en güzel şehri. nerde olursam olayım, ne yaparsam yapayım, bir gün oraya dönecek olmayı bilmek bile beni mutlu ediyor. umarım o gün tez gelir. seviyorum seni memleketim.