Kadıköy'de 5 kişilik bir grubun, Türkiye işçi Partisi Hatay Milletvekili Barış Atay'a "Vatan haini" diyerek saldırdığı iddia edilmesi durumudur.

sağlık durumu iyi diye açıklama yapılmış partisinden. tersi durumu tercih ederdim.

(bkz: https://www.haberler.com/...li-baris-13556469-haberi/)
Türkiyede bu delikanlıya saldıracak tek siyasi taraf akplilerdir.
görsel
Barış atay'ın bazen çok uç söylemleri oluyor ama genel olarak sorunları realist şekilde ele almasıyla onu severim. Her ne olursa olsun milletvekili seçilmiş bir kişiye saldırı kabul edilemez.
attığı her twitin altında pkknın sosyal medya örgütlenmelerinden övgüler yağan bir adamın vatan haini olarak anılmasını garipseyen insanlar var türkiyede. bence bunlardan büyük kanser yok. bunlar gitse bu ülke hiç bir şey kaybetmez kalıbımı basıyorum.
Siyasal Çizgisini benimsemiyorum kendisini çok itici buluyorum ama ulan biraz delikanlı olun mert olun bir kişiye beş kişi saldırmak namertliktir kahpeliktir şerefsizliktir.
akepeli olmayan herkes vatan haini. ne zikimtrak bir ülke insanı böyle.
akepeli olmayan herkes vatan haini argümanını sunan bir insan ya ciddi bir zeka geriliği yaşıyordur ya da henüz 16 yaşında bir insanın zekasını taşıyordur dediğim başlık.
Hayır madem adamı dövüyorsunuz niye kaçıyorsunuz Türkiye tanısaydı sizi madem o kadar delikanlısınız.
siyasetin geldigi son nokta resmen mafyacılık oldu.
yapanın elleri kırılsın. siyasal islam bu ülkenin kanseridir.
hdplilerden çok chplilerin bu şahsı savunması hayret ettiriyor gerçekten.

gerçi artık ettirmiyor chpnin içinde çok bu tiplerden.
Barış atay hdp den milletvekili seçilmiş sonra eski partisi tip e geri dönmüş eski bir oyuncu görüş ve fikriyatına bakarsak antikemalist bir solcu hdp genel manada antikemalist solcuları da bünyesinde barındırıyor şimdi olaya geniş perspektiften bakarsak chp en büyük Atatürkçü partiyiz diyor atatürkün kurduğu partiyiz vs diyor ama ne zaman atatürk düşmanı bir akpli muhalif, akp ile mücadeleye girse chp hemen atatürk düşmanı olan tarafın yanında yer alıyor şimdi aklımın almadığı kısım şu akp ye düşmansın tamam ama bu düşmanlık atatürk düşmanlarıyla seni nasıl buluşturuyor senin savunduğun adamları atatürk 100 yıl önce postallarının altında ezmedi mi senin bu yaptığın atatürke ihanet değil mi? gezide atatürkle öcalan posterini yan yana gördük sonra pkk lılar atatürk büstlerini yaktı saldırdı adamlar atatürkün itleri vs diyerek mustafa kemalin askerleriyiz diyen subaylara hakaret etti chp liler bunu nasıl hazmediyor sonra baktık akp ile alpaslan kuytul kapıştı yahu kardeşim alpaslan kuytul atatürk aşığı mı adamın atatürkten nefret ettiğini herkes bilir tahmin eder savunan yine chp oldu fetö mensuplarına bakıyorsun atatürkçü subay ve devlet görevlilerine yapmadıklarını bırakmadılar fetöcülerin atatürke bakışı ve düşmanlığı herkesin malumudur yine chp onları savunmaya kalktı ve savundu da neden hep böyle oluyor bunlar rastlantı falan değil bakın size iddia ediyorum akit medya tayfasıyla akp kapışsa akit medya akp muhalifi konumuna düşse chp gider akit medyayı savunur bu kadar net akit medyanın ise atatürke bakışı herkesin malumu yani diyeceğim şu baya uzattım farkındayım ama chp nin Atatürk düşmanı kitlelere karşı bu drnli sevda ve savunmaya geçişi chp lilerde neden rahatsızlık uyandırmıyor tüm bunları chp liler atatürkçü olduğunu söyleyenler nasıl hazmediyor ?
pek de ahım şahım olmayan birine saldırılmasıdır. Lakin bu iş böyle kaba kuvvetle değil hukuk yoluyla yapılmalı. Devlet ciddiyeti gün geçtikçe kaybediliyor.
şiddete ben de karşıyım ama böyle terör sevici tiplerin, meclisteki teröristlerin dayakla değil de hukukla terbiye edilmesi lazım.
Güne güzel haberle başlamaktır.
Kokuşmuşların sevindiği olay.
Terörist sizsiniz evet.