bugün

birileri diyor ki öldü, şimdi yazsınlar kral geri döndü.
Eski yazılanlara bak etnik kökeni bayağı bir değişken bir gün Boşnak oluyor bir gün dedesi osmanlı'da sadrazam oluyor bir gün atsız ile aynı kabileden türk oluyor başka bir gün bende lazlık var diyor bir tuhaf oynak bir köken var adamda

Yine yazdıklarına bakın dini yok ateist

Sağcı mı solcu mu dersen Türkiye solcusu diyeyim siz anlayın.
Şimdi de tuna'dan kırım'a oradan Trabzon ve batum'a geçti geçen ay Boşnaktı

Allah herkese böyle renkli soy ağacı nasip etsin bir de bizimkilere bak aq gelmişler AMK köyüne en fazla komşu şehire göç etmişler.
Böyle tezat insan çok burada ama kendisinin yeri ayrı.

Beni tanımadan etmeden Konyalı diyor ama kendisini pek göremiyor ne yazık ki.

Konya'dan gidip medeniyet görmüş diyor, kendini böyle iyi hissetmeye çalışıyor.

Yani Konyalı olmak onun için kötü bir şey fakat kendisinin kökenini sorsanız hangi ortadoğu çamurluğunu söyleyecek kim bilir.

(bkz: isveç sağlık sistemi/#43251282)

Ben de kendisine böyle bir cevap verdim haliyle.

(bkz: isveç sağlık sistemi/#43254020)

Dedi şeye bakarsak tam olarak bu;

"ulan konya'!nın kulu kasabasından medeniyete geçmişsiniz isveç'in sizi kabul ettiğine yatın kalkın şükredin."

Bu arada yaptığı yazım hatalarını da olduğu gibi bıraktım. Kendisine Eskişehirli olduğumu da söyledim.

Galiba arkadaş kendisi gibi düşünenlerin yalanlarına inanıp, Türklere kin ve nefretle yaklaşan iskandinav halklarına laf ettirmemeye çalışıyor.

Haliyle kendisini şu şekilde hayal ettim. Yazık.

görsel
munzur'un asi çocuğu,
kadim bir halkın yiğit evladı...

bunlar engerekler ve çıyanlardır
Bunlar permatiğimize göz koyanlardır
tanı bunları
tanı da büyü...

görsel
Bir gün ya bir kaza kurşunuyla ya da bir askeri operasyonda cartı çekecek gibi duruyor.
Ya Ceyda bırak şu terör faresini. Senin benim gibi sosyalizmi yürekten kabul etmiş kişi az. Bunlar yalan dolan ne yaptıkları belli değil.
Kalabalık laflarla kendini bir haltmış gibi göstermeye çalışan teröristtir.
Bazılarının kansızlığı kroniktir.
Tahminen Anadolu Selçuklu devleti yok derken büyük Selçuklu Devletinden farklı bir devlet olmadığını söylemeye çalışmış

Aslında haksız değil Suriye selçuklu,iran Selçuklu, ırak Selçuklu, Anadolu Selçuklu, büyük selçuklu diye biz farklı devlet gibi gösteriyoruz ama esasında hepsi selçuklu ailesi tarafından yönetilen devletler aslında tek devlet yani

Diğer türlü dediyse zaten yorum yok kolay gelsin.
(bkz: #43321505) birader, anadolu demek "rum" demek zaten.
(bkz: diyar-ı rum)

"anatolian rumi sultaniye" diye de bir tanımlama olmaz. zira böyle bir tanımlamada "anadolu anadolu sultanlığı" diye bir anlam çıkar.

bunun doğrusu "Sultanate of Rum" olur.

yani senin almanlar seni keklemiş belli ki.
"anatolian rumi sultaniye" diye bir tanımlama yapan alman, şu dünyadaki en cahil almandır. tıpkı senin gibi...
zaten almanlar senin gibi kekoları sürekli kekleyip bizim üstümüze salıyorlar yıllardan beri.

neyse ya, cahil atışmasına girmek istemiyorum.

bir selçuklu üzerinden herif yine türk düşmanlığı kasmış, türk yok, bozkurt yok, hiçbir şey yok...
zaten baris hemen simdi'ye göre "türk" diye bir şey yok. hepimiz dönmeyiz, hepimiz devşirmeyiz.

biz aslında yoğuz...madem biz yoğuz, sen neden yok olan bir şeyin yok olduğunu kanıtlamaya çalışıyorsun akp ampulü seni.

not: bir de hala şu yazım ve imla kurallarını öğrenemedin be gülüm. öğren şunları artık, ne yazdığını anlamak için tahminler yürütüp puzzle yapar gibi yazdıklarından kelime tamamlamaya uğraşıyoruz.

--------------------------
(bkz: #43321654) cahil herif bu entrysinde de aynen şöyle yazmış;

--spoiler--
ey cahili cühela dönmeler ben anadolu'da türk devleti kurulmadı demedim basur memenizden atmayın,türk adı ile bir devlet yok dedim hatta selçuklu adı aile ..

varsa yazın.
--spoiler--

"varsa yazın" demiş ya, yazıyorum;
(bkz: türki krallığı)

mö 2200'lü yıllardan kalma akad tabletlerinde geçiyor. hadi git araştır.
Türkiye ismini genişletilmiş anadolu için kullananlar italyanlar o da turchia minör şeklinde

Selçuklu ailesi yahudi imiş yalancıyı sikseler kucaktan inmeyecek tipler var sözlükte Selçuk bey musevidir yahudi bir etnik grubu belirtir Hazar bakiyesi bir Musevi olan Selçuk bey sonradan Müslüman olmuştur

Anadolu ismi assuva konfederasyonu olarak bilinen luvi kolonileri birliğinden gelir

https://www.google.com.tr...Vaw2guoveLcPHUvC_XufSzOj2

Demiş türk kültüründe kurt yok tiker misin sabaha mı bırakırsın

https://en.m.wikipedia.or...e,_religion_and_mythology

Semavi dinlerde bile kurt figürü var akkadlar, kızılderililer,eskimolar,türkler,moğollar, Çinliler,japonlar hepsinde kurt figürü vardır kurt olmayan folklor mu var

Gerisi zaten boş.
Bir de demiş Anadolu'da Türk devleti yoktu bir iki kabilenin işine bak sen koskoca doğu roma'yı savaşta yenmiş üstüne kültürünü bu topraklardan silmiş

Bu da olmayan Anadolu'da Türk kolonileri

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Anatolian_beyliks
Eyyy cahil

Yahudi Yehuda oğullarına verilen isimdir dinlerine musevilik denir tarihte ibraniler harici Musevi olan kavimler de olmuştur Hazarlar basta olmak üzere iran'da tatlar,malayalam musevileri,Arap museviler gibi

Dedene,ninene hangi selçüklü atladı da konuşmayı, yazmayı unuttun

Hanedan adı var diye türk yok mu olmuş oluyor tek hücreli o dönem Yunanlar kendine Romalı diyordu şimdi Yunanlar yok mu

Psikoloji önemli bir şey aşırı bozulunca böyle oluyor.
Anadolu Selçuklu yok osmanlı yok türkiye yok.
Ne var.
5000 yıllık kürt tarihi var.
Midyat seyfo gülün.
birader sen çok cahil bir adamsın.
vallahi bak, bir bok bildiğin yok, vücudunun her hücresine türk düşmanlığı işlemiş, salt türk düşmanlığı yapmak için yazıyorsun.
aslında yazamıyorsun da...daha cümle kuracak kadar dil bilgisine sahip değilsin, yazım ve imla kurallarına haiz değilsin, o yüzden ne yazdığın da anlaşılamıyor.
senin gibiler için bir laf var hani "çıkar ağzındakini ne dediğin anlaşılmıyor" denir ya, o hesap.

bu yüzden sana "buyur gel yüz yüze konuşalım" dedim, o da yemedi tabi...

neyse...
anıtkabir'in yunan tapınak modeli olmadığını, bilakis anadolu tapınak modeli olduğunu şurada detaylı bir şekilde izah ettim--->(#43353142)

gelip altına helen melen yazmışsın--->(#43353485)

helen medeniyetini ta truva'ya kadar indirgemişsin.
sanırım truva filmini seyrettin, orada helen vardı ya, helen kültürü'nün paris'in kaçırdığı helen'den geldiğini zannediyorsun sanırım. zavallı seni.

abicim, sen truva hakkında ne biliyorsun?
kaç kitap okudun? kaç antik kent, müze, ören yeri gezdin ki truva'dan falan bahsediyorsun.

ben daha 2-3 hafta önce ajax tümülüsünde inceleme yapıyordum, skamandros nehrinin taşıdığı alüvyonlarla kaybolan truva limanına dair iz arıyordum...hem de tam olduğu yerde...

neyse.
senin bahsettiğin helen kültürü, büyük iskender'in mirasıdır.
yani truva savaşı ile falan alakası yok.
arada yüzlerce yıl var.

ha bu arada büyük iskender de yunan değildir. sen yunanları çok seversin ama malesef bu böyle.
büyük iskender pelasglar'dandır.
pelasglar diye bir şey duymadığına da bahse girerim.

istediğin kadar kudur, istediğin kadar çıldır.
anadolu'nun ön medeniyetleri olan hititler de, luviler de, truvalılar da turan kökenli milletlerdir.
bana vikipedi'de okuyup "hint avrupa kavmi bunlar" deyip durma.
soyu soysuz olan avrupalılar tabi ki medeniyetin beşiği anadolu'yu ve anadolu halklarını kendilerine mal etmek ister, lakin tarihi buluntular tam tersini söylüyor.

tabi türk düşmanlığı senin tüm hücrelerine sirayet ettiği için sen benim yazdıklarımı değil, hint avrupa odaklı tarih anlayışının sana yedirdiklerini referans alacaksın. senden benimle hemfikir olman gibi bir beklentim yok o yüzden.

ama senle tartışmak istemiyorum. dediğim gibi cahilsin. bilmediğin konular hakkında yazma.

yani "anıtkabir mimarisi alman ekolüdür" yazan bir adamsın sen-->(#43352563) anıtkabir'i alman ekolü olarak niteleyen bir adamla tarih, coğrafya, antik çağ, mitoloji vb tartışamam ben kusura bakma.

bildiğin konularda gel tartışalım.
misal sovyetler birliği hakkında sabaha kadar tartışırız.

misal şayet utanmıyorsan sovyetlerin aral gölü havzasını nasıl katlettiğini, burayı katlederek kaç milyon insanın hayatıyla oynadığını tartışalım.
sen iyi bir sovyet sevicisisin, eminim söyleyecek bir şeylerin vardır bu konuyla ilgili.

ve tabi eğer yine utanmıyorsan sovyet soykırım sisteminin aral gölündeki vozrozhdeniya adası'nda neler yaptığını bu adanın bugün hala neden ve nasıl zehir saçtığını bizlere anlatabilirsin.

tabi bütün bunları halkların kardeşliği için yapmıştınız değil mi?

see you...
Bu vatandaşın Türkçesini anlayıp cevap vermek büyük bir başarı bence. Tebrikler tengir dayı. Evet.
Gördüğü her yerde sarmat diye zırvalayan bir mezopotamya eşeğidir kendi geliyor çatıyor sonra malafat kokteyli atınca suçlu biz oluyor illa diyor beni badele oğlum istemiyorum senin basurlu pis dübürünü anla artık

Bir de yazmış ki ingilizce kaynak vermişim kimse anlamasın diye ulan Türkçe verince de oraya senin gibi Türkçü olan yazıyor diye ağlıyorsun

Ah be mezopotamya eşeği okulda ingilizce eğitimi dördüncü sınıftan başlıyor insan eşek olsa okuduğunu anlayacak kadar öğrenir ama pardon sen esekler içinde ayrı bir türsün dur senin için ben çevireceğim sus açma ağzını konuşma ağzına acı Kenyalı borusu sürerim

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sarmatians

"were a large Iranian confederation that existed in classical antiquity, flourishing from about the 5th century BC to the 4th century AD.

Originating in the central parts of the Eurasian Steppe, the Sarmatians were part of the wider Scythian cultures."

Bak meali de şu

"M.ö 5.yy ile m.s 4.yy a uzanan klasik antik dönemde var olmuş geniş bir irani konfederasyondur

Avrasya bozkırının merkez bölgelerinden gelen sarmatlar daha geniş iskiT kültürünün bir parçasıdır"

Oldu mu eşeğim bekle bir tane daha çevireceğim senin gibi kazmalar için

https://www.britannica.com/topic/Sarmatian

"Sarmatian, member of a people originally of Iranian stock who migrated from Central Asia to the Ural Mountains between the 6th and 4th century BC and eventually settled in most of southern European Russia and the eastern Balkans."

Bak meali de şu mezopotamya eşeği sonra ağlama çeviriyorum senin için

"Sarmatlar merkezi asya ve ural dağlarına göç etmiş m.ö 6-m.s 4 yy da güney rusya ve doğu balkanlardan Avrupa'ya yayılmış iran menşei bir halk"

Bak devamını da okursan tıpkı iskitler gibi ateş tanrıçası tabiti'ye taptıkları iskit dili konuştuklarını ve hun saldırıları sonucu bir kısmının türkleştiğini bir kısmının batıda germenlere katılarak yok olduğunu ortaçağda alanların sonrasında da osetlerin ataları olduklarını yazmış

Hadi çevirir çevirir okursun Google translate den.

Gel maçan yiyorsa bir daha rezil ettim vs diye zırla da ağzına yine vereyim Kenyalı borusu yani.
Barış ismini duyunca ben çok sinirleniyorum ama sulh olan barışa değil insan olamamış olan barış.
"mısır kıptisi yarim dolar"

Be yedi ceddini mumyaladığım valla Kıpti kahire'ye gittin inanır mısın senin gibi mezopotamya eşeklerinden daha temiz daha medeni insanlar keşke senin gibi ülkede mezopotamya eşeği olacağına ülkede Kıpti olsaydı

Senin gibi mezopotamya eşeği olacağıma gider antik mısır torunu olurum

duyar kasmış bir de kürtlere küfür ediyorlar ühühühüh diye ulan alkolik oldum ile tengir budun a söven sen değil misin eşek

Sana uzun uzun yazardım da değmezsin oğlum o yüzden sana kısa cevap vereceğim

Sürekli yazılan gök bayrağa kurt mevzusu şimdi ingilizce diye yine ağlayacaksın ama başlıkları da Türkçe çeviremiyorsan bırak sözlüğü sektir git aq

https://en.m.wikipedia.or...e,_religion_and_mythology

Sayın davaro kurt her kavmin her kültürün her dinin içerisinde olan bir figür

En basitinden akkad, sümer gibi mezopotamya folklorunda gılgamış kurt formunda karşısına çıkan tanrıça iştar ile cima eyler

Hint-avrupa kültürlerinde de görülür

Germenlerde özellikle nors folklorunda tanrı odin'i (ingilizler,almanlar votan/vodan şeklinde anılır) Ragnarok günü yiyecek fenrir adlı dev bir kurttan söz edilir

Ya da romalıların romus-romulus mevzusu

Daha iran,baltık,vedik halkların folklorunda da kurt var ama yazmaya üşendim aç oku slavlarda da vardır hatta Hristiyanlık öncesi sırplarda kurt bir totem olarak kullanılır

Hint-avrupa saymazsak japonların ve Çinlilerin Kurt için tanrıların köpeği veya cennetten gelen köpek dediğini ekleyelim

Aynı şekilde kızılderili ve eskimo kabilelerinde şamanların kurt maskesi taktığı bilinmektedir

Kafkas halkları arasında Çeçen kurt'u yaz üşenme yaz oku ilk çıkanı

Gelelim Türklere Ergenekon,türeyiş destanında zaten kurt figürü var amele herif yazan da Türkler değil çin kaynaklarından öğreniyoruz

Moğol folklorundaki için (bkz: Moğolların gizli tarihi) okunabilir

Geri kalan ibrahimi dinlerde vs de var da ben yazmaya üşendim aç çevire çevire oku etrafa sicarak kirletme.
ağır psikolojisi bozuk bir eleman 'çünkü çoğu psikolojik rahatsız insanlar' demiş ya kendisini anlatıyor harbi bak

merak etme gencoo arkadaşım da boldur,dostum da çoktur sosyal aktivitemde yoğundur sen beraber sosyalizm ayağına takıldığın uyuşturucu ve antidepresan dolu yoldaşlarınla devrime devam et.
çoluk çocuğa siyaset dersi veren yazar. ekşi de bile böyle bilgili yazar yok.
elinde tabure ile ahıra doğru giderken yakalanıp babasından dayak yiyen yazar.
Siyasal islamcılar ile solun düşman olmayıp bilakis ulus devlete karşı birlik olduklarının kanlı canlı kanıtını gösteren başlık.
Yazılar arasında benim adımı görünce meme uçları zevkten adeta demirden bir leblebi haline gelen kıro

Şöyle bir durum var ki ben senin gibi eşcinsel yürüyüşlere katılmıyorum sorun orada

Senin gibi pasiflerle işim olmaz yani umut kess

ilk gramer öğren lan ya da ağzındaki neyse onu çıkar ne dediğin anlaşılmıyor

Neymiş tatarca ile Türkçe'nin aynı dilin farklı şiveleri olduğunu kanıtlamak için gramer örneği vermişiz başka ne verecektik

Yalanın bu kadarı amk gramer değil sana tatarca ile Türkçe arasındaki sayı örneklerini verdim (iki-eki,dokuz-tokız)

Kişi, şahıs eklerini verdim (ben, men)

Kürtçe ile farsça arasında da benzer bir ilişki vardır ikisi de iran dili sebebi bu

Farsça yek, Kürtçe yek
Farsça didu, Kürtçe do

Ama eleman bu örnekleri beğenmemiş

Sen nasıl belirliyorsun iki dil arasındaki bağı?

Hatta sana bir sır vereyim mi tuvaca da Türkçe'nin bir şivesidir tek farkı tatarca,türkce (anadolu Türkçesi), Uygurca gibi ım,im,um,üm ekleri yoktur Türkçede ben türküm dersin,tatarlar men tatarım, Türkmenler men türkmenem der lakin tuvaca da bu ekler yok men tuva men şeklinde iki kez men kullanmak zorunda kalıyorlar

Keza farslar da uzunca bir süre envai çeşit türk aile tarafından yönetildikleri için normalde diğer iran dillerindeki gibi birinci şahıs eki olarak "ez" kullanması gerekirken onlar da men kullanıyor hatta orta ve antik farsça aksine eril-dişil olayı da yoktur günümüz farsçasında diğer hint-avrupa dillerinde olduğu gibi

Neyse bakalım bekliyorum ne gibi boş yapacak şimdi.

Ekleme: bu arada fars de değilim Zaza da değilim daha orada senin gibi pontus eşeği olup roma süper laaannn diye gezenlerle kinaye yaptığımı da anlamamış zuhahhaha.
Sen rahat ol ben senin sülalene masa başında söve söve seninle akraba oldum ama rahat ol sözlüğün yarısı seninle akraba

Ayriyeten ben Pers felan değilim olm ben sen miyin kökeni acaralı gürcü olmasına rağmen Yunan'a paspas atayım

Oğlum ben sen miyim kökeni pontus eşeği (bilmiyorum Merzifon eşeği ile bir bağı var mı) olmasına rağmen roma zikiyle gerdeğe gireyim

Sana özgü haraketler bunlar

Kama kama diyene kadar lisede felsefe hocamın dediği bir lafı bırakayım

(bkz: tadına baktın da mı biliyorsun)