bugün

güzel bir tavsiyedir*. ayrıca rahatlatıcıdır da. bir de soda-ayran alıcaksın, açıcaksın tv'yi peh peh.
özellikle spordan sonra şişen ayaklar için birebir...
ben denemiştim. kış aylarında cesaret edilmez belki ama yazın çok işe yarar.
Şok etkisi yaratır.Kanı hızlandırır.
tüm vücuda yaymanın da faydaları vardır. vücudu toparlar, kan dolaşımını hızlandırır.
mutlaka uygulanmalıdır. her türlü rahatlatır. sıcak tarafı kapatınız, tamamen soğuk tarafa ayaklarınızı tutunuz. yıldızları görünüz.
ayak üzerine köpük kalmışsa temizleme eylemi.
varis yapan eylemdir.
bi rahatlama falan hissetmediğim eylem.
yüzyıllardır faydası düşünülmeden yapılandır. şöyle ki;

-şofbenin henüz üretilmediği zamanlarda kazanda ısıtılan su ile yıkanırdı insanlar. kazandaki su tükendiğinde yıkanma eylemi de biterdi. lakin fayans üzerinde kalan mevcut köpükle muhatap olmuş ayaklara çıkmadan önce bir kez daha su dökülür, temizlenirdi. kazandaki su bitmiş olduğundan, bu eylem çeşmeden akan soğuk su ile yapılırdı.

-kazandan şofbene geçiş yapılan zamanlarda, yıkanma işlemi bittikten sonra "aman şofben açık kalmasın elektrik israfı olmasın" deyu tez elden tuş "0" yazan tarafa getirilirdi. unuttun ayaklarını değil mi? tekrar şofbeni açmamak için çeşmedeki soğuk suyun yardımına koşulurdu. şüphesiz ki o ayakla halıya basarsan annenin hışmı yakana yapışacaktır.

-kombili zamanlarda ise ayaklar yine çıkmadan önce yıkanacağından, acele ile açılan çeşmeden fışkıran su yine soğuk olmuştur. ısınmayı beklemek lüzumsuzdur zira işlem 4-5 saniye sürmektedir.

meğer temizlik uğruna yaptığımız bu eylemin faydası varmış. vay anasını.
Cocuklugumdan beri babamin tavsiyesiyle yaptigim eylem. Asiri isinan vucudu rahatlatir.
hurafedir.

5 tane bira iç, bi paket sigara, sonra banyodan çıkarken ayağına soğuk su dök, tansiyon dengelensin. olur amk.
sünnettir.
Tuzlu ayran ile telafi edilebilen eylemdir. Duştan sonra tuzlu ayran düşen tansiyonu dengeler ve rahatlatır. Ayrıca bir başka yöntem de ayranınızı yudumlarken ayaklarınızı uzatarak kan dolaşımınıza katkıda bulunabilirsiniz.
duşun son 10 sn sini soğuk suyla yapmak daha canlandırıcı bir etki verecektir.
Ayrıca bacaklara soğuk su dökmek de varise iyi gelecektir.
ŞOK ŞOK ŞOK.
YAPMASI ZOR AMA BÜTÜN VÜCUDA UYGULANMASI TAVSiYE EDiLEN SAĞLIK iKSiRi.
Harbiden öyle bişey var mı ya? Ben de yapıyorum ama bir amacı olmadan fantezi. tek ben yapıyorum sanıyordum herkes yapıyomuş.
Şu sıcaklarda yapılması gerekli aktivitelerin başında gelir. Duşun serinliğini yarım saat daha uzatır.
baş ağrısına iyi gelir.
sünnettir.başağrısını giderir.
göğüslere de aynı işlemi uygulamak gerek.

diri tutar.

;)
Vücutta kan akisini hizlandirir.
son zamanlarda alışkanlık hAline getirebildiğim güzel bir sünnet.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar