bugün

Kaç gündür çok rüzgarlı. Deniz çamura döndü be.
Güzelim Bandırmamın bağlı olduğu köyümsü.
Hep merak ettiğim şehir. Seneye gideceğim umarım.
doğup 3 yaşına kadar yaşadığım şehir. sonra istanbul'a göçtük tabi. ondan sonra sadece bir kere gittim o da çok küçüktüm. şimdi orayla ilgili pek bir hatıram yok. hatta türkiye'de bildiğim vilayetleri sıralarsam baya alt sıralarda kalır.

kutlu olsun kurtuluşu gitmesem de görmesem de memleketimin
memleketim. bugün kurtuluş günümüz. büyük ihtimalle haftaya orada olacağım.
Bugün kurtuluş günü olan, yıllardır Bandırmayı ayvalıkı erdeki sömüren, büyükşehir olduktan sonra bir iki tane daha ekstradan fabrika açıp göz boyamaya meyilli davranan belediye başkanlarını bünyesinde bulunduran, şehirdir.

Her ne kadar sevmesem de kurtuluş savaşı tohumları atılan topraktır. Saygıyla.
askerliik bittikten 18 sene sonra 1 günlüğüne uğradığım şehir. 18 sene önce adını bile duymadığım balıkesir kaymaklısı denen baklavayı, höşmerimden daha çok sevdim.
çanakkale ile beraber asker olunacak şehirdir. hani subay-astsubay okulları-harbiyede falan ilk 10'a, 20'e giren kuraya dahil değildir, istediği yere gider de genelde ankara ya da istanbul'u falan tercih ederler ya, aslında balıkesir veya çnakkale'yi tercih etmelidirler. askeri, polisi çok severler. her evin bir asker (subay-astsubay-uzman vs) damadı vardır.
reşat nuri güntekin'in tiyatro oyunu balıkesir muhasebecisi, bence şekspir, artur miller ayarında bir oyundur.
Bandırma il olsun, balıkesir göt olsun
Not: 10,5
10 burda avm de hayran buluşması yapmayı düşünüyorum. Beklemede kalın.
Bandırmalı asker arkadaşım;

“Balıkesir’in tüm ilçeleri Balıkesir’den güzeldir” derdi.
Baba tarafından sakarya- Taraklılıyım anne tarafından balıkesir - kepsutluyum bi nevi memleketim yani.
Höşmerim...
gereksiz yere yerilen şehir.

yok bandırma'dan küçükmüş.
balıkesir'in iki merkez ilçesinin ikisi de bandırma'dan büyük oysa.

altıeylül 181 bin, karesi 181 bin.
balıkesir merkez 362 bin, bandırma 154 bin.

ayvalık'taki gibi mekanlar olmaması doğaldır.
çünkü balıkesir merkezi turistik bir şehir değildir. turizme bağlı gelişmemiştir.

balıkesir'e gelen insanların beklentisi ne anlayamıyorum?
antalya, izmir mi bekliyorsunuz? bursa bile aydın olma konusunda gittikte geriye giderken balıkesir size hangi vaat ettiği şeyi veremiyor? şu başlıkta tonla şırnak gibi girilmiş entry mevcut.
Türkiyemizin en güzel şehridir. Taşı toprağı altındır.
işim sebebiyle 3 hafta önce geldiğim ve bundan sonra yaşayacağım şehir. Kışın geldiğim için pek fazla gezemesem de gördüklerim itibariyle diyebilirim ki; sakin bir şehir, çok fazla gençlere yönelik durmuyor ( hele hele benim gibi eskişehir'den geldiyseniz), pazarlarda organik ürün fazla, şehiriçi küçük ve neredeyse her yer yürüme mesafesinde. Bahçelievler' de oturuyorum güzel bir spor salonu bulamadım su anda tek sorunum o.
halkı belediye seçimlerinde millet ittifakını seçmedi diye üzgün olduğunu gözlemlediğim güzide şehir.
10 yıldır yaşadığım şehir. Burda büyümüş olsaydım severdim belki.
Hayatlarını iki şişe biraya adayanların şehri. Batının göbeğinde imkanların ortasında bir sürü cahil kalabilmiş, ukala gençlere sahiptir.
%60 vergisini bandırma nın karşıladığı büyükşehir

"Bandırma il olsun balıkesir göt olsun"
Imza: 10,5
Seneler önce 1 hafta kaldım . Cillop gibi hatun yapmıştım malum hızlı zamanlar. Lan oğlum akşam 9’dan sonra açık mekan yok. Yemek yiyeceğiz ama lokanta hariç yer yok.

Geçen sene gittiğimde de her yeri dönerciler basmıştı. G.t kadar çarşısında 70 tane dönerci var.

Bir de çarşı düzeni bildiğin mal turnusolu. Çiğ köfteci yanında parfümeri yanında ayakkabıcı yanında saatçi yanında kasap yanında banka yanında halıcı.

Ömür mü geçer lan orda.
pek çok dostun; fotoğraf sanatçıcı, karikatür sanatçısı, ressam ustanın ve güzel insanların bulunduğu sevimli bir ildir. içinde gezerken kendimi seksenler de doksanlarda bulduğum, farklı bir atmosferi olan şehirdir.

saat kulesini, müzesini, güzel sanatlar fakültesinin bulunduğu tepesini çok sevdiğim ildir aynı zamanda. her duyduğumda aklıma şu usta hocalar gelir: en başta yaşayan müze ahmet esmer abimiz (yeşilçam ustalarının, eski müzisyenlerin ve tiyatrocuların fotoğrafçısı. halen yaşamını balıkesir'de sürdürür ve dükkanını ziyaret edin derim, müze gibidir. zaman tüneli.), mehmet zeber (karikatürist-ressam) , mete ağaoğlu (karikatürist), ertan aksakal (karikatürist, ressam, grafiker), tufan ileri (ressam, karikatürsit, grafiker) vb.
görsel
Teorik olarak sevemediğim ilimiz, dayamış sırtını bandırma ya sonra " ben büyükşehirim"
Bandırma il olsun balıkesir göt olsun.
Imza: 10,5
Eskiden Kuvayı milliymiş doğru, şimdilerde ise 15, 16 yaşındaki zibidelerin içip içip kendisini bi bok zannettiği şehir.
Ege nin en tutucu kentidir.