bugün

sapınaa kadar doğru söylemiş tiptir. türktür. araplar siktirsin gitsin güzel türkiyemdizden.
insana bir gülme getiren tiptir. dağdan gelip bağdakini kovacak. bak hele şuna.
dağdan gelip bağdakini kovmaya çalışan saygısız kişidir.
Suriyeli yada başka ırk farketmez, insanlığını kaybetmemiş herkes için zorda kalmışlara, can korkusu yaşayanlara yardım etmek, herkesin işi gücü bırakıp ilk yapması gerken şeydir.

Bunun yanında Bulgaristan'dan yada diğer balkan ülkelerinden göç etmiş soydaşlarımız bu ülkenin bizzat sahipleridir. Hatta bir çoğumuz bi bka yaramazken onların çoğu bizden bir tık daha fazla bu ülkenin sahibidir.

Amma velakin ne göçmeni olursa olsun yada göçmemiş olsun birine edilen yardıma laf söyleyen ona engel olmaya çalışan bir tip sağlam bir hass*ktir'i hakediyordur...
Biri çalışır, ''devlet bizi yardım etmiiyir'' demez. Devletten ne ev ne araba ister. Sokakta gençleri bıçaklamaz, orada burada taşkınlık yapmaz. Biri saf Türktür diğeri arap. Biri varıyla yokuyla çalışır, diğeri dilenir. Biri adam akıllı normal vatandaş gibi kira öder, diğeri toplanır bir evde 10 kişi kalarak kiraları yükseltir. Biri normal vatandaşla aynı haklara sahiptir, diğerinin ekstradan hakları vardır. diye devam eder...

Bu ikisi karşılaştırmak salaklıktır, yobazlıktır.
anlam vermekte güçlük çektiğim insandır. sen geldiysen o da gelir.
Balkan göçmenleri bu ülkenin düzgün, çalışkan vatandaşlarıdır.

Suriyeliler Suriyeli, Afganlar afgandır. Yani buraya ait değiller. Gitsinler, hatta siktirip gitsinler.

Balkan Göçmeni değilim.
burası türklerin memleketi . suriyeliler gidecek .
rumun , ermeninin , rusun , bulgarın gittiği gibi ....
doğru söyleyen tiptir. osmanlı'nın zamanında balkanlara iskan ettirdiği balkan göçmenlerinin çoğunluğu türktür. aralarındaki boşnaklar, arnavutlar, torbeşler, makedonlar bizimle gayet uyum içerisindedirler. suriyeliler ise ülkelerindeki iç savaştan kaçıp ülkeye bodoslama dalmışlardır. ülkeye girmeleri için referandum yapılmamıştır. çoğu avrupa ülkesinde bunun referandum yapılmıştır. suriyeliler, gelecekte başımıza bela olacaklardır. ülkeye uyum sağlayacaklarını pek düşünmüyoruz dedirtir. burası türk milletinin ülkesidir. ülkemize girmiş vasat ortadoğuluları istemememiz gayet normaldir.
Toprağından pilini pırtını toplayıp kaçarak sığındığı yerde çıkıntılık yapan tiptir. Yapmamalıdır.
görsel
Balkan göçmenleri çoğunlukla türktür. Yani Anadolu onların da vatanıdır. Osmanlı'nın iskan politikasıyla Balkanlara gitmişlerdir. Cumhuriyetin kuruluşunda büyük payları vardır. Suriyeliler ise, ülkeye sonradan girmiş istilacıdırlar. Artık mülteci konumunu çoktan aştılar. Şunu kabul edin bir zahmet. Onların bir vatanı var zaten. Suriye. Balkan göçmenlerini cayır cayır kıskanan tiplere bitiyorum yahu. Balkanlar türkleri, Suriyelileri istememe konusunda sonuna kadar haklıdır. Aynı, biz Anadolu türklerinin istememesi gibi yani.
Anlam vermekte güçlük çekilen tiptir. Sen gelirken iyiydi ama?
En azından bizler türküz bu memlekete elimizde bavullarla her şey kayıp halde gelmişiz devlet doğru düzgün yardım bile yapmamış dedelerimiz hayatlarını kazanmak için burda ırgat gibi çalışmışlar bizi aynı kefeye koyman saçma.Yazık kafana

Edit:Tek suçumuz komünist bulgaristanın asimile politikasından kaçmak ise suçluyuz kendi kandaşınızı bile kabul etmeyeceksiniz yazık olsun
Bu ülkenin kurulmasında, balkan türklerinin çok büyük rolü vardır. Anadoludaki kardeşleriyle, her şeylerini paylaşmışlardır. istememekte sonuna kadar haklıdırlar. Balkan türklerinden bu yüzden hoşlanmıyorsunuz zaten.. Kudurun.
Parsel parsel devletten tarlalari aldiklari halde bize devlet birsey vermedi diyen tiptir. 100 yil önce sehir dışında kalan guzelim devlet arazileri şimdi sehir merkezlerinde alâ yerlerde torunlara kalmıştır taş atip kollari yorulmadan. Benim devletimin arazileri bunlara dagitilirken benim sucum anadolu insani olmak mıydı.
Bize ne arsası verilmiş?Milyoner olduk da haberimiz mi yok?Safsata uydurmayın biz mülteci değiliz bir şey değiliz nedir bu sert çıkışınız?
kürt , arap asıllı aktrolleri rahatsız etmektedir .
bir de gürcü göçmeni olup , balkan türklerini iste
meyenler var ....
başlık eksik tatlısı, balkan göçmeni türkler. allah korusun yarın bosna savaşı çıksa azınlık olan hırvatlar zarar görse hırvatistan'a gitmeyecekler mi?
Balkan göçmenlerinin kılı olamayacaklar insanlar, Balkan göçmenlerinin Suriyelileri istememesini eleştiriyor.

Bakın, bu ülkede Balkan göçmenlerinden çok Kürtler ve Aleviler Suriyelileri istemez.

Bunun nedeni de Kürtlerin YPG'sine ve de Alevilerin Esad'ına karşı Suriyelilerin etnik kökeninden, mezhebinden olanların savaş vermiş olmasıdır.

Balkan göçmenlerini o lağım kokan ağzınıza da kendi faşizminizin üstünü kapatmak için almayın artık bir zahmet.

Unutmayın ki bu yaşadığınız toprakları kurtaranların büyük bir çoğunluğu Rumeli'den gelen subaylarımızdı.

Bu ülkede sahil şehirlerinde ve de Trakya'da yaşayanlar 7-8 çocuk yapsa şu an cennettik.

Ama ne yazık ki, ne yazık ki, o insanlar hayvani içgüdüleriyle yaşayan, kabileci içgüdülerini yontamamış insanlar değildi de ülke etnikçi-mezhepçi istilaya uğradı.

CHP istila edildi, y-CHP oldu, ulan sadece y-CHP mi...

Ah be güzelim ülkem.

Ah.

Üstünde yaşamayı hak etmeyen ne kadar canlı biriktirmişsin öyle.
suriyelilerle birlikte kendisi de gitmesi gereken tiptir. dağdan gelip yine dağdan geleni kovmak da ayrı bir ironi.
insana bir gülme getiren durumdur.
olum herkes istediği yerde yaşasın kimsenin hayatına müdaha etmeden nedir bu sizin ırk dşmalığınız.
Suriyelilere düşman olan tiplerin çoğu alt-right yobaz tiplerdir ülkeden asıl gitmesi gereken bu zihniyettir .
devlet bunları beleşe ev sahibi yaptı, kimsenin gıkı çıkmadı. suriyeliler avrupa birliğinden 200-300 lira sosyal yardım alıyor diye sinir krizleri geçiriyorlar.