bugün

tabi alerjisinin dili yok ki cevap versin. ama allah'ın sophası yok. (bkz: polenlerin laneti)
saman nezlesi ve/veya alerjik astımdan muzdarip olan, alerjik bünyeli kişilerin yaşadığı toz ve polenlerden kaynaklanan illet. ölmeyip sürünmek kelimesinin eş anlamlısıdır. bugün bir amcanın yolda öksürük krizine girip çantasından çıkardığı suyu zorlukla içtiğine şahit oldum. babamda da var bundan.
arkadaşlar beslenmenize dikkat edin, paket gıda tüketmeyin, bir de maruziyeti azaltmak için çok fazla kır olan yerlerde gezmeyin. gezecekseniz, şapkanızı güneş gözlüğünüzü takın. saçlarınız çokça polen toplar, yatmadan saçları yıkayın yatın. evin pencereleri kapalı, her yeri kapalı dursun, klima falan kullanın, havalandırma eğer mümkünse. yok değilse yapacak bir şey yok. bir de ben dikkat ediyorum şehir içinde çokça polen yayan garip gurip ağaçlar var, kavaklar var. bunlar yerine daha güzel ağaç dikilebilirdi diye de düşünüyorum. bol su için bir de. aklıma gelen bunlar. ilaç kadar bunlar da önemli çünkü.
Hapşurmaktan kendi adımı hatırlamıyorum benliğimi kaybettim, gözlerim Yok.
Anasını sikeyim ben onun, mahvediyor.
(bkz: mümessil çık aradan)
1,5 aydır devam etmesi ile kallavi küfürleri salvo şeklinde savurmamıza sebep olmuş alerjidir. 1.5 ay sürer mi lan hapşurmaktan beynimiz burnumuzdan aktı.
insanı mahveder. Gözlerim küçücük kaldı, enerjim sıfır hapşırmaktan, kalbim çalışmaktan daha çok durdu. Bi insan üst üste 17 defa nasıl hapşırabilir? Baharı çok seviyorumda bi de şu alerjisi olmasa..