bugün

gereksiz bir bilgi: Barmenler arasında Bacardi kokteylerinde bacardi romu dışında rom kullanmanın suç olduğu ile ilgili yazılı olmayan sözlü bir kural vardır.
Romun kralı.
impressive wrap'ın 458 italia için yaptığı singha temalı livery'nin şahsım tarafından 488gtb'ye uyarlanırken kullandığım ana sponsoru. hehehe.

görsel
çikolatalı kokusuyla kendine aşık eder.
Neden popüler olduğunu anlamadığım şeylerden biridir.

Sek bir şeye benzemez. Bir şeyle karıştıracaksam da votkayı tercih ederim.
Şukela bir Küba içkisi.
Hazırlanışı ve maksimum verim için sevgili suserlardan yeşil bekliyorum.
(bkz: tonight is the night)
ölümlü bedenin küçük şenliği. terk edilmiş aşıklar içmemeli. zira telefon ettirtir.
Küba'da yaşayan ispanyol damıtımcı Don Facundo Bacardi tarafından bilinen çağdaş damıtım aygıtlarında damıtarak daha rafine ve rahat içimli bir hâle getirilmişidir. Önceleri denizcilerin ve sert erkeklerin tercih ettiği içki böylelikle daha seçkin bir toplumsal sınıfa hitap etmeye başlamıştır.

Bacardinin özü şeker kamışıdır. Dünya da barmenlerin kokteyllerde en çok kullandığı bir içki türüdür aynı zamanda. En bilinen kokteyli Bacardi Mojito'dur. Firma 1862'de Küba’da üretime geçmiştir.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Bacardi
şahsına münasır bir içkidir. hele bunun bir nane aromalısı var ki felaket bir şey.
Genellikle kokteylerde kullanılan rom. Sek icimi de oldukca guzel ama buz ve limonla muhtesem.
Hep görüyorum marketlerde içki reyonunda. Bir gün şişesini alıp inceledim.

Küba malıymış bu bacardi. Yani puro olmadan içilmezmiş.
Bir cesit rom dur.
gecen yaz ruslara bardak bardak ikram etmekten artik su gibi gelir bir sure sonra, lakin ehh iste pek rağbet gormesine ragmen artik sevilmeyendir sahsim tarafindan.
votka ve cini oranı iyi ayarlayarak karıştırdığınızda tad olarak aynısını elde edebileceğiniz içkidir.
En sevdiğim içkilerdendir, özellikle bacardi razz.
bir kaç gün önce tattığımdır.

çok hoş kafa yapıyor meret.
kola ile guzel icilen rom dur.
(bkz: cuba libre)
tropikal meyvesuyu ile şahane olan rom.
bütün diğer içkiler gibi cola ile karıştığında benliğini yitiren rom.
hastası olduğum içkidir.

2 sene oldu bıraktım ama tadı hala damağımdadır, en güzeli nickimde olduğu gibi colayla içilir ama limon ve meyve suyuyla içilebilitesi vardır.

yağ gibi akar gider namussuz.
kola ile karıştırıldığında bok gibi olan ama buz ve limonla tadına doyulmayan içkidir efenim. bu gün tanıştık kendisiyle.
not: yaş 28.
Ron Bacardi De Maesteros Vintage MMXII'in zerafeti hazırlanma ritüelinden yani yirmi yıl meşe varillerinde sessizce dinlendikten sonra dikkatlice taşınarak 60 yıllık konyak varillerinde hazırlanan çeşitli romların karışımından geliyor. Bu kristal RonBacardi şişelerinden sadece 400 adet üretildi..212. Ron benim.. nasıl bir şey mi? içki değil ixir! ha içkiyse bu o zaman eğilsin jackler johnnieler köpekler bu içkilerin ulu efendisi..sadece bir kadeh içtim.. bir 'tek' bunları yazdırdıysa bu heybeme bir gün şişeyi devirirsem papa 212.RonBacardi olurum.. net..dumansız..tartışmasız..
nane ile karistirilip icilmesi insani zevkten cildirtir. vodka icmem, bacardi'den vazgecmem.
içerken ağırlığı anlaşılamayan, hatta bir iki üç durdurulamayan, şişe bittikten sonra vay be dedirten içki.
mojito da kullanılan küba içkisi. bacardi bir rom olup şeker kamışından imal edilmektedir.
kolayla yarı yarıya hazırlanıp ''bişey olmaz yea'' diye hava yapılarak art arda götürüldüğünde, gecenin* bir yarısında kendinizi hala dans ediyor olarak bulmanızı* sağlayabildiğini tecrübeyle sabitlemiş olduğum hede.