bugün

çok kaliteli raketleri olan firma. kullananlara örnek vermek gerekirse:

(bkz: andy roddick)
açık şekli muhtemelen "Bahadır Bolat" olacak şahıs, arkadaşlarca insanın suratına yapıştırılan lanet kısaltma isimler.
raket üretiminin yanı sıra, tshirt, bileklik, şort gibi spor malzemeleri de bulunan kaliteli marka.
her türlü tenis malzamesi üreten ve nadal'ın başarılarından dolayı şu anda en gözde olan marka. aero pro drive cortex plus nadal tarafından kullanılan raketin modelidir ve 645cm kare yani 100 inch kare boyutundadır fakat bir söylentiye göre babolatın nadal'a özel 90 inch karelik bi raket ürettiği ve nadal'ın bunu kullandığı söylenir. ne kadar doğrudur bilinmez
(bkz: şehir efsaneleri)
bir tane 'aero pro strike' ından benim de edindiğim, edinmemle beraber gözle görünür biçimde tenisimin ilerlediğini bana farkettiren rakettir. ayrıca raket üreten firmalar arasında nedense en karizma raketin bu olduğunu düşünürler bazıları **
babolat pure drive gt gibi olaganustu bir rakete imza atmis bir firmadir kendileri. raketlerin efendisi de diyebilecegimiz gt modeli ozelikle pek bir hayran oldugum hanimefendi kim clijsters tarafindan hakki fena halde verilerek kullanilmaktadir. teknolojik bakimdan en buyuk rakibi wilson pro open blx veya dunlop aerogel 4d'ye kiyasla minumum duzeyde vibrasyon yaratir, gribi hemen parcalanmaz. ozellike toplara sert vuran bir oyuncu iseniz her hamlede duydugunuz davudi ses, oyle olmasaniz bile mukemmel bir oyuncuymussunuz hissiyatini uyandirir. uzun sozun kisasi alt tarafi bir raket olsa da insani durduk yere mutlu eder, mesut eder, bahtiyar eder, sevincten gozunu yasartir.
Fransız tenis markasıdır. Raketin babasıdır. Gerek kordaj gerekse raket konusunda nirvanadalar. (bkz: Babolat aeropro drive gt) (bkz: RPM Blast)
wilson, heat gibi markalardan çok daha iyi olan tenis raketleri üreten firmadır. özellikle wilson gibi herkesin olsun azda ucuz olsun mantığı gütmeden piyasasını yüksek tutmaya devam ediyor. wilson gibi geniş bir ürün yelpazesine sahip olmasa da raketleri gerçekten iyidir.
Tenise dair aklınıza gelebilecek her türlü ürünü üreten firmadır.ilk tenis raketi ve kordaj üreticisi olduğundan bahsedilir. Bu markaya ait bir raket vardır ki modeliyle markanın adının önüne geçmiştir "Pure Drive" bizler gibi prof. olmayan oyuncular için kullanılabilecek en ideal rakettir. Birde 1.25 rpm kordajla efsanevi ve rahat bir raket olmaktadır kendileri.
Lisans doneminde tenise merak saldigim bir zamanda asiri almak istedigim ama kendisinin assiri pahali olmasindan dolayi baska markalara yonelmeme sebep olmus tenis malzemesi uretici firma.

Su an Wilson kullaniyorum. Ama bir babolat'im olsa nolurdu ha? Nolurdu?
Kordajsız bir raketi 6 bin lira olmuş. Evde bulamayınca ufak çaplı bir krize girmiştim ki neyse ki arabanın bagajından çıktı.